Problem z paznokciami

Rozmowy o urodzie, pielęgnacji twarzy,ciała, włosów, o zabiegach upiększających.
Jeżeli nie wiesz jaki kosmetyk wybrać lub zastanawiasz się jak się umalować na kolację z mężczyzną swoich marzeń - to pisz w tym dziale. Na pewno Ci pomożemy.

Problem z paznokciami

Postprzez paula » 17 sty 2013, o 17:32

Od pewnego czasu zapuszczam paznokcie. Mam je raczej zdrowe i aktualnie jak dla mnie mają odpowiednią długość. Jednak moim największym problemem jest to że gdy się łamią to pękają hmm.. nie wiem czy dobrze to określę - w mniej więcej połowie płytki paznokcia, czyli tam, gdzie paznokieć jest zrośnięty ze skórą. Stąd moje pytanie - czy powinnam teraz jakoś specjalnie ściąć ten paznokieć sama do takiego miejsca by nie było pęknięcia (trochę boli mnie to miejsce złamania gdy je dotykam) czy może lepiej wybrać się do profesjonalnej kosmetyczki która może coś zaradzi?
paula
 

Re: Problem z paznokciami

Postprzez Masjaa » 17 sty 2013, o 19:32

Najlepiej skonsultować problem ze specjalistką ! dużo osób , w tym moja kosmetyczka poleca odżywkę do paznokci Eveline 8 w 1. podobno systematycznie stosowana daje piorunujące efekty!
Masjaa
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 529
Dołączył(a): 19 lut 2012, o 14:03

Re: Problem z paznokciami

Postprzez tasiaka » 17 sty 2013, o 23:05

Faktycznie ta odżywka jest dobra, ale tylko jeśli stosujemy ją według wskazań! Stosowana inaczej - dłużej może powodować podrażnienia!
Od siebie polecam uzbroić się w Calcium Pantothenicum niesamowicie poprawia kondycję paznokcia. To tak na przyszłość a póki co lepiej chyba udać się do specjalisty
tasiaka
Fajna Kobietka
 
Posty: 122
Dołączył(a): 2 gru 2012, o 19:18

Re: Problem z paznokciami

Postprzez sat107 » 22 sty 2013, o 23:07

Dziewczyny a mi zawsze mówiono, że jeśli nic specjalnie nie majstrujemy przy paznokciach (nie zakładamy tipsów, żeli itp), a nam się łamią, pękają, rozdwajają etc, to wina nieodpowiedniej diety, braku witamin i minerałów. Zatem do apteki po witaminy, a na co dzień, by polepszyć kondycję i włosów i cery i paznokci polecam picie www.yerba-mate.org
sat107
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 17
Dołączył(a): 21 sty 2013, o 21:02

Re: Problem z paznokciami

Postprzez tasiaka » 23 sty 2013, o 18:43

może najpierw spróbować z bogatszą w warzywa i owoce dietą a nie lecieć po suplementy?
tasiaka
Fajna Kobietka
 
Posty: 122
Dołączył(a): 2 gru 2012, o 19:18

Re: Problem z paznokciami

Postprzez bettti86 » 24 sty 2013, o 11:43

widzę, że co osoba to inny sposób na łamiące się paznokcie ;) ja oczywiście też mam swój sprawdzony i mogę polecić Ci na Twój problem odżywkę z Sally Hansen, sama używam jej co jakiś czas, żeby utrzymać dobrą kondycję paznokci, ale wcześniej bardzo pomogła mi na podobny problem, zazwyczaj te odżywki są kosmicznie drogie, ale widziałam też, że można je kupić na tej wyprzedaży online chodzi konkretnie o odżywkę wzmacniającą łamiące się paznokcie Continuous Strength, wygląda to tak:
Obrazek
bettti86
Extra Kobietka
 
Posty: 484
Dołączył(a): 4 gru 2012, o 12:11

Re: Problem z paznokciami

Postprzez kasia_kow » 31 sty 2013, o 13:03

Też miałam problem z łamiącymi i rozdwajającymi się paznokciami, okazało się, że przyczyną jest niedobór cynku, wybrałam opakowanie cynku w tabletkach i nawet pomogło ;)

Szukasz dla swojego maluszka sklep z zabawkami - zobacz ten!
kasia_kow
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 30 sty 2013, o 15:46

Re: Problem z paznokciami

Postprzez mrw111 » 6 mar 2013, o 18:40

Ostatnio postanowiłam pójść na kurs kosmetyczny do GoWork. Szczerze muszę przyznać, że było tam bardzo dużo ćwiczeń praktycznych, a nie tylko samej suchej teorii. Myślę, że raz można trochę grosza wydać, ale zrobić takie szkolenie profesjonalnie. Raz, a porządnie :)
mrw111
 

Re: Problem z paznokciami

Postprzez apollo » 24 paź 2013, o 16:18

Na paznokcie rzeczywiście pomaga przede wszystkim stosowanie odżywki, oliwki, dobrych kosmetyków. Jeśli będziecie rzeczywiście systematyczni, to paznokcie wrócą do zdrowia. wskazując konkretnie, radzę przetestować produkty new nails. Naprawdę sporo możecie w ten sposób zdziałać.
apollo
 

Re: Problem z paznokciami

Postprzez MarianAna » 24 paź 2013, o 16:30

Więcej skrzypu i innych minerałów budujących struktury paznokci. Naprawdę pomaga ;)
MarianAna
Fajna Kobietka
 
