styl futurystyczny we wnętrzu - opinie

Nie wiesz jak urządzić mieszkanie? Jak uporać się z remontem? Jakie kwiaty kupić do ogrodu? Czyli tematy związane z naszym domowym zaciszem.

styl futurystyczny we wnętrzu - opinie

Postprzez Sloneczko12 » 23 lip 2016, o 23:01

jak wam się podobają futurystyczne wnętrza w mieszkaniu? widziałybyście coś takiego u siebie? zauważyłam wśród swoich altowych znajomych tendencję, że ostatnio idą właśnie albo w boho albo w styl futurystyczny. czyli skandynawia albo prowansja są już passe? pytam przede wszystkim dlatego, że chcę urządzić własne mieszkanie i zastanawiam się właśnie czy nie pójść w styl futurystyczny, bo mi się tak nieśmiało bardoz podoba :in love:
Avatar użytkownika
Sloneczko12
Miła Kobietka
 
Posty: 34
Dołączył(a): 10 wrz 2013, o 10:44

Re: styl futurystyczny we wnętrzu - opinie

Postprzez Agatka565 » 26 lip 2016, o 11:18

Nie wydaje mi się, żeby styl prowansalski albo skandynawski odchodziły w zapomnienie - szczególnie, że ja wśród swoich znajomych obserwuje właśnie tendencje do aranżowania mieszkań właśnie w ten sposób. Może po prostu masz bardziej ekscentrycznych znajomych i dlatego idą w taką stronę? ;-)
Według mnie boho (tak szczerze to nie wiedziałam nawet, że taki styl istnieje w aranżacji - myślałam, że to tylko ubrania - dopiero przez Ciebie zajrzałam do Google co to właściwie jest i nie powiem, specyficzne) i styl futurystyczny są takie dość ekstrawaganckie i szczerze mówiąc podoba mi się, ale nie wiem czy bym chciała mieć coś takiego w domu.
Moja mama to by mnie chyba zabiła, że to nie mam mieszkania złożonego ze sterylnych białych sześcianów :angrywife: No i najlepiej, żeby nie było żadnych ubrań nigdzie, a w ogóle jak jakaś warstwa kurzu by się znalazła to od razu by powiedziała, że jest brudno :sprzata: Co nie zmienia faktu, że podoba mi się, ale tak jak mówię - wolałabym chyba oglądać u znajomych niż w swoim domu :ok:
Avatar użytkownika
Agatka565
Miła Kobietka
 
Posty: 38
Dołączył(a): 13 wrz 2013, o 15:07

Re: styl futurystyczny we wnętrzu - opinie

Postprzez Anastazja099 » 27 lip 2016, o 10:53

mi też się podobają takie wnętrza futurystyczne, szczególnie jak są dobrze zrobione - wczoraj oglądałam mechaniczną pomarańczę pierwszy raz w życiu i chociaż sami ludzie widać, że są z lat 70, bo nikt takich fryzur nie nosi i mam nadzieję, że nikt nie będzie, to podobało mi się jak pod względem aranżacji zrobione były te mieszkania :slini_sie: to był właśnie taki futuryzm jak mi się podoba i wiem. że podobne meble są w takich salonach jak kare design czy sf meble. może kiedyś się zdecyduje sama tak zaaranżować pokój. a może kiedyś wszyscy zaczną tak aranżować, bo faktycznie póki co jest to nisza - ja na przykład nie mam żadnych znajomych, którzy tak robią ;-)
Avatar użytkownika
Anastazja099
Fajna Kobietka
 
