Przyjaźń damsko-męska

Co zrobić w trudnych chwilach? Jak stworzyć udany związek? Co denerwuje nas w mężczyznach? Czy kobiety są z Wenus a faceci z Marsa? Na te i inne pytania możemy porozmawiać właśnie w tym dziale.

Re: Przyjaźń damsko-męska

Postprzez Muffy » 8 wrz 2013, o 17:07

klekociku napisał(a):moim zdaniem prawdziwa przyjaźń damsko-męska po prostu musi skończyć się związkiem, no bo jak, ona jest dla niego najważniejsza, super się dogaduję itd, to kto mi wmówi, że nie chcą mieć coraz częstszego kontaktu i być coraz bliżej siebie?


No nie wiem, jakkolwiek okrutnie by to nie zabrzmiało, to oprócz zrozumienia musi być też jakiś rodzaj...pociągu :)

To kobieta wybiera mężczyznę, który ją wybierze.
Avatar użytkownika
Muffy
Miła Kobietka
 
Posty: 50
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 15:11
Lokalizacja: Otwock

Re: Przyjaźń damsko-męska

Postprzez agape84 » 16 wrz 2013, o 00:40

Ja osobiscie nie wierze w przyjazn damsko-meska. Zazwyczaj jedna ze stron jest zakochana i oferuje przyjazn w nadzieji na cos wiecej. Czesto konczy sie to zwiazkiem lub seksem jesli przyjaciele czuja do siebie pociag fizyczny ale nie chca sie ze soba wiazac.

Ani z Toba ani bez Ciebie
Na moj bol nie ma lekarstwa..
Z Toba bo mnie zabijasz
Bez Ciebie bo umieram..
Avatar użytkownika
agape84
Miła Kobietka
 
Posty: 63
Dołączył(a): 13 wrz 2013, o 21:06
Lokalizacja: Szczecin

Re: Przyjaźń damsko-męska

Postprzez Hadassa » 26 wrz 2014, o 10:13

Jest takie powiedzenie że mąż, przyjaciel i kochanek to powinna być jedna i ta sama osoba, u mnei się sprawdza ;)
ale .. jakoś ciężko mi wyobrazić sobie przyjaźń z facetem poza związkiem, dobry znajomy ok, ale nic więcej

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Przyjaźń damsko-męska

Postprzez Kinga88 » 26 wrz 2014, o 13:22

zazwyczaj jedna z osób prędzej czy później się zakocha, , fajnie jeśli wtedy przyjaźń zamienia się w miłość, On i Ona tego chce, jeśli jest inaczej cóż: rozczarowanie, ból i koniec przyjaźni ....
Avatar użytkownika
Kinga88
Super Gaduła
 
Posty: 1209
Dołączył(a): 2 wrz 2014, o 10:28

Re: Przyjaźń damsko-męska

Postprzez korasab » 3 paź 2014, o 15:26

Mnie się też tak wydaje,jak kobieta chce być kumpel,facetowi to nie wystarcza,chyba że są jakieś wyjątki
korasab
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 3 paź 2014, o 15:14

Re: Przyjaźń damsko-męska

Postprzez Wiedzma » 4 paź 2014, o 04:25

Hadassa napisał(a):Jakie jest Wasze zdanie na temat przyjaźni damsko-męskiej ??
Czy wg Was jest możliwa??

Czytając niektóre posty widzę że jest uznawana i mozliwa...
ale czy jednak nie jest tak, że w którymś momencie przeradza się w coś więcej ??


Dupa tam a nie przyjazn damsko meska.
Albo on kocha ja, albo ona jego, taka prawda.

.
Wiedzma
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 12
Dołączył(a): 4 paź 2014, o 04:17

Re: Przyjaźń damsko-męska

Postprzez Burbi » 4 paź 2014, o 17:41

Jedyne co mi przychodzi do głowy to jeżeli obydwoje są w szczęśliwych związkach. Wtedy jeszcze coś takiego by może przeszło, ale jeżeli któreś z nich jest singlem, to im przyjaźń będzie głębsza tym ten wolny/wolna będzie coraz więcej czuł/a do tej drugiej osoby...no nie oszukujmy się, ale taka jest prawda.

