W jakim wieku miałyście 1 dziecko? ;) Porady...

Wszystko na temat naszych małych pociech. Jak wychowywać dziecko? W jaki sposób się z nim bawić? Relacje z dzieckiem, trudne rozmowy właśnie w tym dziale.

Re: W jakim wieku miałyście 1 dziecko? ;) Porady...

Postprzez KarolinaS » 26 lis 2012, o 10:36

Ja swoja pierwsza coreczke urodzilam w wieku 24 lat a droga gdy milam25.Jak dla mnie to idealny wiek na zostanie mama.
KarolinaS
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 21 lis 2012, o 20:14

Re: W jakim wieku miałyście 1 dziecko? ;) Porady...

Postprzez Niebieska » 1 gru 2012, o 12:36

Ja niecały miesiąc temu skończyłam 20 lat..
A w Maju urodzi się moje pierwsze dzieciatko :baby :)
Mój ukochany jest ode mnie rok starszy.. Może to zabrzmi dziwnie, ale oboje tego bardzo chcieliśmy. Pół roku starań za Nami. Istnieją osoby, które już wcześnie czują pociąg do macierzyństwa i ja do Nich należę.
teraz tylko odliczamy czas do przyjścia na świat naszego maluszka.
A kolejne dzieci? Za kilka lat na pewno :)

Obrazek
Niebieska
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 10:43

Re: W jakim wieku miałyście 1 dziecko? ;) Porady...

Postprzez mysienka81 » 5 gru 2012, o 11:43

hej ja pierwsze dziecko urodziłam majac 24 lata a drugie 27 lat 1 ciaza nie byla planowana ale jestem zadowolona z tego ze mam juz dzieci teraz maja 7 i 4 lata a ja moge zajac sie teraz planowaniem pracy zawodowej i jakos nie wyobrazam sobie teraz miec małe dziecko ale nie ma wtym nic zlego jesli poczekasz z dzieckiem do skonczenia studiow http://prikawy.org
mysienka81
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 28 lis 2012, o 10:58

Re: W jakim wieku miałyście 1 dziecko? ;) Porady...

Postprzez sun979 » 4 lut 2013, o 22:23

Ja chciałabym mieć dziecko tak 2 lata po ślubie, czyli w wieku 24. Trochę pokorzystać z życia, a potem myśleć o powiększeniu rodziny. Nie jestem egoistką i gdybym była szybciej w ciąży to i tak bym się cieszyła. Często jak się chce to potem nie można. Moja koleżanka urodziła teraz 1 dziecko w wieku 30 lat, bo wcześniej po prostu nie mogła mieć. I jak tak słucham takie historię to moim zdaniem nieplanowana ciąża może być fajną niespodzianką. Dziwnie tak mówić sobie: No robimy teraz bobasa! ;D Wolałabym mieć niespodziankę po prostu... ale nie przed ślubem, do którego jeszcze 7 miesięcy... ;P
sun979
 

Re: W jakim wieku miałyście 1 dziecko? ;) Porady...

Postprzez aga.ta » 5 lut 2013, o 22:56

ja miałam 26 (no, prawie 27) lat. Wcześniej nie chciałam, aż... dojrzałam ;)
Avatar użytkownika
aga.ta
Miła Kobietka
 
Posty: 94
Dołączył(a): 4 paź 2012, o 15:24

Re: W jakim wieku miałyście 1 dziecko? ;) Porady...

Postprzez sun979 » 12 lut 2013, o 23:20

Oby nam to tak wyszło, że uda się jakoś poczekać! ;) Bo jak słyszę, że nie warto planować, że kiedyś tam, bo potem wychodzi szybciej... :P
sun979
 

Re: W jakim wieku miałyście 1 dziecko? ;) Porady...

Postprzez ShinyMoon » 13 lut 2013, o 11:02

Ja miałam 22 lata jak urodziłam córeczkę. Była planowana. Byliśmy już 2.5 roku po ślubie. Ja wolę mieć tak wcześnie dziecko, ponieważ nie przemawia do mnie uganianie się w wieku 37 lat za rocznym maluchem i w wieku 55-60 użerać się z zbuntowanym nastolatkiem. Będę mogła już wtedy odpocząć i zająć się sobą. Może już babcia wtedy będę... :baby
ShinyMoon
Miła Kobietka
 
Posty: 38
Dołączył(a): 30 sty 2013, o 14:35

Re: W jakim wieku miałyście 1 dziecko? ;) Porady...