Posty: 147
Dołączył(a): 9 wrz 2013, o 11:19

Re: styl futurystyczny we wnętrzu - opinie

Postprzez VivienneWestwood » 28 lip 2016, o 23:37

Powiem wam, że śledzę jakoś wszelkie style architektoniczne, wnętrza itd., ale ze stylem boho też pierwszy raz się spotkałam - sprawdziłam na google i najpierw wyświetliły się ubrania, a później faktycznie jakieś meble i to głównie dostępne w Polsce - tzn. są z kare design i kojarzę od dawna tą firmę, bo przez pewien czas siedziałam w Niemczech i tam jest zdecydowanie więcej ich sklepów niż u nas, ale i tak już cud w ogóle, że są. Tylko wydaje mi się, że ludzie w Polsce nie mają na tyle odwagi, by sobie pozwolić na takie aranżacje. Co innego na zachodzie...
A co do stylu futurystycznego - jestem za. Nudzi mnie to, że w Polsce ciągle są jakieś przeżytki PRL-owskie, a w ogóle najgorzej to jak ktoś w domu kładzie ceratę. Każdy powiew świeżości jest na plus i ja widzę taki powiew właśnie w stylu futurystycznym, Nie wiem na ile futurystyczne retro można tak nazwać, bo przeglądam od razu te meble na polskiej stronie kare i tam jak idą w futuryzm to taki retro (nie mogę wkleić wam niestety linku, bo mam wciąż za mało postów, ale jak ktoś chce to pw) - to mi się podoba chyba nawet bardziej od takiego czystego stylu futurystycznego.
Avatar użytkownika
VivienneWestwood
Miła Kobietka
 
Posty: 58
Dołączył(a): 6 wrz 2013, o 14:40

Re: styl futurystyczny we wnętrzu - opinie

Postprzez Anastazja099 » 31 lip 2016, o 12:14

VivienneWestwood napisał(a):Powiem wam, że śledzę jakoś wszelkie style architektoniczne, wnętrza itd., ale ze stylem boho też pierwszy raz się spotkałam - sprawdziłam na google i najpierw wyświetliły się ubrania, a później faktycznie jakieś meble i to głównie dostępne w Polsce - tzn. są z kare design i kojarzę od dawna tą firmę, bo przez pewien czas siedziałam w Niemczech i tam jest zdecydowanie więcej ich sklepów niż u nas, ale i tak już cud w ogóle, że są. Tylko wydaje mi się, że ludzie w Polsce nie mają na tyle odwagi, by sobie pozwolić na takie aranżacje. Co innego na zachodzie...
A co do stylu futurystycznego - jestem za. Nudzi mnie to, że w Polsce ciągle są jakieś przeżytki PRL-owskie, a w ogóle najgorzej to jak ktoś w domu kładzie ceratę. Każdy powiew świeżości jest na plus i ja widzę taki powiew właśnie w stylu futurystycznym, Nie wiem na ile futurystyczne retro można tak nazwać, bo przeglądam od razu te meble na polskiej stronie kare i tam jak idą w futuryzm to taki retro (nie mogę wkleić wam niestety linku, bo mam wciąż za mało postów, ale jak ktoś chce to pw) - to mi się podoba chyba nawet bardziej od takiego czystego stylu futurystycznego.


to kare design to raczej takie meble premium, nie? tak wyglądają przynajmniej ;-) no masz rację - miałam kiedyś chłopaka z podkarpacia i tam w każdym domu są ceraty, jeszcze jego mama miała taką okropną fototapetę w niskiej rozdzielczości, a jak lekko zasugerowałam, że nie wygląda to zbyt ładnie to nie widziała w tym problemu :cry: wydaje mi się, że w Polsce ogólnie obowiązuje bylejakość i to jest najgorsze, bo jest tyle fajnych stylów, w których można sobie fajnie urządzić mieszkanie, a ludziom wystarczy jak po prostu coś będzie i będzie można z tego korzystać, a sam wygląd się nie liczy :> potem masz takie kwiatki, że w jednym pokoju masz meble w skrajnie innych stylach, jedne są ciemne, inne jasne.
Avatar użytkownika
Anastazja099
Fajna Kobietka
 
Posty: 147
Dołączył(a): 9 wrz 2013, o 11:19

Re: styl futurystyczny we wnętrzu - opinie

Postprzez Monique1 » 31 lip 2016, o 12:59

najbardziej w stylu futurystycznym podoba mi się to, że cały czas wygląda nowocześnie - chyba raczej ludzie nie pójdą w taki styl tak jak przedstawiano to w filmach, bo tak jak zauważyła anastazja to ludzie wciąż kochają tą bylejakość, chociaż według mnie i tak jest z tym ostatnio coraz lepiej, więc chyba nic bardziej przyszłościowego niż taki styl futurystyczny się nie znajdzie. a pamiętam, że jak byłam mała to myślałam, że w przyszłości będzie tak jak w jetsonach - ale meble tam chyba też mieli fajne :D w każdym razie jeśli chodzi o styl futurystyczny jestem jak najbardziej na tak
Avatar użytkownika
Monique1
Miła Kobietka
 
