Uczulenie na hybrydy - rozwiązanie :)

Rozmowy o urodzie, pielęgnacji twarzy,ciała, włosów, o zabiegach upiększających.
Jeżeli nie wiesz jaki kosmetyk wybrać lub zastanawiasz się jak się umalować na kolację z mężczyzną swoich marzeń - to pisz w tym dziale. Na pewno Ci pomożemy.

Uczulenie na hybrydy - rozwiązanie :)

Postprzez szamannnka » 10 sie 2016, o 14:36

Hej dziewczyny :)

Okazało się (po pół roku spokojnego stosowania, absurd!), że mam uczulenie na hybrydy.
Robię - a raczej robiłam - je sama, firma Semilac. Zaczęłam jakoś w listopadzie ubiegłego roku, wszystko było ok - aż do kwietnia/maja. Pewnego dnia po prostu obudziłam się ze spuchniętymi powiekami - zwłaszcza na lewym oku. Nie wiedziałam, co to - nawet nie myślałam o hybrydach (bo przecież stosowałam je wcześniej i naturalnym było, że podejrzewałam nową bazę i inne kosmetyki które miały BEZPOŚREDNI kontakt z oczami, w drugiej kolejności jakieś pyłki). W końcu spostrzegłam, że po każdym malowaniu paznokci puchnie mi oko. Odstawiłam hybrydy. Myślałam, że to czasowe - tydzień temu zrobiłam znowu - obudziłam się z "podbitym" (tak to wygląda, czerwone i spuchnięte powieki) lewym okiem (właśnie nie wiem, dlaczego lewe, prawe puchnie minimalnie).

Oczywiście nie będę tykać hybryd, oddałam je współlokatorce z prośbą, żeby robiła, jak mnie nie będzie w pobliżu :D

I teraz stoję przed dylematem ;)
Nienawidzę zwykłych lakierów, nieważne jak byłyby drogie - schodzą po 1-2 dniach.
Moje naturalne paznokcie są słabe - i nie z powodu braku witamin (badam krew i poziom mikroelementów), a raczej dziedzicznie - mama i babcia mają to samo.
Robiłam monofazę z Neonail, ale nie trzyma mi się nawet pełnego tygodnia.
Zastanawiam się na żelami. Kiedyś miałam żel, robiony u kosmetyczki na tipsie, teraz chciałabym robić sama (hajs się musi zgadzać) na naturalnej płytce (tips za bardzo niszczy i jest niewygodny).
Mam "fetysz" ładnych paznokci. Mogę być bez makijażu, w zwykłych rurkach i podkoszulku, ale kocham mieć ładne czerwone/nudowe paznokcie :D

Pytanie - czy kogoś uczulały hybrydy i przerzucił się na żele?
jeśli tak, to jakiej firmy? Ile się Wam trzymają? Nie było problemów z alergią?
Avatar użytkownika
szamannnka
Miła Kobietka
 
Posty: 35
Dołączył(a): 28 lip 2016, o 16:03

Re: Uczulenie na hybrydy - rozwiązanie :)

Postprzez Semilac » 15 sie 2016, o 08:49

Szamannka - wszystkie nasze produkty posiadają Certyfikat Bezpieczeństwa, wystąpienie alergii jest sprawą bardzo indywidualną i zależy od wielu czynników m.in. przygotowania płytki, prawidłowej aplikacji produktu czy skłonności do alergii. Składniki używane do produkcji naszych lakierów są powszechnie stosowane w kosmetyce profesjonalnej. Prosimy o kontakt w wiadomości prywatnej, dzięki temu będziemy mogli dokładniej odnieść się do sygnalizowanych problemów.
W razie pytań - chętnie pomogę
Online Ekspert marki Semilac
Semilac
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 12
Dołączył(a): 10 lut 2016, o 09:35

Re: Uczulenie na hybrydy - rozwiązanie :)

Postprzez szamannnka » 16 sie 2016, o 22:13

Przygotowanie płytki i aplikacja na oczy mi nie pomogą ;) Nie miałam problemów z płytką i skórkami - tylko oczy ;)
Pewnie po prostu mnie uczula :( Ciekawe jak z Waszymi żelami... W ogóle jak wygląda aplikacja żeli, jest dużo trudniejsza? Oczywiście na naturalną płytkę, nie na tips.
Dziękuję za odpowiedź :)
Avatar użytkownika
szamannnka
Miła Kobietka
 
