Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Rozmowy o seksie i seksualności,o naszych pragnieniach, fantazjach erotycznych. Jak zabezpieczyć się przed niechcianą ciążą? Te i inne tematy związane z seksem i antykoncepcją poruszamy tutaj.

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez Juliette » 10 kwi 2013, o 19:14

Chciałam do innego, ale z drugiej strony to przynajmniej wiem, że jej lekarz jest zaufany i dobry ;)
Avatar użytkownika
Juliette
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 10 kwi 2013, o 17:39
Lokalizacja: Poznań

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez Hadassa » 10 kwi 2013, o 19:53

Wiesz, możesz pójść i do tego i do innego :)
Nie zaszkodzi...
Są niestety lekarze, nie tylko ginekolodzy, którzy mają swoje zasady i koniec....
Przykład mojego faceta, który poszedł do lekarza, nie dostał antybiotyków, bo wg lekarza nalezy ich nie przepisywać...
Przemęczył się weekend, poszedł do innego, który od razu zareagował, że od razu trzeba było podawać antybiotyk...

tak więc czasem warto spróbować gdzieś indziej ;)

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Tabletki antykoncepcyjne, a zle samopoczucie.

Postprzez G**** » 13 kwi 2013, o 14:50

Od kilku dni biorę tabletki antykoncepcyjne na wregulowanie cyklu. Bardzo zle sie po nich czuje, mam mdlosci, bole glowy i ogolne rozdraznienie. Czy to normalne podczas stosowania antykoncepcji?
G****
 

Re: Tabletki antykoncepcyjne, a zle samopoczucie.

Postprzez młoda.kobieta » 13 kwi 2013, o 17:30

Nie to nie jest normalne. Możliwe że Twój organizm reaguje tak ponieważ pierwszy raz dostaje tyle hormonów, ale z tego co wiem takie objawy są reakcją na źle dobrane tabletki. Także na Twoim miejscu jak najszybciej wybrała bym się do lekarza i nie martwiła i nie męczyła nie potrzebnie :)
młoda.kobieta
Miła Kobietka
 
Posty: 61
Dołączył(a): 3 gru 2012, o 18:24

Re: Tabletki antykoncepcyjne, a zle samopoczucie.

Postprzez madzialke » 14 kwi 2013, o 01:28

Takie objawy są normalne nawet przez 3 pierwsze miesiące stosowania tej antykoncepcji. Masz to zresztą pewnie napisane w ulotce dołączonej do tabletek. Skończ to opakowanie, jeśli w trakcie drugiego nadal będziesz miała te objawy to idź do lekarza i poproś o zmianę tabletek. Ja przez pierwszy miesiąc źle się czułam, a wraz z drugim opakowaniem wszelkie mdłości i bóle głowy mi zniknęły. Ale to także kwestia organizmu. Musisz po prostu przemęczyć się ten pierwszy miesiąc, a dopiero potem zobaczyć jak będzie. :)

Nothing is true, everything is permitted.
madzialke
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 22
Dołączył(a): 5 gru 2012, o 18:16

Re: Tabletki antykoncepcyjne, a zle samopoczucie.

Postprzez młoda.kobieta » 14 kwi 2013, o 10:27

Z tego co mi mój lekarz mówił, w ogóle nie powinno być takich objawów, ale widocznie każdy organizm inaczej reaguje :)
młoda.kobieta
Miła Kobietka
 
Posty: 61
Dołączył(a): 3 gru 2012, o 18:24

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez oena472 » 14 kwi 2013, o 13:29

dużo zależy od lekarza. kayira pisze 100% prawdy. są i tacy lekarze i tacy, jedni z powołania drudzy za kasę... i tak kółko się toczy, zależy do jakiego się trafi, ja zanim "wybrałam tego odpowiedniego" lekarza troche sie naszukałam. jest w porzadku i przede wszystkim leki które dostaje w razie potrzeby pomagają mi.
co do tabletek, zawsze się ich bałam, ale biorę już jakiś dłuższy czas i jest wszytsko w porzadku :) Obrazek
oena472
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 25
Dołączył(a): 7 mar 2013, o 17:38

Re: Tabletki antykoncepcyjne, a zle samopoczucie.