Postprzez drzemag » 14 lut 2013, o 18:14

Ja urodziłam w wieku 36 lat. Trochę późno się do tego zabrałam ale urodziłam śliczną, zdrową córcię. Teraz nie wyobrażam sobie jakby to było bez niej. Oczywiście nie wszystko jest takie różowe. Byłam panią swojego czasu, czas miałam dosłownie zapchany- praca, basen, zakupy, wyjazdy na weekendy. I wszystko się urwało... :( Teraz wypatruję wiosny. Dzidźka będzie już swobodnie siedziała i nie wisiała tyle na cycu to zapakuję ją w wózek i ruszam na plażę, w miasto albo do parku.
Avatar użytkownika
drzemag
Fajna Kobietka
 
Posty: 133
Dołączył(a): 14 lut 2013, o 17:42
Lokalizacja: Gdynia

Re: W jakim wieku miałyście 1 dziecko? ;) Porady...

Postprzez paula » 14 lut 2013, o 19:45

jak moja mama 36 lat to mnie urodziła ;) ale byłam trzecim dzieckiem więc większych problemów zdrowotnych z ciążą moja mama nie miała.
Ja osobiście planuję ślub za 1,5 roku. Aktualnie będę broniła licencjata w tym roku więc przez najbliższe 3 lata nie planujemy dzidziusia :)
paula
 

Re: W jakim wieku miałyście 1 dziecko? ;) Porady...

Postprzez dobroslawa » 15 lut 2013, o 02:50

Urodziłam córeczkę po studiach, już w dniu obrony magisterki wiedziałam,że zostanę matką. Byliśmy z mężem 2 miesiące po ślubie, on był szczęśliwy, niemal dostał skrzydeł, jak mu powiedziałam. A ja nie byłam zadowolona,że wpadłam, choć trudno nazwać wpadką dziecko, które pojawia się już po ślubie. Miałam inne plany, ale życie samo napisało scenariusz. Jedno życzenie jednak się spełniło - córka przyszła na świat na początku roku. I tak w wieku prawie 25 lat urodziłam pierwsze dziecko.Teraz powoli zaczynam planować drugą ciążę. Najpóźniej wiosną 2015 roku pojawi się braciszek lub siostrzyczka mojej córeczki:)
Ciche marzenie jest takie, żeby drugie urodziło się w pierwszym, ewentualnie na początku drugiego kwartału roku, ponieważ córeczka urodziła się 1 lutego 2011. Oboje z mężem jesteśmy z końca roku.
Moje zdanie w kwestii, kiedy najlepiej jest mieć dzieci brzmi następująco:
Żaden moment nie jest dobry na pojawienie się pierwszego dziecka, bo zmienia plany o 180 stponi, z drugiej strony - każdy moment jest dobry, bo im młodsi rodzice, tym więcej mają energii i pomysłów na zabawę z dzieckiem.
dobroslawa
 

Re: W jakim wieku miałyście 1 dziecko? ;) Porady...

Postprzez sun979 » 2 mar 2013, o 18:58

Dzisiaj byłam u koleżanki, która ma 2-miesięczne dziecko. Po prostu się zakochałam w takim maleństwie... :) W dodatku była taka spokojna. :) Dziecka na razie bym nie chciała, ale z jednej strony wiem, że gdyby była wpadka to nie rozpaczałabym...

Mam pół roku do ślubu i jak myślicie. Gdybym nieplanowo wpadła teraz to czy wesele w 6 miesiącu ciąży da się przeżyć? Duży jest brzuch w tym okresie?
sun979
 

Re: W jakim wieku miałyście 1 dziecko? ;) Porady...

Postprzez gosia26 » 2 mar 2013, o 21:39

25 lat :)

gosia26
Miła Kobietka
 
Posty: 33
Dołączył(a): 8 sie 2012, o 09:00

Re: W jakim wieku miałyście 1 dziecko? ;) Porady...

Postprzez t.dana » 3 mar 2013, o 18:46

ja miałam 16 lat ale nigdy tego nie załowałam kocham synka nad życie teraz mam 2 dzieci mam 21 lat i kochającego męża
t.dana
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 11 gru 2012, o 17:58

Re: W jakim wieku miałyście 1 dziecko? ;) Porady...