Posty: 37
Dołączył(a): 22 paź 2013, o 14:40

Re: styl futurystyczny we wnętrzu - opinie

Postprzez Misiaczeq78 » 27 sie 2016, o 18:31

Jak mi się podobaja? Bardzo :) Szkoda, że w niewielu mieszkaniach można takie spotkać - raczej teraz jak już się gdzieś pojawia taki styl to w nowoczesnych biurowcach. A szkoda, bo naprawdę jest ładny i estetyczny :D
Avatar użytkownika
Misiaczeq78
Miła Kobietka
 
Posty: 26
Dołączył(a): 15 paź 2013, o 15:43

Re: styl futurystyczny we wnętrzu - opinie

Postprzez Majeczka090 » 28 sie 2016, o 13:51

Wydaje mi się, że ludzie jeszcze nie sa przygotowani na takie aranżacje ;)
Avatar użytkownika
Majeczka090
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 20
Dołączył(a): 11 paź 2013, o 11:32

Re: styl futurystyczny we wnętrzu - opinie

Postprzez laelia » 28 sie 2016, o 16:01

co rozumiecie przez styl futurystyczny?

Obrazek
Avatar użytkownika
laelia
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 589
Dołączył(a): 5 paź 2014, o 20:16

Re: styl futurystyczny we wnętrzu - opinie

Postprzez Atlantic Polska » 29 sie 2016, o 16:54

Taki styl nie musi oznaczać jedynie jasnych, a co za tym idzie, zimnych barw, gdyż można urządzić modernistyczne wnętrze również w ciepłych, beżowych odcieniach. Ściany pomalowane mogą być wówczas na kremowo, do tego zakupić można meble na wysoki połysk (w bieli i mocca), jak i nowoczesny grzejnik w antracytowej barwie.

ciepla_aranzacja_nowoczesna.jpg
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Avatar użytkownika
Atlantic Polska
Miła Kobietka
 
Posty: 41
Dołączył(a): 16 sty 2014, o 00:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: styl futurystyczny we wnętrzu - opinie

Postprzez Pelagiaa » 4 wrz 2016, o 11:33

Urządzenie tego pokoju ze zdjęcia powyżej a także same kolory mnie się bardzo podobają.

Pelagiaa
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 4 wrz 2016, o 11:14

Re: styl futurystyczny we wnętrzu - opinie

Postprzez edit » 6 wrz 2016, o 14:03

wygląda fajnie, ale to raczej nie moje klimaty. Wolę skandynawski
edit
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 20
Dołączył(a): 1 sie 2016, o 14:39

Re: styl futurystyczny we wnętrzu - opinie

Postprzez mara » 16 sie 2017, o 10:18

Nie wiem czemu, gdy słyszę "futurystyczne wnętrza" to przychodzą mi do głowy jakieś wnętrza rodem z sci-fi lat 80tych ;) Wydaje mi się, że to dość pojemne pojęcie.

mara
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 19
Dołączył(a): 16 sie 2017, o 10:08

Re: styl futurystyczny we wnętrzu - opinie

Postprzez argo » 20 sie 2017, o 17:43

Futurystyczne wnętrza mają swój chłodny urok,trzeba po prostu lubić takie klimaty. Dużo bieli, szarości , kanciastych kształtów, dużo przestrzeni i wymyślnych rozwiązań architektonicznych- nie powiem niektóre bardziej mi przypominają elementy ze statku kosmicznego niż z domowego zacisza :D
Avatar użytkownika
argo
Miła Kobietka
 
Posty: 33
Dołączył(a): 19 sie 2017, o 00:30

Re: styl futurystyczny we wnętrzu - opinie

Postprzez five » 20 kwi 2018, o 17:28

Podobają mi się niektóre elementy, ale nie wszystko z tego stylu.

five
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 21
Dołączył(a): 20 kwi 2018, o 16:10

Re: styl futurystyczny we wnętrzu - opinie

Postprzez Boglarka » 5 gru 2019, o 13:02

Osobiście nie przepadam za takimi wnętrzami - może i fajnie wyglądają, ale mnie samej źle by się w nim żyło. Tak sądzę. Wolę jak już styl industrialny, bo jest bardziej subtelny. Futurystyczny jest dla mnie zbyt nowoczesny... według mnie ciekawsze są takie style, które czerpią z historii lub z jakiegoś regionu świata - na przykład styl retro albo styl skandynawski. Też są łatwiejsze do wykorzystania w aranżacji
Avatar użytkownika
Boglarka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 17
Dołączył(a): 20 wrz 2019, o 08:54
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Brak zidentyfikowanych użytkowników