"Bo w każdym z nas jest Chaos i Ład, Dobro i Zło. Ale nad tym można i trzeba zapanować. Trzeba się tego nauczyć"
Avatar użytkownika
Burbi
Samiec
 
Posty: 193
Dołączył(a): 7 sie 2013, o 22:24

Re: Przyjaźń damsko-męska

Postprzez Sol » 4 paź 2014, o 17:45

Dla mnie nieporozumieniem jest łączyć męskość czy żeńskość z orientacją od razu. Równie dobrze może być gej i lesbijka i mogą się przyjaźnić. Bo patrząc TYLKO na płeć, to jest jak najbardziej to realne bez zakochiwania. Jeśli jednak patrzeć na tym orientacji, to bywa ciężej. Niestety ludzie w większości się nie zastanowią, że można mieć inną orientację jak heteroseksualną, a jeśli już ma ktoś inną, to mówi się "ale to nie to samo". Ależ tak. To samo.

Niech pozytywna energia Cię nie opuszcza.
Avatar użytkownika
Sol
Miła Kobietka
 
Posty: 95
Dołączył(a): 29 sie 2014, o 00:57

Re: Przyjaźń damsko-męska

Postprzez Burbi » 4 paź 2014, o 20:47

No cóż biorąc pod uwagę to o czym mówisz to faktycznie może istnieć przyjaźń bo nie pociągają się fizycznie, więc nie zakocha się jedno w drugim. I jak najbardziej jest to to samo. Natomiast wydaje mi się, że autorka tematu domyślnie ograniczała rozważania do osób hetero, także jak mówiłem - słuszna uwaga.

"Bo w każdym z nas jest Chaos i Ład, Dobro i Zło. Ale nad tym można i trzeba zapanować. Trzeba się tego nauczyć"
Avatar użytkownika
Burbi
Samiec
 
Posty: 193
Dołączył(a): 7 sie 2013, o 22:24

Re: Przyjaźń damsko-męska

Postprzez Hadassa » 6 paź 2014, o 09:55

Burbi ale w momencie gdy oboje są w szczęśliwych związkach, to i tak zawsze może przyjśc zazdrość ze strony partnerów

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Przyjaźń damsko-męska

Postprzez Sol » 6 paź 2014, o 13:08

Ale jeśli ktoś ma orientację przeciwną do płci przyjaciela, to zazdrość jest nierozsądna. I ktoś kto rzuci przyjaciela, bo partner ma irracjonalne poczucie zagrożenia, jest moim zdaniem podobnie irracjonalnie postępującą osobą.

Niech pozytywna energia Cię nie opuszcza.
Avatar użytkownika
Sol
Miła Kobietka
 
Posty: 95
Dołączył(a): 29 sie 2014, o 00:57

Re: Przyjaźń damsko-męska

Postprzez aneczka_brie » 8 paź 2014, o 10:00

Nie wierzę w przyjaźń damsko-męską. Z czasem któreś z Was "pęknie" i się zauroczy - no chyba, że on jest gejem, a Ty lesbijką - wtedy ma to sens;P Jak miałam 17 lat, to w to wierzyłam, ale z czasem mój przyjaciel zaczął się we mnie podkochiwać. Zrobiło się niezręcznie, z czasem o tym "zapomnieliśmy", ale to zrujnowało naszą przyjaźń - teraz jesteśmy dobrymi znajomymi, ale przyjaźnią już tego nazwać nie można. I to nawet mimo faktu, że jesteśmy w związkach;P

Avatar użytkownika
aneczka_brie
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 16
Dołączył(a): 21 mar 2012, o 11:35

