Trądzik

Rozmowy o urodzie, pielęgnacji twarzy,ciała, włosów, o zabiegach upiększających.
Jeżeli nie wiesz jaki kosmetyk wybrać lub zastanawiasz się jak się umalować na kolację z mężczyzną swoich marzeń - to pisz w tym dziale. Na pewno Ci pomożemy.

Re: Trądzik

Postprzez sosia » 27 sty 2014, o 16:03

barbórka napisał(a):
jowitka.b napisał(a):
sosia napisał(a):A jeżeli te zmiany na skórze pojawiły się niedawno to warto jakieś silniejsze środki stosować czy rozejrzeć się za czymś delikatnym?


rozmawiałam ze znajomą farmaceutką i poleciła mi żel curiosin. Można go stosować w łagodnym i umiarkowanym trądziku. Lepiej zacząć właśnie od czegoś delikatnego, by nadmiernie nie wysuszać skóry, a przede wszystkim sobie nie zaszkodzić


czytałam ulotkę żelu curiosin i on jest na odleżyny, owrzodzenia podudzi i oparzenia, aż takich zmian to nie mam :roll: niemniej jednak jestem otwarta na wszelkie nowinki, czekam na newsy


Ja też czytałam i to nie są jedyne objawy, gdzie można ten żel zastosować. Ale to bardzo dobrze, że możemy go używać nawet przy takich problemach. Na trądzik o nasileniu umiarkowanym i łagodnym też działa.
sosia
Miła Kobietka
 
Posty: 42
Dołączył(a): 15 sty 2013, o 23:15

Re: Trądzik

Postprzez Rzesy-Sklep_pl » 27 sty 2014, o 17:24

Tabletki antykoncepcyjne faktycznie na jakiś czas mogą pomóc w walce z trądzikiem,jednak pod ich odstawieniu problem powróci. Proponuję jednak udać się do dermatologa po poradę,od tego bym tutaj zaczęła.
Rzesy-Sklep_pl
Miła Kobietka
 
Posty: 73
Dołączył(a): 18 gru 2013, o 10:19

Re: Trądzik

Postprzez barbórka » 27 sty 2014, o 18:54

Ja myślałam, że jak urodzę dziecko to zniknie, a tu nic.
Na jakimś forum natrafiłam na info o kosmetykach dr murad, czy koś może je może stosował?

życie to kamera- uśmiechnij się ;D
Avatar użytkownika
barbórka
Miła Kobietka
 
Posty: 58
Dołączył(a): 2 gru 2012, o 00:19
Lokalizacja: centralna

Re: Trądzik

Postprzez Hally » 28 sty 2014, o 00:10

Rzesy-Sklep_pl napisał(a):Tabletki antykoncepcyjne faktycznie na jakiś czas mogą pomóc w walce z trądzikiem,jednak pod ich odstawieniu problem powróci. Proponuję jednak udać się do dermatologa po poradę,od tego bym tutaj zaczęła.

Masz rację, hormony się uspokoją na czas brania tabletek, potem jest jak dawniej. A jak ktoś nie ma czasu iść do lekarza to może chociaż zapytać w aptece i czegoś delikatnego spróbować.
Hally
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 11
Dołączył(a): 28 sty 2014, o 00:03

Re: Trądzik

Postprzez gohusia » 28 sty 2014, o 00:17

Możecie polecić jakiś naprawdę dobry, sprawdzony zabieg usuwający ślady po trądziku młodzieńczym?
gohusia
 

Re: Trądzik

Postprzez barbórka » 28 sty 2014, o 13:08

Ja najpierw muszę się go pozbyć :| , ale myślę że najlepiej umówić się na wizytę w dobrym gabinecie kosmetologicznym. Jeśli nie zabieg, to może polecą jakiś dobry kosmetyk.

