Studia + praca...

Dział dla uczących się dziewczyn, jakie studia wybrać? Szkolenia, warto?

Re: Studia + praca...

Postprzez Anna_N » 1 paź 2013, o 14:44

Ja studiuje zaocznie i pracuje - spokojnie da się pogodzić :) Pracodawcy chętnie zatrudniają studentów bo nie muszą płacić im składek ZUS - tak działa tzw. umowa studencka :) POzatym każdy pracodawca chce żeby jego pracownik podnosił kwalifikację to świadczy o tym , że się rozwija. Problem jest tylko (tak było u mnie ) z pracą w weekendy, bo miałam zjazdy co tydzień a oni wymagali żeby pracować co drugi weekend wiec ostatecznie zrezygnowałam bo studia były dla mnie ważniejsze ;0
Avatar użytkownika
Anna_N
Miła Kobietka
 
Posty: 58
Dołączył(a): 26 wrz 2013, o 14:27

Re: Studia + praca...

Postprzez szperaczka » 9 gru 2013, o 14:06

Mnie udaję się to godzić i wydaje mi się że wszystko zależy od chęci a charakter pracy nie ma znaczenia, jednak tak jak już padało wcześniej trzeba trafić po prostu na wyrozumiałego pracodawcę :)
szperaczka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 2 gru 2013, o 15:13

Re: Studia + praca...

Postprzez Culagula » 12 gru 2013, o 14:37

Ja studiowalam i pracowalam.
Studiowalam zaocznie więc tylko co drugą sobotę musialam mieć wolne z pracy.
A pracowałam w biurze w ubezpieczeniach gdzie firma zatrudniała właśnie tylko studentów bo wtedy płacili za nas tylko podatek, żadnego zusu, zadnych ubezpieczeń. To się nazywało wyzysk ale jak się mieszka z rodzicami, studiuje to się godzi i na takie wyzyskiwanie....
Zarabiałam właściwie na swoje wydatki bo na studia dawala mi babcia a utrzymywala mama. Kokosów nie miałam więc na swoje wydatki starczało.
Avatar użytkownika
Culagula
Kobietka Expert
 
Posty: 2642
Dołączył(a): 3 paź 2013, o 18:56
Lokalizacja: Pomorze

Re: Studia + praca...

Postprzez sabinamusial » 20 gru 2013, o 15:43

Dodatkowo praca w trakcie studiów pomaga nam na spełnienie cudownego warunku pracodawców: Absolwent, świeżo po studiach, min. 3 lata doświadczenia. :/

sabinamusial
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 20 wrz 2013, o 13:27

Re: Studia + praca...

Postprzez ZamyślonAna. » 5 lut 2014, o 00:14

Ja w sumie od razu po średniej szkole poszłam i do pracy i na studia. Ciągne tak już 3 rok i daje rade:) Przede wszystkim nauczyło Mnie to organizacji czasu:) Moim zdaniem jak najbardziej da się to pogodzić, tylko trzeba mieć dużo sił i chęci do działania:) Więc zgadzam się z wypowiedziami powyżej że to zależy od człowieka... Jeden sobie poradzi, przetrzyma, a drugi poprostu woli wygodniej żyć i się nie przemęczać więc wybierze inną formę studiowania ' bardziej przyjemną' :)

"Każda chwila to SzAnsa
żeby wszystko zmienić" - dbaj o swoje szczeście:)
Avatar użytkownika
ZamyślonAna.
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 19
Dołączył(a): 31 sty 2014, o 00:47

Re: Studia + praca...

Postprzez FFreshGirl » 12 lut 2014, o 17:24

Post zmieniony na prośbę autorki

Ostatnio edytowano 14 gru 2015, o 23:10 przez Hadassa, łącznie edytowano 2 razy
Powód: SPAM
FFreshGirl
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 12 lut 2014, o 17:14

Re: Studia + praca...

Postprzez rumiana » 14 lut 2014, o 13:32

ja łączę pracę ze studiami, ale w czasie sesji było naprawdę ciezko ;/ ale się udało :D

rumiana
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 14 lut 2014, o 13:28

Re: Studia + praca...

Postprzez L... » 17 lut 2014, o 17:27

ja pracuje na pelen etat i studiuje na dodatek, jesli sie chce to sie da, choc jest ciezko. 8-)
L...
 

Re: Studia + praca...

Postprzez bucik » 17 lut 2014, o 18:55

nikt nie mówił że będzie łatwo :) sama ledwo mam czas na jakiś odpoczynek, ale daję radę :)
bucik
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 17 lut 2014, o 18:49

Re: Studia + praca...