Posty: 35
Dołączył(a): 28 lip 2016, o 16:03

Re: Uczulenie na hybrydy - rozwiązanie :)

Postprzez sylwucha » 18 sie 2016, o 13:17

Spróbuj kupić nowy lakier, ja mam np. z Makear bo są wolne od szkodliwych substancji. Ostatnio znalazłam artykuł, w którym przeczytałam, że najlepsze lakiery są m.in. bez takich substancji jak: formaldehydu, toluenu i DBP. Akurat MakeAR w swoim składzie tych substancji nie ma więc myślę, że jest bezpieczniejszy od innych
sylwucha
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 20
Dołączył(a): 16 kwi 2016, o 13:34

Re: Uczulenie na hybrydy - rozwiązanie :)

Postprzez makeup_lover » 26 sie 2016, o 15:01

A próbowałaś GelColor? Jest to zupełnie inny system niż hybryda, chociaż ogólnie polega na tym samym. Różnica jest w formule. Hybryda nie dopuszcza do płytki paznokciowej wilgoci przez co bardzo niszczy płytkę paznokciową. Inaczej jest w przypadku systemu Gelcolor. Ten lakier jest tak sformułowany, że wilgoć mimo wszystko ma szansę dotrzeć, przez co paznokieć się nie niszczy, a lakier trzyma nawet do 3-4 tygodni. Ostatnio tyle naczytałam się złego o tym Semilacu, że nie wiem już czy to uczulenie na hybrydę ogólnie czy na hybrydę złej jakości..
makeup_lover
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 26 sie 2016, o 14:46

Re: Uczulenie na hybrydy - rozwiązanie :)

Postprzez szamannnka » 27 sie 2016, o 19:22

Sylwucha, makeup_lover - musze poprobowac. :)
Szczerze mowiac strasznie sie boje - mam juz chyba uraz, nie chce znowu czegos takiego (zdjecie wrzucalam w tym watku o hybrydach ogolnie). Gdyby "szlo" mi tylko na palce to nie balabym sie probowac, ale budzenie sie z podbitym okiem, kiedy trzeba rano wyjsc, to ostra przeprawa :D
Najgorsze jest to, ze nie wiem - i pewnie nie bede wiedziec - ktory konkretnie skladnik mnie uczulil.
Toluen jest chyba tez w zwyklych lakierach - na nie nigdy nie mialam uczulenia.
Rzecz w tym, ze ja co do zasady nie jestem alergikiem. Moge uzywac wszystkiego - kolorowki, baz, fixerow.
I co sie stalo, ze uzywalam tych samych lakierow z pol roku i tak nagle - trach - alergia?
Avatar użytkownika
szamannnka
Miła Kobietka
 
Posty: 35
Dołączył(a): 28 lip 2016, o 16:03

Re: Uczulenie na hybrydy - rozwiązanie :)

Postprzez Semilac » 29 sie 2016, o 11:07

makeup_lover napisał(a):A próbowałaś GelColor? Jest to zupełnie inny system niż hybryda, chociaż ogólnie polega na tym samym. Różnica jest w formule. Hybryda nie dopuszcza do płytki paznokciowej wilgoci przez co bardzo niszczy płytkę paznokciową. Inaczej jest w przypadku systemu Gelcolor. Ten lakier jest tak sformułowany, że wilgoć mimo wszystko ma szansę dotrzeć, przez co paznokieć się nie niszczy, a lakier trzyma nawet do 3-4 tygodni. Ostatnio tyle naczytałam się złego o tym Semilacu, że nie wiem już czy to uczulenie na hybrydę ogólnie czy na hybrydę złej jakości..