Postprzez as22 » 7 mar 2013, o 13:25

ja urodzilam w wieku 21 lat moj synek ma teraz 9 miesiecy i był planowany :)
as22
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 24
Dołączył(a): 7 mar 2013, o 11:07

Re: W jakim wieku miałyście 1 dziecko? ;) Porady...

Postprzez Andzia581 » 7 mar 2013, o 16:04

ja urodziłam 2 mies. przed 18-nastką :) oczywiscie wpadka. Mimo że dziecko wychowuje sama to nigdy nie żałowałam :)
Andzia581
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 13
Dołączył(a): 7 mar 2013, o 15:39

Re: W jakim wieku miałyście 1 dziecko? ;) Porady...

Postprzez Anastazja1708 » 10 mar 2013, o 13:16

Pierwszą córkę rodziłam w wieku 19 lat, chodziliśmy od 2 lat i chcieliśmy wziąć śłub i mieć dzieci ale stało sie za szybko.
Syna urodziłam w wieku 25 lat. Ta ciąża była planowana.
Trzecie dziecko - córkę urodziłam w wieku 31 lat. Mój mąż był już chory, nie chciałam tej ciąży, pomimo tego urodziłam. 9 miesięcy później mój Mąż odszedł.
Teraz na nowo układam sobie życie, a jak wiadomo wdowie z trójką dzieci nie jest łatwo.

Każda ciąża powinna być zaplanowana i przemyślana, a przede wszystkim oboje powinniście chcieć tego dziecka.

Szukam Gorzowianek chętnych na plotki i kawę w realu :)
Anastazja1708
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 8
Dołączył(a): 10 mar 2013, o 12:16

Re: W jakim wieku miałyście 1 dziecko? ;) Porady...

Postprzez luigi » 14 mar 2013, o 14:50

Ja pierwszego syna urodziłam jak miałam 19 lat - chcieliśmy mieć dzieci i mamy. Drugi pokazał się dopiero po 10 latach wcześniej się nie udawało chociaż bardzo się staraliśmy. Trzeci to już była niespodzianka znowu po 7 latach. Myślałam, że mam problemu z zajściem w ciążę i więc nie zabezpieczaliśmy się ale teraz nie żałujemy. Najstarszy już na studiach daleko od domu, a w domu ciągle gwarno i wesoło. Tak lubię. Teraz siedzę sama w hotele poznań na szkoleniu i tęsknię za nimi.

Ostatnio edytowano 18 mar 2013, o 09:58 przez luigi, łącznie edytowano 1 raz
luigi
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 14:14

Re: W jakim wieku miałyście 1 dziecko? ;) Porady...

Postprzez Patka2002 » 15 mar 2013, o 10:47

Ja swojego syna urodziłam w wieku 18 lat. Była to ciąża nie planowana, ale za nic w świecie tego nie żałuje, bo nie odczułam, żeby wczesne macierzyństwo mi coś zabrało. To była szkoła szybkiego dorastania. z ojcem dziecka nie jestem. Od roku układam sobie życie na nowo z kims innym. Planujemy mieć ze soba wspólne dziecko, ale gdzieś za ok. 2 lata. Musimy jeszcze poukładać sobie pare innych spraw. Ale powiem Wam wtedy, jak to jest być mamą w późniejszym wieku. Będe miała porównanie ;-)
Patka2002
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 13 mar 2013, o 14:20

Re: W jakim wieku miałyście 1 dziecko? ;) Porady...

Postprzez sloneccko » 19 mar 2013, o 08:39

ja mam 26 i wciaz czuję się niegotowa na macierzyństwo
Avatar użytkownika
sloneccko
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 22
Dołączył(a): 19 mar 2013, o 08:35

Re: W jakim wieku miałyście 1 dziecko? ;) Porady...

Postprzez tasiaka » 19 mar 2013, o 16:17

sloneccko napisał(a):ja mam 26 i wciaz czuję się niegotowa na macierzyństwo

Masz z tym jakiś problem? Czy może bardziej Twoje otoczenie coś chce na Tobie "wymusić"?
tasiaka
Fajna Kobietka
 
Posty: 122
Dołączył(a): 2 gru 2012, o 19:18

Re: W jakim wieku miałyście 1 dziecko? ;) Porady...