Postprzez L... » 17 lut 2014, o 23:13

ale ja nie mowie ze oczekiwalam ze bedzie latwo :P

na wszystko co warto trzeba zapracowac sobie w zyciu, niestety lub stety :D
L...
 

Re: Studia + praca...

Postprzez badgirl23 » 20 lut 2014, o 13:32

Ja nie miałam z tym problemu :) Pracowałam na pełen etat, czasem na więcej - jeszcze pomagałam wieczorami przy cateringach, imprezach firmowych itd. W weekendy przychodziły studia i jakoś dałam radę :) jak się chce to nie ma problemu - dodatkowo... nie ma się czasu na problemy :)

Avatar użytkownika
badgirl23
Miła Kobietka
 
Posty: 42
Dołączył(a): 11 lut 2014, o 11:12

Re: Studia + praca...

Postprzez anettka » 21 lut 2014, o 00:02

U mnie na uczelni wszyscy, cała grupa pracuje na etacie i studiuje i w zasadzie nikt nie narzeka :)

anettka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 20 lut 2014, o 23:53
Lokalizacja: Chorzów

Re: Studia + praca...

Postprzez mi_lena » 24 lut 2014, o 10:12

Nikt nie narzeka bo praca to ich życie a studiowanie zaoczne to... kolejny sposób na urozmaicenie życia - spotykają ciekawych ludzi, uczą się ciekawych rzeczy :)
mi_lena
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 19 lut 2014, o 11:51

Re: Studia + praca...

Postprzez Kryptonit » 25 lut 2014, o 13:47

Witajcie, jako meski czlonek forum (haha) moge powiedziec tylko tyle, na ostatnim roku warto poszukac stażu - i pracowac nawet za darmo.. zawsze to lepsze niz siedzenie, tracenie czasu, i narzekanie.
Pamietajcie ze czas idzie nie ustannie i nalezy go wykorzystac do perfekcji.
Kryptonit
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 25 lut 2014, o 13:43

Re: Studia + praca...

Postprzez a... » 1 maja 2014, o 09:18

Ja pracowałam i studiowalam zaocznie, ale praca była od poniedziałku do piątku, więc problemu nie było. Wiem, że dużo osób godzi pracę i studia dzienne. Tylko wtedy trzeba mieć farta do pracodawcy, który pod Ciebie ułoży grafik, albo mieć luźne studia, gdzie też nie bedzie problemu z przenoszeniem zajęć. Moja praca nie nadawała sie do łączenia jej ze studiami dziennymi. Za to siostra pracuje na pełen etat i studiuje dziennie. Ma kilka krokow do uczelni, ma luźne godziny pracy i może odrobić, pracuje w zawodzie i nawet przełożona ją namawiala do takiego rozwiązania. Także da sie. :ok:
a...
 

Re: Studia + praca...

Postprzez mirqa » 29 maja 2014, o 11:51

bucik napisał(a):nikt nie mówił że będzie łatwo :) sama ledwo mam czas na jakiś odpoczynek, ale daję radę :)


Oczywiście, że można dać radę z pracą i studiami jednocześnie, ale nie ma się co łudzić, że będziemy zbierać pochwały za super wydajność w pracy i dostawać same piąteczki na studiach.

Avatar użytkownika
mirqa
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 29 maja 2014, o 11:23
Lokalizacja: Radom

Re: Studia + praca...

Postprzez Amaretto » 29 maja 2014, o 15:45

Da się to połączyć :) Myślę nawet,że jest to o wiele bardziej opłacalne ponieważ przyszły pracodawca może zwracać uwagę na doświadczenie jakie zyskaliśmy..
Mój mąż aktualnie studiuje informatykę na Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa (informatykę) i jest bardzo zadowolony. Specjalizacja jest poszukiwana. Już na studiach znalazł pracę w zawodzie i zarabia całkiem konkretne pieniądze.Oczywiście narzeka czasami,że jest ciężko ale moim zdaniem może się tylko cieszyć ;)
Amaretto
 

Re: Studia + praca...

Postprzez babeczka27 » 2 lip 2014, o 22:54

ja chyba od października przejdę na studia zaoczne. został mi tylko rok i chciałabym już zostać w pracy, skoro udało się znaleźć pracę na wakacje. Troche martwie się jak to będzie, bo pisanie pracy mnie czeka, ale ludzie nie takie sytuacje muszą godzic i dają radę, więc ja tez dam:)
babeczka27
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 18
Dołączył(a): 26 cze 2014, o 10:13
Pani Reklama

Poprzednia strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]