Postprzez madzialke » 14 kwi 2013, o 22:56

Ja w swojej ulotce do tabletek miałam napisane, że przez miesiąc mogą dziać się cuda- niewidy oraz koleżanki mi mówiły, że pierwszy miesiąc trzeba jakoś przeżyć, bo organizm przyzwyczaja się do nowych hormonów. ;) Ale fakt faktem jest, że niektóre kobiety nie mają żadnych objawów od początku stosowania antykoncepcji, jednym znikają po czasie, no a inne muszą lecieć zmieniać. :)

Nothing is true, everything is permitted.
madzialke
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 22
Dołączył(a): 5 gru 2012, o 18:16

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez MamaAnia » 15 kwi 2013, o 14:20

Co do lekarzy to racja, jedni z prawdziwego zdarzenia, inni dla pieniędzy...

Co do antybiotyków to bez potrzeby raczej ich nie powinno się brać, są tacy lekarz którzy leczą bez antybiotyków i tego się trzymają jak długo tylko można a są tacy którzy na zwykłe przeziębienie czy ból gardła zapisują antybiotyki które w końcu przestają na nas działać.

A co do tabletek to niedawno zaczęłam brać Vibin, może któraś z Was też bierze i może coś o nich powiedzieć bo póki co biorę ponad tydzień dopiero.
MamaAnia
Miła Kobietka
 
Posty: 91
Dołączył(a): 24 kwi 2012, o 11:09

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez stefi » 26 kwi 2013, o 21:24

Ja kiedyś brałam yasiminelle ok 3 lat albo i dłużej, później przerzuciłam się na krążki nova ring, i jestem zadowolona, nie trzeba o niczym pamiętać ani stresować się w razie wymiotów czy innych dolegliwości żołądkowych, czy na pewno wchłonęła się i przede wszystkim nie trzeba pamiętać godziny. I jak dla mnie są 100% pewne
stefi
 

Działanie tabletek!

Postprzez Skarbek.2 » 29 kwi 2013, o 18:35

.

Ostatnio edytowano 2 cze 2013, o 18:54 przez Skarbek.2, łącznie edytowano 1 raz
Skarbek.2
Miła Kobietka
 
Posty: 95
Dołączył(a): 29 kwi 2013, o 13:06

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez stefi » 30 kwi 2013, o 22:14

skoro dostałaś krwawienia no to czym się stresujesz? a jak nie jesteś pewna to idz do lekarza, ja miałam tak że krążek wciągnełam 2 dni wcześniej i też był stres wiec poszłam do lekarza
stefi
 

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez marta3011 » 4 maja 2013, o 12:28

dziewczyny, czy któraś z Was miała do czynienia z tabletkami ATYWIA??
marta3011
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 4 maja 2013, o 12:20

Re: Działanie tabletek!

Postprzez Tatiana » 5 maja 2013, o 20:57

Skarbek.2 napisał(a):Witajcie!
Jak większość piszę do Was, bo mam problem. Mianowicie zaczęłam zażywać swoje pierwsze tabletki Sylvie 20. Byłam przy 17 tabletce pierwszego opakowania, gdy pękła Nam prezerwatywa. Chłopak nie miał wytrysku, ale prejakulat mógł zrobić swoje. Tabletki biorę regularnie, codziennie o tej samej porze prawie co do minuty. Skończyłam opakowanie, zaczęłam 7 dniową przerwę, podczas której wystąpiło krwawienie, a teraz rozpoczęłam drugie opakowanie.
Domyślam się, że pewnie część z Was powie, że skoro biorę tabletki to nie ma szans na ciąże, ale czy 17 tabletka pierwszego opakowania to wystarczająca liczba..? Właściwie, to sama myślę, że raczej nic się nie stało, ale taki mały chochlik z tyłu głowy mówi: a może jednak...?

Pozdrawiam serdecznie!