Re: Przyjaźń damsko-męska

Postprzez Astra » 8 paź 2014, o 13:51

Mysle, ze to nie jest kwestia wiary n/t przyjazni damsko meskiej.
Wszystko zalezy od tego jak sobie sami te przyjazn ulozymy i nadamy jej kierunek.
Przeciez nie musimy ,,czegos,, kontynuowac jesli nam to w jakims sensie nie odpowiada lub zaburza sposob
postrzegania takiej przyjazni.
Wszystko w naszym zyciu jest mozliwe , bo to przeciez my jestesmy kreatorami jak nam sie takie relacje
damsko -meskie potocza.
A moze wiecej w tym rozumowaniu jest czystej fantazji lub przesady? :pisze:
Avatar użytkownika
Astra
Super Gaduła
 
Posty: 1827
Dołączył(a): 22 mar 2014, o 01:28

Re: Przyjaźń damsko-męska

Postprzez Sol » 8 paź 2014, o 21:49

Z resztą w przyjaźni nie chodzi tylko i wyłącznie o przebywanie ze sobą, wspieranie się, i te inne sprawy związane stereotypowo z przyjaźnią. Przyjaźnią może być po prostu relacja nam bliska, niekoniecznie częsta i głęboka.

Niech pozytywna energia Cię nie opuszcza.
Avatar użytkownika
Sol
Miła Kobietka
 
Posty: 95
Dołączył(a): 29 sie 2014, o 00:57

Re: Przyjaźń damsko-męska

Postprzez pam » 14 paź 2014, o 12:36

Hadassa napisał(a):Jakie jest Wasze zdanie na temat przyjaźni damsko-męskiej ??
Czy wg Was jest możliwa??

Czytając niektóre posty widzę że jest uznawana i mozliwa...
ale czy jednak nie jest tak, że w którymś momencie przeradza się w coś więcej ??


Mam przyjaciela od 5 lat. On ma dziewczynę, ja mam chłopaka. Nie patrzymy na siebie jak na potencjalnych przyszlych partnerow. To tak jakbym miala byc z wlasnym bratem. :)
Kazdy na ten temat ma inne zdanie - jedna powie ze nie bo juz raz wydawalo sie ze ma przyjaciela a jednak z drugiej strony to tak nie wygladalo, bo zalezalo na wiekszej relacji. kiedy mezczyzna jest szalenczo zakochany w kobiecie a wie ze ona nie chce z nim byc woli udawac ze jest jej przyjacielem i byc z nia blisko chociaz w ten sposob, cierpi, w koncu sie przelamuje i wyznaje milosc. ile jest takich przypadkow? i przez takie wlasnie kazdy mowi stanowcze nie przyjazni damsko meskiej.
druga powie ze nie bo nigdy lepszych relacji z mezczyzna nie udalo sie nawiazac, a ja powiem ze tak-przyjaznie sie z mezczyzna, ktory jest wspanialym i wartosciowym czlowiekiem, kocham go jak brata i nic tego nie zmieni. :woman:

pam
pam
Miła Kobietka
 
Posty: 31
Dołączył(a): 30 sie 2014, o 00:54

Re: Przyjaźń damsko-męska

Postprzez Armigor » 10 lis 2014, o 00:56

Moim najlepszym przyjacielem jest mężczyzna i jakoś nigdy między nami nic nie było
Armigor
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 834
Dołączył(a): 23 wrz 2012, o 21:51

Re: Przyjaźń damsko-męska

Postprzez Kinga88 » 10 lis 2014, o 12:25

Armigor do czasu
Avatar użytkownika
Kinga88
Super Gaduła
 
Posty: 1209
Dołączył(a): 2 wrz 2014, o 10:28

Re: Przyjaźń damsko-męska

Postprzez Armigor » 10 lis 2014, o 12:48

Kinga88 napisał(a):Armigor do czasu


Sorry Kinga ale nie wiem za kogo ty mnie masz,ale ja znam siebie i swoją wartość i nie potrzebuje sypiać z przyjacielem Jest mi dobrze z mężem a przyjaciel często pomaga mi rozwiązywać moje konflikty małżeńskie i nie widzę sensu dla porywu chwili niszczyć tak pięknej przyjaźni która jest między nami.
Armigor
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 834
Dołączył(a): 23 wrz 2012, o 21:51

