Soczewki jednodniowe czy miesięczne?

Rozmowy o urodzie, pielęgnacji twarzy,ciała, włosów, o zabiegach upiększających.
Jeżeli nie wiesz jaki kosmetyk wybrać lub zastanawiasz się jak się umalować na kolację z mężczyzną swoich marzeń - to pisz w tym dziale. Na pewno Ci pomożemy.

Soczewki jednodniowe czy miesięczne?

Postprzez nancy_83 » 24 mar 2015, o 15:22

Jestem świeża w temacie. Możecie mi podpowiedzieć co bardziej opłaca się soczewki jedno czy miesięczne? Cena nie ma aż takiego znaczenia. Chodzi o różnice w stosowaniu.
nancy_83
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 16
Dołączył(a): 12 lut 2015, o 18:03

Re: Soczewki jednodniowe czy miesięczne?

Postprzez karlin » 27 mar 2015, o 16:33

nosiłam i takie i takie, jednodniowe są na pewno wygodniejsze i łatwiejsze w utrzymaniu higieny, rano zakładasz- wieczorem po prostu wyrzucasz, jeśli chodzi o miesięczne to właśnie ta higiena ma dość duże znaczenie, płukanie soczewek i dbanie o nie jest dość ważne, z tego co wiem, choć moja wiedza może być przestarzała to miesięczne lepiej lezą na oku, ponieważ są trochę grubsze i muszą być lepiej dopasowane, najlepiej abyś poszła do specjalisty który dobiera soczewki i spróbować założyć takie i takie, a decyzje podjąć w zależności w których będziesz się czuć bardziej komfortowo:)
karlin
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 14
Dołączył(a): 11 mar 2015, o 17:59

Re: Soczewki jednodniowe czy miesięczne?

Postprzez Lagenko_pl » 2 kwi 2015, o 07:38

Wygodniejsze są jednodniowe,ale najlepiej zrobisz jeżeli udasz się do lekarza specjalisty i on pomoże je dobrać,aby były odpowiednio dopasowane do Twojej wady wzroku.
Lagenko_pl
Fajna Kobietka
 
Posty: 242
Dołączył(a): 15 wrz 2014, o 13:42

Re: Soczewki jednodniowe czy miesięczne?

Postprzez Modna26 » 12 maja 2015, o 13:05

jednodniowe są na pewno higieniczniejsze - dbanie o nie jest wygodniejsze. Jednak osobiście wolę te miesięczne chyba są nawet tańsze...
Modna26
Miła Kobietka
 
Posty: 71
Dołączył(a): 10 kwi 2015, o 21:01

Re: Soczewki jednodniowe czy miesięczne?

Postprzez lucinka » 13 maja 2015, o 20:04

Ja tak jak dziewczyny używałam takich i takich ale zdecydowanie bardziej wolę soczewki miesięczne. O wiele bardziej wygodniejsze a utrzymanie higieny wcale nie jest takie trudne ;)

lucinka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 13 maja 2015, o 20:01

Re: Soczewki jednodniowe czy miesięczne?

Postprzez Jaśmin » 10 lut 2017, o 02:33

Ja używałam przez wiele lat miesięczne (a nieraz i trzymiesięczne) ale... miałam problemy z różnymi bakteriami, zapaleniami... Mimo, że dbałam bardzo o higienę, zawsze dokładnie myłam ręce i płukałam pojemniczki to co chwilę coś łapałam. Jak wyleczyłam się z zapaleń i tak dalej to przeszłam na soczewki dzienne i dla mnie niebo a ziemia. Codziennie zakładasz nowe i czyste prosto z fabryki, po zużyciu wyrzucasz i tyle.
Zdecydowana wada - są o wiele droższe. Jednak ja stwierdziłam, że jak zliczę ile wydawałam wcześniej na okulistów i leki (plus płyny, plus pojemniczki) to aż tak wiele nie tracę, a przynajmniej mam zdrowe oczy.

y tallo corazones a navaja en un torso desnudo de un naranjo
Obrazek
Avatar użytkownika
Jaśmin
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 743
Dołączył(a): 29 gru 2016, o 00:55
Lokalizacja: Hiszpania

Re: Soczewki jednodniowe czy miesięczne?

Postprzez Scarlett » 21 lut 2017, o 00:24

Ja zawsze używałam miesięcznych (jednodniowych miałam chyba tyko z 5 razy w ciągu kliku lat). Osobiście z zachowaniem higieny nie miałam wielkiego problemu, prędzej mi się po prostu nie chciało tego robić ;) Ale nie miałam też żadnych problemów wynikających z zaniedbania. Finansowo generalnie miesięczne też się opłacają dużo bardziej CHOCIAŻ teraz jak mam porządne okulary i jednak rzadziej noszę soczewki, zastanawiam się czy nie lepiej by było jednak przestawić się na jednodniowe...
Avatar użytkownika
Scarlett
Miła Kobietka
 
Posty: 38
Dołączył(a): 20 lis 2014, o 20:45

Re: Soczewki jednodniowe czy miesięczne?

Postprzez laelia » 25 lut 2017, o 19:13

ja kupuję miesięczne, ze względów ekonomicznych. Moja kuzynka kupuje jednodniowe, i mówi że to duuża wygoda bo jak np. wraca podchmielona z imprezy to soczewki bach na podłogę w sypialni i dopiero rano je zbiera :diabel

Obrazek
Avatar użytkownika
laelia
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 589
Dołączył(a): 5 paź 2014, o 20:16

Re: Soczewki jednodniowe czy miesięczne?

Postprzez Jaśmin » 26 lut 2017, o 02:39

Też tak czasem mam :P Akurat nie piję, ale jeśli mi się nie chcę to po prostu na szybko ściągam i zostawiam je byle gdzie, a sprzątam dnia następnego. Z miesięcznymi jest problem. Nie mówiąc już o tym, jak czasem gdzieś wyszłam nie wiedząc, że będę nocowała poza domem i nie wzięłam sobie pojemniczków i płynu - soczewki do wyrzucenia, a jeśli ich nie ściągnęłam to znów zapalenie oczu i długa rekonwalescencja... A później ciągle musiałam ze sobą nosić pojemniki i płyn "w razie czego" jakby znów mi się taka sytuacja przytrafiła. Dzienne to taka wygoda, że hej.

y tallo corazones a navaja en un torso desnudo de un naranjo
Obrazek
Avatar użytkownika
Jaśmin
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 743
Dołączył(a): 29 gru 2016, o 00:55
Lokalizacja: Hiszpania
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]