Nie martw się na zapas, na 99,9% nie zostaniecie rodzicami :)

a co powiecie na psie przedszkole warszawa? :)
Tatiana
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 30 kwi 2013, o 14:33

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez Wierzbinka » 6 maja 2013, o 13:45

Jeżeli się źle czujesz w trakcie przyjmowania lub po odstawieniu tabletek, to idź do lekarza ginekologa i mu o tym powiedz. Powodów może być wiele, a wieszczenie na odległość bez zgłębienia przyczyny to jak 6 w lotka. Do lekarza babo i to już!:)

zobacz, kto produkuje najlepsze węże pvc
Avatar użytkownika
Wierzbinka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 6 maja 2013, o 13:15

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez porannarosa » 7 maja 2013, o 20:37

biorę lesinelle jest ok :) piersi dostały rozmiar + co chłopakowi nie przeszkadza, przytyłam może niecałe 5kg ale tragedii nie ma, ochotę mam ;] i to wcale nie jakąś zaburzoną:D ObrazekObrazekObrazekObrazek
porannarosa
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 17
Dołączył(a): 26 kwi 2013, o 19:11

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez Galeppo » 9 maja 2013, o 15:46

Brałam swego czasu ATYWIĘ, ale niestety występowały u mnie efekty uboczne, więc zmieniałam leki. Ale nie u każdego muszą wystąpić. Więc jeśli lekarz ci je zapisał to raczej nie ma obaw.

Już dawno nie grałam w ping-ponga. stoły do tenisa stołowego u mnie w mieście nie istnieją.
Galeppo
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 28 kwi 2013, o 20:40

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez Michaello » 14 maja 2013, o 23:42

marta3011 napisał(a):dziewczyny, czy któraś z Was miała do czynienia z tabletkami ATYWIA??


Moja żona brała te tabletki... ale to co się jej po nich działo to szkoda gadać... hormony waliły jej na mózg aż trudno mi było z nią wytrzymać. Wole jednak gumki abo już w ogóle bez :D

Warto zainwestować w Buty caprice?
Avatar użytkownika
Michaello
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 14 maja 2013, o 23:15

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez Nomado » 16 maja 2013, o 16:57

Hm.. bez? :D tak bez niczego?:D No chyba, że planujecie z żoną powiększenie rodzinki :family

wiesz gdzie znaleźć balustrady szklane?
Nomado
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 15 maja 2013, o 09:49

Ovulastan

Postprzez memory_free » 22 maja 2013, o 13:26

Czy któraś z Was miała okazję przyjmować antykoncepcyjny Ovulastan? Jakieś uwagi, opinie?
memory_free
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 22 maja 2013, o 13:23

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez wroniacz » 22 maja 2013, o 18:28

Witam mam mały problem od 48 dni biorę tabletki Naraya . Na samym początku nie przeczytałam dokładnie ulotki i nie zrobiłam żadnej 7 dniowej przerwy ... Wiecie może jakie są tego skutki i co może się przez to stać ???
wroniacz
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 22 maja 2013, o 18:26

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez Hadassa » 23 maja 2013, o 09:48

po prostu może przesunąć CI się okres...
podobno to też jest sposób na powstrzymanie okresu ....

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez Skarbek.2 » 23 maja 2013, o 12:48

wroniacz napisał(a):Witam mam mały problem od 48 dni biorę tabletki Naraya . Na samym początku nie przeczytałam dokładnie ulotki i nie zrobiłam żadnej 7 dniowej przerwy ... Wiecie może jakie są tego skutki i co może się przez to stać ???


To lekarz nie powiedział Ci dokładnie jak masz przyjmować tabletki..?
Skarbek.2
Miła Kobietka
 
Posty: 95
Dołączył(a): 29 kwi 2013, o 13:06

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez pinacooladka » 25 maja 2013, o 09:20

Witam. Mam 22 lata i używam tabletek antykoncepcyjnych YAZ od 9 miesięcy. Okres brania tabletek placebo ominęłam i wzięłam od razu tabletkę z następnego blistra (celowe działanie (nie przez ominięcie tabletki), nie mogłam wtedy dostać miesiączki). Teraz przez zapomnienie znowu muszę postąpić tak samo. Jest to miesiąc po miesiącu. Czy można dwa razy pominąć miesiączkę ? Jakie są wtedy skutki uboczne ? Proszę o odpowiedź.
pinacooladka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 25 maja 2013, o 09:18

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez RioGrande » 27 maja 2013, o 09:38

CIekżko powiedzieć. Nigdy wcześniej tak nie miałam. Może najlepiej zrobić tak zeby sie skontaktować z lekarzem ?

Podobno nieźle idzie zarobić w call center
Avatar użytkownika
RioGrande
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 27 maja 2013, o 09:34
Pani Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]