Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Rozmowy o seksie i seksualności,o naszych pragnieniach, fantazjach erotycznych. Jak zabezpieczyć się przed niechcianą ciążą? Te i inne tematy związane z seksem i antykoncepcją poruszamy tutaj.

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez iwciaa » 6 mar 2016, o 17:40

Antykoncepcja jest chyba na tyle ważna, że nie można o niej tak po prostu zapomnieć. Ja tego bardzo pilnuje i dla mnie tabletki to najlepsza metoda. Inne albo mnie zawiodły, albo po prostu źle sie przy nich czułam.
iwciaa
Fajna Kobietka
 
Posty: 161
Dołączył(a): 20 mar 2013, o 21:28

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez Pokorny-82 » 10 mar 2016, o 14:11

Nie wiem, czy ten temat już był, bo nie chce mi się przeglądać 66 stron wypowiedzi, ale chciałam się dowiedzieć, czy to prawda, że tabletki hormonalne mogą powodować nowotwór?
Pokorny-82
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 10 mar 2016, o 12:43

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez iwciaa » 10 mar 2016, o 17:25

Ja nie słyszałam o takich skutkach. Może kiedyś jak tabletki były bardzo szkodliwe, ale teraz te nowej generacji sa naprawde bezpieczne. Ja mam w składzie naturalna pochodna progesteronu i nie obawiam sie niczego złego.
iwciaa
Fajna Kobietka
 
Posty: 161
Dołączył(a): 20 mar 2013, o 21:28

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez Bibia » 11 mar 2016, o 00:06

Ja też nie słyszałam o takich skutkach. Najlepiej zapytać lekarza, on powinien wyjaśnić wszelkie wątpliwości
Bibia
Fajna Kobietka
 
Posty: 106
Dołączył(a): 2 gru 2015, o 23:29

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez sadystka321 » 11 mar 2016, o 15:57

Trzeba iść do dobrego lekarza, który nie dobiera tabletek na zasadzie prób i błędów tylko zrobi badania hormonalne. Wtedy nikniemy skutki uboczne.

sadystka321
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 11 mar 2016, o 15:51

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez Modna26 » 16 mar 2016, o 15:23

słuchajcie jakie tabletki antykoncepcyjne są dobre? Chciałam zacząć brać i teraz nie wiem , bo słyszałam, że niektóre mają negatywne skutki...
Modna26
Miła Kobietka
 
Posty: 71
Dołączył(a): 10 kwi 2015, o 21:01

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez iwciaa » 16 mar 2016, o 16:35

Ja moge Ci polecić swoja Belare. fakt musisz poradzić sie lekarza i musisz zrobic badania, ale te dla mnie sa bardzo dobre. u mnie nie powoduja żadnych negatywnych skutków ubocznych, a do tego polepszyła mi sie bardzo cera i stan włosow.
iwciaa
Fajna Kobietka
 
Posty: 161
Dołączył(a): 20 mar 2013, o 21:28

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez Hadassa » 16 mar 2016, o 21:54

Modna26 napisał(a):słuchajcie jakie tabletki antykoncepcyjne są dobre? Chciałam zacząć brać i teraz nie wiem , bo słyszałam, że niektóre mają negatywne skutki...

Idziesz do lekarza. Robisz badania hormonalne. Potem dobry wywiad, czyli co Ci przy okazji dolega i dopiero wtedy lekarz moze Ci dobrac tabletki

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez Jinka » 24 mar 2016, o 22:55

Ja dobrze czułam się po tabletkach a teraz jak zaczęłam przyklejać plastry (lisvy) także czuję się dobrze :)
Jinka
Fajna Kobietka
 
Posty: 186
Dołączył(a): 15 cze 2012, o 22:03

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez Pam_ela » 27 mar 2016, o 22:51

Plastry, tabletki, wkładki - wszystko dla kobiet :) ważne aby czuć się dobrze z antykoncepcją którą się wbrało, no i regularnie się badać :)

Avatar użytkownika
Pam_ela
Fajna Kobietka
 
Posty: 176
Dołączył(a): 8 sie 2014, o 15:14

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez outka » 31 mar 2016, o 20:48

Z tabletkami bywa różnie. Mi dopiero trzecie w miarę pasują bo po pierwszych dwóch czułam się strasznie.