życie to kamera- uśmiechnij się ;D
Avatar użytkownika
barbórka
Miła Kobietka
 
Posty: 58
Dołączył(a): 2 gru 2012, o 00:19
Lokalizacja: centralna

Re: Trądzik

Postprzez Lilianna » 28 sty 2014, o 18:01

Niestety mam ten sam problem. Chodziłam już do dermatologa ale nic mi to nie dało. Potrzebuję jakiejś naprawdę skutecznej kuracji, bez względu na cenę.
Lilianna
Miła Kobietka
 
Posty: 26
Dołączył(a): 14 sty 2014, o 17:22

Re: Trądzik

Postprzez docha » 28 sty 2014, o 19:45

moze mezoterapia bezigłowa dałaby sobie radę z takimi śladami po trądziku? zacytuję, żeby nie pominąć ani nie przekręcić niczego: "Celem mezoterapii bezigłowej jest odmładzanie, normalizowanie, rewitalizowanie, nawilżanie, tonizowanie, rozjaśnianie plam, spłycanie zmarszczek, lifting". Po trądziku masz, gratusia, plamy?
Avatar użytkownika
docha
Extra Kobietka
 
Posty: 491
Dołączył(a): 22 lut 2013, o 12:24

Re: Trądzik

Postprzez barbórka » 28 sty 2014, o 21:27

tak, tylko taki zabieg to koszt ok. 200 zł a trzeba kilka żeby przyniosły oczekiwany efekt, ja na razie szukam skutecznego kosmetyku, bo w mojej okolicy problem jest też z dobrym gabinetem kosmetologicznym

życie to kamera- uśmiechnij się ;D
Avatar użytkownika
barbórka
Miła Kobietka
 
Posty: 58
Dołączył(a): 2 gru 2012, o 00:19
Lokalizacja: centralna

Re: Trądzik

Postprzez Jinka » 29 sty 2014, o 00:16

Przede wszystkim należy wybrać dobry gabinet kosmetyczny, to połowa sukcesu. Ja mogę polecić sprawdzony ale w Warszawie. Co do blizn po trądziku to słyszałam, że peelingi chemiczne zmniejszają min. niedoskonałości i blizny.
Jinka
Fajna Kobietka
 
Posty: 186
Dołączył(a): 15 cze 2012, o 22:03

Re: Trądzik

Postprzez sosia » 29 sty 2014, o 15:47

Właśnie z tymi gabinetami różnie bywa. Czasem można raczej sobie zaszkodzić a nie pomóc. A czy wiecie jaki składnik skutecznie pomoże w walce z takimi zmianami?
sosia
Miła Kobietka
 
Posty: 42
Dołączył(a): 15 sty 2013, o 23:15

Re: Trądzik

Postprzez gohusia » 29 sty 2014, o 16:16

Jeśli chodzi o szkody to jest to prawda. trzeba bardzo uwazać, można naprawdę narobić sobie problemu. Ja jak wybieram i się umawiam to ostatnio najczęściej w new look.
gohusia
 

Re: Trądzik

Postprzez barbórka » 29 sty 2014, o 16:18

Jinka napisał(a):Przede wszystkim należy wybrać dobry gabinet kosmetyczny, to połowa sukcesu. Ja mogę polecić sprawdzony ale w Warszawie. Co do blizn po trądziku to słyszałam, że peelingi chemiczne zmniejszają min. niedoskonałości i blizny.


Do warszawy to mam troszkę daleko :| chcę spróbować jescze z jakimś preparatem, którego nie stosowałam. A miałyście jakiś specyfik z ekstraktem z korzenia lukrecji, jestem ciekawa jak to działa.

życie to kamera- uśmiechnij się ;D
Avatar użytkownika
barbórka
Miła Kobietka
 
Posty: 58
Dołączył(a): 2 gru 2012, o 00:19
Lokalizacja: centralna

Re: Trądzik

Postprzez Lilianna » 30 sty 2014, o 00:37

Hmm.. z tymi zabiegami masz rację barbórka.. Mogę przeznaczyć większe sumy ale jednak rozsądnie ;-) Nie korzystałam nigdy z kosmetyków z takim składnikiem. A wiesz jakie działanie ma ten ekstrakt?
Lilianna
Miła Kobietka
 