Witam, na rynku nie istnieje produkt kosmetyczny, który dałby 100% gwarancję nie wystąpienia niepożądanych reakcji. Przed zakupieniem kosmetyków warto zapoznać się z ich składem, który jest umieszczony na każdym opakowaniu.
Szamannnka - żele są dedykowane dla osób zajmujących się profesjonalnie stylizacją paznokci.
W razie pytań chętnie pomogę
Online Ekspert marki Semilac
Semilac
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 12
Dołączył(a): 10 lut 2016, o 09:35

Re: Uczulenie na hybrydy - rozwiązanie :)

Postprzez Revelka » 1 wrz 2016, o 16:30

Nigdy nie wiadomo co może nas uczulić, to często reakcja obronna organizmu i u każdego może uczulać co innego - nie ma co generalizować. To jest często metoda prób i błędów i szukania odpowiednich produktów.

Avatar użytkownika
Revelka
Miła Kobietka
 
Posty: 79
Dołączył(a): 6 mar 2016, o 20:59

Re: Uczulenie na hybrydy - rozwiązanie :)

Postprzez moniczka89 » 6 wrz 2016, o 23:24

ja mam lakiery makear, maluję nimi już kilka dobry miesięcy i nie mam uczulenia, są one atestowane.
moniczka89
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 18
Dołączył(a): 9 lis 2014, o 13:15

Re: Uczulenie na hybrydy - rozwiązanie :)

Postprzez Hadassa » 8 wrz 2016, o 09:45

Moniczka chyba wiekszosc firm jest atestowanych i badanych ;)
Ale zawsze moze sie znalezc ktos uczulony ;)

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Uczulenie na hybrydy - rozwiązanie :)

Postprzez orszulka » 8 wrz 2016, o 19:32

oj temat uczulen po semilacu jak zwykle na topie, wspolczuje ci :/ mnie to na szczescie ominelo- szczescie w nieszczesciu wlasciwie, bo na semilaci nie bylo mnie zwyczajnie stac :D wiec kupilam inna markę- działam z em nail i calkiem nieźle mi wychodzi manicure. żele tez mają w swojej ofercie, ale to bys musiala sama oblukac konkretne produkty, bo ja od nich tylko hybrydy kupowalam :) powodzenia z paznokciami :)
orszulka
Miła Kobietka
 
Posty: 76
Dołączył(a): 1 maja 2015, o 08:02

Re: Uczulenie na hybrydy - rozwiązanie :)

Postprzez Anatolla » 30 wrz 2016, o 22:32

nie wiem, może po prostu zmień lakiery, są jakieś takie hipoalergiczne... albo sprawdź, czy nie masz uczulenia na inne składniki lakierów
Anatolla
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 30 wrz 2016, o 22:17

Re: Uczulenie na hybrydy - rozwiązanie :)

Postprzez elkabeee » 2 paź 2016, o 00:38

sa takie lakiery, tzn sa takie marki które nie stosują pewnych składników uczulających. na polskim rynku jest ich kilka do wyyboru :)
elkabeee
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 28 lis 2015, o 16:55

Re: Uczulenie na hybrydy - rozwiązanie :)

Postprzez DorotaNowicka » 13 gru 2016, o 16:12

Makear jest wolne od formaldehydu, toulenu i dpd więc są bezpieczniejsze. Może daj paznokciom teraz trochę odpocząć a później spróbuj sobie zamówić jeden lakier i zobaczysz czy dalej będziesz miała uczulenie.
Avatar użytkownika
DorotaNowicka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 11
Dołączył(a): 25 sie 2016, o 10:15

Re: Uczulenie na hybrydy - rozwiązanie :)

Postprzez Aleksndra » 5 mar 2017, o 09:49

O Semilacu słyszałam dużo złego. Ma dużo chemii która uczula. Jeśli czytam o uczuleniach na forach to są to sytuacje z semilakiem w roli głównej. :) Nie wiem czy admin mnie za to nie skrzyczy ale podam markę która nie uczula. To jest spn. A skąd wiem? Bo robie sobie hybryde od półtora roku w moim ulubionym salonie. I nic się nie dzieje. :)

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Piękno kobiety tkwi w szczegółach. Mój blog:
http://www.healthybeauty.pl/blog
Avatar użytkownika
Aleksndra
Miła Kobietka
 
Posty: 93
Dołączył(a): 26 lut 2017, o 14:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Uczulenie na hybrydy - rozwiązanie :)