Re: Przyjaźń damsko-męska

Postprzez Kinga88 » 10 lis 2014, o 13:13

Armigor absolutnie nie chciałam Cię obrazić, nic z tych rzeczy. Bardziej chodziło mi o to że najczęściej, jedna ze stron sie zakochuje, to wszystko
Avatar użytkownika
Kinga88
Super Gaduła
 
Posty: 1209
Dołączył(a): 2 wrz 2014, o 10:28

Re: Przyjaźń damsko-męska

Postprzez Hadassa » 10 lis 2014, o 13:49

Armigor czemu tak agresywnie ??
Nikt tu Ci nic nie zarzuca.
Faktem jest że wiele przyjaźni damsko męskich w swoich wcześniejszych fazach lub późniejszych miało coś na kształt miłości, zauroczenia.
Nie zawsze druga strona musiała o tym wiedzieć

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Przyjaźń damsko-męska

Postprzez Armigor » 10 lis 2014, o 16:12

Kinga nie obraziłaś mnie niczym, pisałam to już wcześniej ale nie wiem dlaczego posty się nie pojawiły.
Hadassa w mojej wypowiedzi nie widzę agresji :)
Armigor
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 834
Dołączył(a): 23 wrz 2012, o 21:51

Re: Przyjaźń damsko-męska

Postprzez Hadassa » 10 lis 2014, o 16:16

Armigor napisał(a):Sorry Kinga ale nie wiem za kogo ty mnie masz,ale ja znam siebie i swoją wartość i nie potrzebuje sypiać z przyjacielem

wg mnie to tak trochę agresywnie zabrzmiało ;)
ale taki urok pisania a nie mówienia ;)

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Przyjaźń damsko-męska

Postprzez rona81 » 19 lis 2014, o 10:02

Chym Mężczyzna potrafi czasem dostrzec zupełnie inny punkt widzenia. ja miałam takiego przyjaciela brata łatę. Po prostu był i nikt nie myślał o zakochiwaniu i innych zmysłowych rzeczach. Mimo tego że wiele ludzi wróżyło że przerodzi się to w coś więcej nigdy nic się nie stało i w końcu ja weszłam w stały związek on wyjechał za granice i samo jakoś przestało istnieć... ale już nigdy nie otrzymałam tak cennych rad mimo kochanych przyjaciółek, znajomych ....

Obrazek
Zapraszam!
rona81
Miła Kobietka
 
Posty: 30
Dołączył(a): 17 lis 2014, o 20:08

Re: Przyjaźń damsko-męska

Postprzez zuzia81 » 19 lis 2014, o 14:20

Ja również miałam przyjaciela.. Przyjaźniliśmy się dość długo...aż w końcu poczułam do niego coś więcej niż przyjaźń. Nie wiedziałam co robić, nie chciałam stracić tak bliskiej mi osoby.. pewnego wieczoru napisał mi że mnie kocha..i tak jesteśmy już ze sobą dwa lata :)
Mam przyjaciela i chłopaka w jednym.. Najpiękniejsze co mnie mogło spotkać. :) :) :)
zuzia81
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 19 lis 2014, o 00:24

Re: Przyjaźń damsko-męska

Postprzez rona81 » 20 lis 2014, o 10:35

Jak romantycznie. Cudownie się stało, że poczuliście to sam na wzajem i wsza przyjaźń nie rozpadła się tylko wzniosła na wyższy poziom :in love:

Obrazek
Zapraszam!
rona81
Miła Kobietka
 
Posty: 30
Dołączył(a): 17 lis 2014, o 20:08
Pani Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Brak zidentyfikowanych użytkowników