Posty: 26
Dołączył(a): 14 sty 2014, o 17:22

Re: Trądzik

Postprzez Hally » 30 sty 2014, o 15:54

Dla mnie takie zabiegi to też zdecydowanie zbyt duży koszt. Też jestem ciekawa jakie ten ekstrakt ma działanie. Ja wiem, że kwas hialuronowy zawarty w niektórych żelach ma działanie regeneracyjne kiedy skóra jest podrażniona.
Hally
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 11
Dołączył(a): 28 sty 2014, o 00:03

Re: Trądzik

Postprzez barbórka » 30 sty 2014, o 19:07

Wyciąg z korzenia lukrecji to naturalny składnik antybakteryjny, reguluje wydzielanie sebum, łagodzi stany zapalne i co ważne dba o utrzymanie właściwego nawilżenia naskórka. Jest również doskonałym antyoksydantem oraz działa przeciwzapalnie i łagodząco.

życie to kamera- uśmiechnij się ;D
Avatar użytkownika
barbórka
Miła Kobietka
 
Posty: 58
Dołączył(a): 2 gru 2012, o 00:19
Lokalizacja: centralna

Re: Trądzik

Postprzez Hally » 31 sty 2014, o 14:07

A jakie kosmetyki mają ten ekstrakt?
Hally
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 11
Dołączył(a): 28 sty 2014, o 00:03

Re: Trądzik

Postprzez Kornelka00 » 31 sty 2014, o 16:14

A słyszałyście o kremie KAILAS? W sklepach zielarskich/na necie można go nabyć.

Leczyłam się u dermatologa i wyleczyłam, jednak problem po jakimś pół roku powrócił. Więc próbuję na własną rękę - od dwóch miesięcy maścią KAILAS. I co? jedna połowa buźki gładziutka piękniutka, a z drugiej strony - tylko na linii żuchwy - jakaś masakra. Raz jest gorzej raz lepiej.

Ale generalnie krem polecam - naturalne składniki i raczej pomaga niż w drugą stronę.

Obrazek
Avatar użytkownika
Kornelka00
Fajna Kobietka
 
Posty: 191
Dołączył(a): 21 sty 2014, o 13:50

Re: Trądzik

Postprzez ZamyślonAna. » 31 sty 2014, o 20:59

Jeśli to jest wyskakiwanie pojedynczych krostek np przed okresem to polece krem Benzacne (mocniejszy).
Teraz stosuje suplement diety Lewitan z melisą z drożdży piwowarskich
- po nich praktycznie trądzik przestał się pojawiać, dosłownie 2 krostki pojawiły się przed okresem, także polecam:)

Natomiast jeśli masz większy problem - moja siostra stosowała na większy trądzik krem: Sylveco krem brzozowy http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=35888 ,chyba w aptekach jest:) do tego jadła jeszcze taką papke z brzozy tej firmy w słoiku,która oczyszczała od środka i dała super efekty..
Także możesz wypróbować - trzymam kciuki żeby pomogło :)

"Każda chwila to SzAnsa
żeby wszystko zmienić" - dbaj o swoje szczeście:)
Avatar użytkownika
ZamyślonAna.
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 19
Dołączył(a): 31 sty 2014, o 00:47

Re: Trądzik

Postprzez Lilianna » 3 lut 2014, o 18:41

Nie słyszałam akurat o tych kremach. Ja niestety mam poważniejszy problem niż tylko krosty w czasie miesiączki :-( A w jakich kosmetykach jest ten wyciąg z korzenia lukrecji?
Lilianna
Miła Kobietka
 
Posty: 26
Dołączył(a): 14 sty 2014, o 17:22

Re: Trądzik

Postprzez barbórka » 4 lut 2014, o 22:58

Dużo czytałam w necie na temat trądziku i właśnie natrafiłam, że ten składnik jest cennym surowcem leczniczym. Wiele źródeł podaje, że ekstrakt z korzenia lukrecji ma szerokie zastosowanie lecznicze nie tylko przy trądziku. Z tym składnikiem znalazłam: SPAM
Kosmetyki niestety niedostępne w drogerii, ale można zamówić przez internet.