Postprzez a_gatka » 5 mar 2017, o 14:47

Ile kobiet tyle opinii, ile płytek paznokciowych, tyle reakcji. :D Mnie nic złego Semilac nie robił, więc nie skreślam. Kolorki mają fajne. :)
Myślę, że każda robiąca pazurki ma po prostu swoje bardziej i mniej lubiane produkty i tak jak w tym powiedzeniu... "każda myszka swój ogonek chwali..." nie ma się o co kłócić. :)
a_gatka
 

Re: Uczulenie na hybrydy - rozwiązanie :)

Postprzez mocca » 19 mar 2017, o 16:08

TREŚĆ ZMIENIONA PRZEZ MODERATORA. POST NIE NA TEMAT
mocca
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 18
Dołączył(a): 7 mar 2016, o 15:38

Re: Uczulenie na hybrydy - rozwiązanie :)

Postprzez Janinka » 8 lis 2017, o 01:42

Stwierdzenie, ze hybrydy uczulają to mit! To, ze lakiery jednej firmy sa wywołują laergie, nie znaczy, ze wszystkie muszą. Wiem co mówię, bo miaam problem z Semilac, ale za namową kolezanki kosmetyczki zmieniłam ich produkty na Makear i problem minął. Na pewno duże znaczenie ma fakt, ze ich lakiery są wolne od wolny od formaldehydu, toulenu i DBP. Jest szansa nawet dla alergików:)
Janinka
Miła Kobietka
 
Posty: 39
Dołączył(a): 18 wrz 2017, o 20:48

Re: Uczulenie na hybrydy - rozwiązanie :)

Postprzez Nataczka » 19 gru 2018, o 10:46

Zrób sobie żele dobrej jakości, dobre są np. SPAM Raczej nie uczulają.

Ostatnio edytowano 23 gru 2018, o 11:29 przez Jamelia, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
Nataczka
Miła Kobietka
 
Posty: 28
Dołączył(a): 20 kwi 2018, o 12:48
Lokalizacja: Mikołów

Re: Uczulenie na hybrydy - rozwiązanie :)

Postprzez PazurkoweLove » 3 mar 2019, o 15:28

Ja polecam hybrydy firmy LART. Nie mają w składzie składników, które silnie uczulają więc obniżają ryzyko wystąpienia alergii.
PazurkoweLove
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 3 mar 2019, o 15:23

Odp na komentarz

Postprzez nieznajomans6 » 20 lis 2019, o 10:54

Semilac napisał(a):Szamannka - wszystkie nasze produkty posiadają Certyfikat Bezpieczeństwa, wystąpienie alergii jest sprawą bardzo indywidualną i zależy od wielu czynników m.in. przygotowania płytki, prawidłowej aplikacji produktu czy skłonności do alergii. Składniki używane do produkcji naszych lakierów są powszechnie stosowane w kosmetyce profesjonalnej. Prosimy o kontakt w wiadomości prywatnej, dzięki temu będziemy mogli dokładniej odnieść się do sygnalizowanych problemów.
W razie pytań - chętnie pomogę
Online Ekspert marki Semilac


Ja również mam uczulenie na państwa produkty. Nie mówię tutaj tylko o hybrydzie, ponieważ używałam tez żeli. Co z tego, ze macie certyfikat bezpieczeństwa, jeśli jakiś składnik/ składniki uczulają wasze klientki, nawet jeśli dobrze przygotowały płytkę paznokcia i prawidłowo aplikowały produkt. Coraz częściej od koleżanek słysze, że wasze produkty je uczuliły (kilka z nich miało robione paznokcie w profesjonalnych salonach). Proponuję zmianę składu, bo jak tak dalej pójdzie to stracicie klientki
nieznajomans6
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 20 lis 2019, o 10:40

Re: Uczulenie na hybrydy - rozwiązanie :)

Postprzez thorzyna » 21 lis 2019, o 14:48

No niestety ale u mnie te coś takiego się pojawiało. Może niektóre tylko kobitki maja ten problem, ale jednak on wystepuje i trzeba mieć na to oko.
Avatar użytkownika
thorzyna
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 14
Dołączył(a): 20 wrz 2019, o 11:34
Lokalizacja: Miłoradz
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]

cron