outka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 31 mar 2016, o 20:36

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez cersei » 3 kwi 2016, o 22:15

Każda kobieta reaguje na tabletki inaczej. Ja jak zaczęłam brać to dwa pierwsze opakowania były dla mnie okropne. Humorki, płakałam o wszystko, denerwowałam się o wszystko, ogólne rozdrażnienie. Potem już przeszło. Nie mam żadnych skutków ubocznych (no może troszkę suchość pochwy). Moja ciocia natomiast próbowała już wielu tabletek i po żadnych nie czuła się dobrze. Trzeba próbować, lekarz powinien Cię przebadać, porozmawiać na temat tabletek, spróbować jednych, a jeśli po 2-3 opakowaniach będziesz się czuła źle to zmienić i próbować dalej.
Avatar użytkownika
cersei
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 11
Dołączył(a): 1 kwi 2016, o 01:37

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez Bronita » 4 kwi 2016, o 23:12

Szczerze mówiąc, dziwią mnie pytania typu "jakie tabletki są dobre". Dziewczyny, przecież to jest kwestia indywidualna, każdej z nas mogą odpowiadać inne hormony. Jedne są młodsze, inne starsze. Jedne palą, inne nie. Jedne niedawno rodziły... Poza tym, jest jeszcze wiele innych czynników. Lekarz powinien dobrać tabletki i nie tylko na zasadzie jego widzimisię, bardzo ważne jest, żeby zrobił wcześniej badania.
Bronita
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 21
Dołączył(a): 23 mar 2016, o 10:27

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez Hadassa » 5 kwi 2016, o 08:20

Oczywiście, że to lekarz dobiera pigułki.
Ale niektóre tabletki, mają swoje przeznaczenie.
Np w systemie 24+4 dobrze sobie radzą przy PMS, jednoskładnikowe są dobre dla karmiących.
a np wersja mini jest dobra na pierwszą antykoncepcję.
Sama po sobie wiem, że czasem dokształcić się w pewnych kwestiach się przydaje, by potem wiedzieć o czym rozmawiać z lekarzem, jak i na co zwrócić uwagę

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez Bibia » 10 kwi 2016, o 21:46

cersei napisał(a):Każda kobieta reaguje na tabletki inaczej. Ja jak zaczęłam brać to dwa pierwsze opakowania były dla mnie okropne. Humorki, płakałam o wszystko, denerwowałam się o wszystko, ogólne rozdrażnienie. Potem już przeszło. Nie mam żadnych skutków ubocznych (no może troszkę suchość pochwy). Moja ciocia natomiast próbowała już wielu tabletek i po żadnych nie czuła się dobrze. Trzeba próbować, lekarz powinien Cię przebadać, porozmawiać na temat tabletek, spróbować jednych, a jeśli po 2-3 opakowaniach będziesz się czuła źle to zmienić i próbować dalej.


Mój lekarz mówi, że organizmowi trzeba trzech miesięcy, aby przyzwyczaił się do nowej dawki hormonów, może dlatego poczułaś się lepiej w trzecim cyklu tabletek :)
Bibia
Fajna Kobietka
 
Posty: 106
Dołączył(a): 2 gru 2015, o 23:29

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez Jinka » 11 kwi 2016, o 11:29

Czasami potrzeba trochę czasu żeby organizm przyzwyczaił się do antykoncepcji. Każdy inaczej też reaguje. U mnie podobnie było przy tabletkach, dopiero po trzecim opakowaniu było ok. Kiedy przerzuciłam się na plastry jakoś od początku było dobrze, może dlatego, że mają mniejszą ilość hormonów .... W każdym razie odpowiada mi ta metoda.
Jinka
Fajna Kobietka
 
Posty: 186
Dołączył(a): 15 cze 2012, o 22:03

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez Czarnuszka » 12 kwi 2016, o 13:17

Ja brałam tabletki przez rok. Brałam novynette. Nie odczuwałam żadnych negatywnych objawów oprócz tego, że po kilku miesiącach brania ich moje libido spadło. Nawet po odstawieniu ich jeszcze przez kilkanaście miesięcy libido było bardzo niskie i kompletna susza w miejscach intymnych przez co trzeba było używać żelu.
Czarnuszka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 11 kwi 2016, o 15:19