Ostatnio edytowano 5 lut 2014, o 08:56 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM

życie to kamera- uśmiechnij się ;D
Avatar użytkownika
barbórka
Miła Kobietka
 
Posty: 58
Dołączył(a): 2 gru 2012, o 00:19
Lokalizacja: centralna

Re: Trądzik

Postprzez myszka28 » 5 lut 2014, o 09:18

ja robie maseczkę z płatków górskich rewelkacja a ja mam cere beznadziejna i zawsze coś wylezie na buzi a po maseczce z płatów gorskich wszystko znika na zawołanie
Avatar użytkownika
myszka28
Super Gaduła
 
Posty: 1544
Dołączył(a): 29 wrz 2013, o 18:46

Re: Trądzik

Postprzez Lilianna » 5 lut 2014, o 10:58

Hmm.. Można by było sprawdzić. Dobrze też, kiedy w takich środkach jest kwas hialuronowy. Z tego co ja czytałam, to powinno się stosować metodę trzech kroków w walce z trądzikiem. Na pewno samo wysuszenie tych krostek nic nie da, skóra musi być oczyszczona i potem odpowiednio nawilżona.
Lilianna
Miła Kobietka
 
Posty: 26
Dołączył(a): 14 sty 2014, o 17:22

Re: Trądzik

Postprzez Panna_Mysia » 5 lut 2014, o 20:02

Zgadzam się z poprzednikami - aktywność fizyczna zdecydowanie pomaga, bo organizm jest po prostu bardziej dotleniony, wytrzymały i zdrowszy. Poza tym, trzeba się zdrowo odżywiać. Słodycze, ostre i tłuste potrawy mogą nasilać trądzik. Jeśli stosujesz antykoncepcję, warto zapytać ginekologa o zmianę tabletek na takie, które zmniejszą kłopot z trądzikiem. Ja mam Asecurellę i trochę pomogła :)

Poza tym, mam trądzik przewlekły od wielu lat mimo, że nie jestem nastolatką i pomaga mi codzienna pielęgnacja kosmetykami przeznaczonymi do skóry tłustej i trądzikowej. Generalnie podczas pielęgnacji cery trądzikowej trzeba mieć na uwadze kilka aspektów.

1.Oczyszczenie - dobry żel do mycia twarzy albo mydło w płynie czy kostce oczyści cerę z codziennych zabrudzeń (ja mam mydełko w kostce Biały Jeleń z otrębami).
2. Tonizacja - dobry tonik pozwala na wyrównanie ph skóry, oczyszcza pory, reguluje wydzielanie sebum (ja uwielbiam Tołpę).
3. Piling - robiony 2-3 razy w tygodniu oczyści twarz, zetrze martwy naskórek z zabrudzeniami, oczyści cerę z zaskórników, wyrówna jej koloryt (kupuję piling z Bielendy w saszetce, dający efekt mikrodermabrazji).
4. Nawilżenie - krem o lekkiej konsystencji nawilży cerę, pozwoli na zmniejszenie się wydzielania sebum - wiele osób popełnia błąd i cery tłustej nie nawilża myśląc, że to spowoduje pojawienie się jeszcze większej liczby wyprysków. Nic bardziej mylnego - skóra wysuszona będzie produkować jeszcze więcej sebum, więc i trądzik się pogłębi (ja mam krem Pharmaceris z serii T).

:)

Jeśli lubisz testować nowości i otrzymywać darmowe produkty, rodzina Myszy ser-decznie zaprasza na gryzoniowy blog - http://www.mysia-familia.blogspot.com
Avatar użytkownika
Panna_Mysia
Fajna Kobietka
 
Posty: 204
Dołączył(a): 11 sie 2013, o 15:27
Lokalizacja: Krosno Odrz.

Re: Trądzik

Postprzez Hally » 13 lut 2014, o 17:46

A wiecie jakie są środki na które nie trzeba wydać majątku?
Hally
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 11
Dołączył(a): 28 sty 2014, o 00:03
Pani Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]