Postprzez Daria;) » 25 mar 2013, o 08:21

Ja pierwszego i jak na razie jedynego synka urodziłam w wieku 26 lat. Byłam w połowie studiów magisterskich, kiedy postanowiliśmy postarać się o dziecko. Myślałam, że te starania trochę nam zajmą zaszłam jednak w tym samym miesiącu kiedy postanowiliśmy że chcemy powiększyć rodzinkę. Na początku byłam pewna, że skończę studia bez problemów. Niestety w 6 miesiącu wystąpiło poważne zagrożenie porodem przedwczesnym, musiałam trafić do szpitala, byłam zmuszona przejść na urlop dziekański. Potem były komplikacje zdrowotne ze mną i z dzieckiem (już jest ok) i musiałam znowu przejść na urlop. W między czasie mąż stracił dobrze płatną pracę i musiał zatrudnić się w hucie jako pracownik fizyczny. W tym roku od października miałam zacząć już ten ostatni rok, ale doszliśmy do wniosku, że nas chwilowo nie stać, a na stypendium socjalne się nie łapię. Ja akurat studiowałam prawie 300km od domu, co się wiązało z większymi kosztami, dojazdy, noclegi itd. Ale też musiałabym organizować opiekunkę na 5 dni co dwa tygodnie, całodobowo, bo przecież mąż nie będzie chodził do pracy w kratkę. Kocham synka ponad życie, nie żałuję, że go urodziłam, ale jeśli miałabym cofnąć czas poczekałabym z ciążą aż ukończę szkołę. Jeśli zaś chodzi o wiek to uważam że to sprawa indywidualna, kobieta musi jednak wiedzieć że dziecko wypełni niemal cały czas przynajmniej na początku i musi być pewna że jest n a to gotowa. Pozdrawiam i życzę dobrej decyzji ;)
Daria;)
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 21
Dołączył(a): 23 mar 2013, o 07:06

Re: W jakim wieku miałyście 1 dziecko? ;) Porady...

Postprzez agape84 » 14 wrz 2013, o 19:26

Ja mialam 22 lata jak urodzilam synka, nie bylo to planowane, nie jestem tez juz w tym zwiazku. Ale niczego nie zaluje, kocham synka najbardziej na swiecie, i teraz kiedy jest juz duzym chlopcem(7 lat) to ja ciagle jeszcze jestem mloda i piekna:-)

Ani z Toba ani bez Ciebie
Na moj bol nie ma lekarstwa..
Z Toba bo mnie zabijasz
Bez Ciebie bo umieram..
Avatar użytkownika
agape84
Miła Kobietka
 
Posty: 63
Dołączył(a): 13 wrz 2013, o 21:06
Lokalizacja: Szczecin

Re: W jakim wieku miałyście 1 dziecko? ;) Porady...

Postprzez suny15 » 16 wrz 2013, o 14:17

Ja swoje pierwsze dziecko miałam w wieku 23 lat- chłopiec Bardzo się cieszyłam na nią mimo ze nie była planowana Teraz jestem ponownie w ciąży Tym razem planowanej i nie mogę się doczekać rozwiązania. Zostało już nie dużo bo ok tygodni ale coś bardzo mi się one dłużą zwłaszcza ze siedzę teraz sama w domku:)
suny15
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 16 wrz 2013, o 13:36

Re: W jakim wieku miałyście 1 dziecko? ;) Porady...

Postprzez Jamelia » 22 wrz 2013, o 21:50

Ja miałam 19, nie planowałam dzidziusia. ale nie żałuję. Teraz mam 29, synek 10 więc ostatnie młode lata mam dla siebie bo dziecko jakby nie było odchowane i samodzielne prawie :)

Zawsze trzeba podejmować ryzyko.Tylko wtedy uda nam się pojąć, jak wielkim cudem jest życie...
Avatar użytkownika
Jamelia
Moderatorka
 
Posty: 3270
Dołączył(a): 6 sty 2013, o 14:47

Re: W jakim wieku miałyście 1 dziecko? ;) Porady...

Postprzez Justii2612 » 11 lut 2014, o 00:34

Ja mam 22 lata i w tym roku urodzilam pierwsze dzieciatko :-) nie bylo jakos specjalnie planowane ale jestesmy bardzo szczesliwi.
Justii2612
 
Pani Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]