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez Jinka » 13 kwi 2016, o 19:40

To spróbuj plastrów, ja nie mam żadnych złych objawów :)
Jinka
Fajna Kobietka
 
Posty: 186
Dołączył(a): 15 cze 2012, o 22:03

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez Bibia » 15 kwi 2016, o 20:49

Jinka napisał(a):Czasami potrzeba trochę czasu żeby organizm przyzwyczaił się do antykoncepcji. Każdy inaczej też reaguje. U mnie podobnie było przy tabletkach, dopiero po trzecim opakowaniu było ok. Kiedy przerzuciłam się na plastry jakoś od początku było dobrze, może dlatego, że mają mniejszą ilość hormonów .... W każdym razie odpowiada mi ta metoda.



Nie wiem dlaczego pokutuje takie przekonanie, że plastry zawierają mniejszą ilość hormonów, to nie jest prawda. W przypadku plastrów do organizmu kobiety, a dokładnie bezpośrednio do krwi, dostaje się większa dawka hormonów niż w przypadku tabletek antykoncepcyjnych. Ginekolog powinien udzielić informacji na ten temat.
Bibia
Fajna Kobietka
 
Posty: 106
Dołączył(a): 2 gru 2015, o 23:29

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez Jinka » 19 kwi 2016, o 15:51

A masz jakieś porównanie plastry vs tabletki ?
Jinka
Fajna Kobietka
 
Posty: 186
Dołączył(a): 15 cze 2012, o 22:03

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez Bibia » 7 maja 2016, o 14:28

Zapytaj lekarza, poszukaj w necie (na stronach poświęconych antykoncepcji albo medycznych). Niektóre plastry zawierają nawet o 60% więcej estrogenów niż tabletki antykoncepcyjne. Inna jest droga wchłaniania i z całą pewnością plastry nie obciążają wątroby, ponieważ wchłaniane są przez skórę a nie przewód pokarmowy, ale jednorazowo dostaje się ich do krwiobiegu więcej
Bibia
Fajna Kobietka
 
Posty: 106
Dołączył(a): 2 gru 2015, o 23:29

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez ruti » 7 maja 2016, o 22:10

ja robię próby wątrobowe co pół roku, jak dotąd, ani razu nie wyszło źle, wszystko zależy tez od innych czynników, leków, przyjmują już jakiś czas vibin mini i nie odczuwam w ogóle skutków ubocznych, ale wiadomo, każdy musi znaleźć sposób na siebie, bo każdy organizm może inaczej reagować :)
Avatar użytkownika
ruti
Miła Kobietka
 
Posty: 92
Dołączył(a): 22 maja 2015, o 19:20

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez Jolanta » 10 maja 2016, o 11:19

Dziewczyny a czy bralyście może tabletki przy antykoncepcji ? Te które się obecnie reklamuja: libido therapy i asequrella. Chodzi o to,że przez tabletki antykoncepcyjne straciłam ilbido . I robi mi się tak przy każdych jakie biorę. Z drugiej strony jest to najwygoniejsza dla mnie metoda antykoncepcji tak wiec nie chciałabym z nich rezygnować :)
Avatar użytkownika
Jolanta
Miła Kobietka
 
Posty: 48
Dołączył(a): 4 gru 2014, o 15:01

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez ruti » 10 maja 2016, o 20:04

ja nie miałam potrzeby aby brać, przy moim vibinie mini nie odczuwam spadku, ale w sumie po to one są, aby asekurować i przeciwdziałać, myślę, że nie powinno być problemu :)
Avatar użytkownika
ruti
Miła Kobietka
 
Posty: 92
Dołączył(a): 22 maja 2015, o 19:20

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez cleo » 11 maja 2016, o 06:39

Asequrelli nie przyjmowałam bo kilka moich koleżanek mi odradzilo ale obecnie jestem w trakcie przyjmowania libido therapy i jest ok. Na początku nie widziałam efektów ale przy dłuższym przyjmowaniu naprawdę poprawia libido, może nie sa takie tanie ale mają dobre opinie.
Avatar użytkownika
cleo
Miła Kobietka
 
Posty: 49
Dołączył(a): 6 lut 2015, o 13:43
Pani Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Brak zidentyfikowanych użytkowników