Posty: 154
Dołączył(a): 21 paź 2013, o 14:45

Re: Problem z paznokciami

Postprzez klaudiaa » 24 paź 2013, o 21:34

Też swego czasu miałam problemy z paznokciami. Możesz spróbować jakiegoś kosmetyku do pielęgnacji i wzmocnienia paznokci. Jest ich mnóstwo. Niemal każdy większy producent kosmetyków ma je w ofercie. Jeśli nie chcesz wydawać zbyt dużych środków na początek polecam Avon. Korzystałam z odżywki do paznokci i byłam zadowolona. Zapłacisz za nią około 10 zł w zależności od oferty w danym katalogu avon, którą możesz sprawdzić na http://www.mojavon.pl/katalog-avon-online/ . Mają też preparat do pielęgnacji suchych skórek wokół paznokci. Wiem, że w Oriflame też mają odżywkę do paznokci ale nie używałam i jest już nieco droższa. Jeśli chcesz coś droższego polecam Regenerum. Tanie nie będzie, ale jest lepsze. Nie zawsze jednak sugerowanie się ceną jest właściwe. Korzystałam kiedyś z odżywki Sally Hansen, była droższa od kosmetyków z dolnej półki i nie byłam z niej zadowolona.

Miała przez niego płakać, ale pomyślała, że szkoda tuszu z Avon, bo trochę kosztuje...
klaudiaa
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 9
Dołączył(a): 28 sty 2013, o 17:30

Re: Problem z paznokciami

Postprzez apollo » 23 gru 2013, o 17:05

Było... Kilka tygodni z new nails i paznokcie powinny wyglądać ładnie i zdrowo. Wiadomo - trzeba inaczej podejść do paznokcia, bardziej o niego dbać, no i stale stosować odpowiednie produkty. Wówczas zmiana będzie imponująca...
apollo
 

Re: Problem z paznokciami

Postprzez Kicia 30 » 31 gru 2013, o 15:40

Po pierwsze do praco domowych używaj zawsze rękawiczek. Ja mam taka metodę, że zawsze smaruję grubo kremem do rkąk ręce, potem nakłądam rękawiczki i zabiram się za mycie garów - ciepła woda sprawai, że krem się lepiej wchłania, a to procentuje też zdrowymi paznokciami. Plus oczywiście dobra odżywka. Ostatnio używam wapniowej z mlecznymi proteinami z goolden rose i mogę z czystym sumieniem polecić.
Kicia 30
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 30 lis 2013, o 22:36

Re: Problem z paznokciami

Postprzez Agito.pl » 28 sty 2014, o 14:00

Na wzmocnienie paznokci możemy polecić Ci odżywkę Auriga Si Nails Si, która także zabezpiecza przed drobnoustrojami i chroni przed innym czynnikami zewnętrznymi (detergenty, środowisko). Trzeba pamiętać jednak o regularnym jej stosowaniu, aby efekty były widoczne. Można ją także stosować "pod lakier" aby chronić płytkę paznokcia.
Agito.pl
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 13
Dołączył(a): 28 sty 2014, o 13:08

Re: Problem z paznokciami

Postprzez dadacad » 31 sty 2014, o 11:56

Proste że czym dłuższe paznokcie tym wieksza podatnosc na zlamanie w coraz blizszym miejscu od palca wiec proponuje albo obciac paznoknie do w mare odpowoedniej dlugosci albo stosowac jakas odzywke wzmacniajaca paznokcie :)
zapraszam na strone gdzie dowie sie Pani wiecej na ten temat :)
SPAM

Ostatnio edytowano 31 sty 2014, o 12:58 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM

dadacad
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 9 gru 2013, o 09:36

Re: Problem z paznokciami

Postprzez ZamyślonAna. » 4 lut 2014, o 23:58

EVELINE 8 w 1 Jak było wyżej wspomniane. Znam bardzo dużo dziewczyn, którym też ona pomogła na rozdwajające się paznokcie i łamliwe. Także polecam!;)

"Każda chwila to SzAnsa
żeby wszystko zmienić" - dbaj o swoje szczeście:)
Avatar użytkownika
ZamyślonAna.
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 19
Dołączył(a): 31 sty 2014, o 00:47

Re: Problem z paznokciami

Postprzez Stella82 » 10 lut 2014, o 12:16

Również polecam Eveline, ale znam osoby, które nie mogą używać żadnych odżywek / lakierów itp. z powodów typowo alergicznych. Co wtedy?

Ja szukam czegoś ogólnie na wzmocnienie, nie mam problemów z rozdwajaniem ale choć od ciąży minęło już dużo czasu - nie mogę dojść z paznokciami do normy z przed.
Avatar użytkownika
Stella82
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 13
Dołączył(a): 10 lut 2014, o 12:06

Re: Problem z paznokciami

Postprzez rosiehw » 15 lut 2014, o 12:52

ja już nie ma msiły do moich dłoni. używam tej odżywki eveline, ale potem i tak jak pomaluje sobie paznokcie po miesiacu to nagle rozdwajają mi się aż do połowy. byłąm u kosmetyczki żeby ogarnęła mi w końcu te dłonie i co... przez pierwsze 3 dni wyglądały dobrze, a teraz znowu tragedia. :/ już nie mam do tego siły
rosiehw
Fajna Kobietka
 
Posty: 150
Dołączył(a): 15 lut 2014, o 12:42
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]