Witaminy - Spirulina

Masz problemy ze zdrowiem? Jak dbasz o swoje zdrowie? Wszystko na temat chorób, leczenia, profilaktyki oraz opinie na temat służby zdrowia piszemy tutaj.

Re: Witaminy

Postprzez bettti86 » 14 lut 2013, o 14:27

PychaxD napisał(a):połowa (albo większość) tego co łykamy w postaci suplementów trafia do oczyszczalni ścieków...
Produkty są prawie całkowicie nie wchłanialne...


faktycznie tak jest, pół biedy, gdy ktoś ma dom i zainstalowaną biologiczną oczyszczalnię ścieków lecz w miastach, gdzie nie ma czegoś takiego to jeszcze gorsze rzeczy pracownicy tych oczyszczalni znajdują http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/czesto ... 94172.html nie wiem czy warto faszerować się witaminami w tabletkach skoro są one dostępne w naturalnych składnikach :)
bettti86
Extra Kobietka
 
Posty: 484
Dołączył(a): 4 gru 2012, o 12:11

Re: Witaminy

Postprzez kozik1 » 14 lut 2013, o 21:31

Dieta to podstawa. Najlepiej zrobić badania i skorzystać z usług dietetyka, to nie kosztuje dużo a na prawdę dużo daje :)

kozik1
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 14 lut 2013, o 21:11

Re: Witaminy

Postprzez gem » 20 lut 2013, o 00:03

Ja się ostatnio zdecydowałam na płynną dietę. Specjalnie pod ten cel zakupiłam urządzenie o nazwie Healthy Juicer. Niestety nie wszystkie owoce i warzywa "wyciska" równie dobrze, ale i tak moim zdaniem jest wyśmienity. Jestem na diecie piaty dzień i poza lekkim osłabieniem pod wieczór czuje się naprawdę dobrze.

Na stronie http://www.terapiasokami.pl jest mnóstwo obiektywnych porad i informacji związanych z tym urządzeniem i innymi. Na pewno to nie jedyne źródło, ale mnie przekonały właśnie tamte informacje. Poza tym zamawiając pod tym adresem wyciskarkę dostałam fajne bonusy, z opracowana dieta włącznie.

PIJMY soki, nie łykajmy tabletek!
gem
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 19 lut 2013, o 21:10

Re: Witaminy

Postprzez Tusia » 27 lut 2013, o 13:28

Moim zdaniem godne uwagi są tabletki Falvit. Dla kobiet w ciąży jak i mam karmiących zrobiony jest osobny preparat gdybyście planowały ;) Falvit zawiera odpowiednią dzienną dawkę witamin i minerałów. Lekarz zalecił mi uzupełnienie witamin, jako, że wyniki nie wyszły idealne, ale nie złe. Kwestia unormowania zarówno diety, ale wydaje mi się, że owy suplement będzie dobrą pomocą w unormowaniu poziomu witamin.
Tusia
 

Re: Witaminy

Postprzez a_gatka » 27 lut 2013, o 14:48

Tak, to prawda. Moja siostra przyjmuje go i wyniki ma stabilne. Dobre jest to, że można go zacząć przyjmować w dowolnym momencie ciąży, a potem kontynuować podczas karmienia, bo skład Falvitu dba zarówno o mamę, jak i o malucha. To dobry suplement. Zresztą, sama go biorę, tylko w normalnej wersji :)
a_gatka
 

Re: Witaminy

Postprzez Tusia » 27 lut 2013, o 14:54

No wlasnie - farmaceutka w aptece zapytala sie mnie czy jestem w ciazy czy mnie, czym wprowadzila mnie w niemala konsternacje przyznam szczerze ;P Dowiedzialam sie wtedy ze jest tez inny preparat dla kobiet w ciazy i w czasie karmienia. :)
Tusia
 

Re: Witaminy

Postprzez kukilka » 4 mar 2013, o 10:32

Agus napisał(a):http://facet.interia.pl/aktywnosc/kondycja/news-suplementy-diety-skracaja-zycie,nId,446546

Wklejam jeszcze raz stronke do tekstu powyzej bo wystapil jakis blad :-)

"Jeżeli twój lekarz uważa, że dodatkowe zażywanie suplementów nie jest Ci potrzebne lub, że wszystko znajdziesz w pożywieniu, natychmiast zmień lekarza. Im szybciej to zrobisz, tym większa szansa na długie i zdrowe życie" dr J. Wallach


A ja bym raczej powiedziała - trzymaj się takiego lekarza jak złota! To znaczy, że lekarz szanuje Twoje pieniądze i nie chce, żebyś wyrzucała pieniądze na niepotrzebne specyfiki. Dawniej ludzie żyli bez tabletek ze wspomagaczami i jakoś żyli długo i w zdrowiu - bo prawda jest taka, że właściwą dietą da się uzupełnić wszystko. Nigdy nie jest tak, że jakiś składnik występuje tylko w jednym jedynym produkcie - zawsze są jakieś zamienniki. Np. omega-3: występuje w rybach, ale jak nie lubisz ryb to możesz jeść np. olej rzepakowy (oczywiście jako dodatek :)) lub orzechy włoskie. Każda z witamin występuje w różnych produktach, także też można kombinować. I wcale nie potrzebujemy tabletek.
kukilka
Fajna Kobietka
 
Posty: 126
Dołączył(a): 31 mar 2012, o 17:34

Re: Witaminy

Postprzez gohusia » 7 mar 2013, o 00:05

U nas w domu jakoś od dawien dawna falvit króluje. Teraz nawet reklamę w tv widziałam że mają. jak byłam w ciąży to brałam dla kobiet ciężarnych a teraz ten zwykły dla kobiet. Cenowo jest jednym z tańszych preparatów witaminowych i jak kupuję to od razu 60 sztuk, większe opakowanie.
gohusia
 

Re: Witaminy

Postprzez Tusia » 7 kwi 2013, o 12:43

Tv nie ogladam bo nie posiadam telewizora...
Tu link SPAM
dotyczacy witamin istotnych dla naszego organizmu.

Ostatnio edytowano 26 paź 2013, o 11:50 przez 456, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Spam
Tusia
 

Re: Witaminy

Postprzez elzbieta45 » 7 kwi 2013, o 12:47

witaminy to natura warzywa i owoce
elzbieta45
Kobietka Expert
 
Posty: 6529
Dołączył(a): 21 paź 2012, o 06:18

Re: Witaminy

Postprzez majuta » 7 kwi 2013, o 15:16

No ale zimą trochę ciężko, nie?
majuta
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 7 kwi 2013, o 15:08

Re: Witaminy

Postprzez Hadassa » 7 kwi 2013, o 15:27

Czemu cięzko ?? Masz mase dostępnych :)
Poza tym, jest masa dostępnych owoców i warzyw tzw eco :)

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Witaminy

Postprzez otello » 7 kwi 2013, o 18:49

Najlepsze i najłatwiej przyswajalne są własnie witaminy w owocach i warzywach i takie Ci najbardziej polecam.

otello
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 7 kwi 2013, o 18:44

Re: Witaminy

Postprzez MamaAnia » 7 kwi 2013, o 21:23

Pewnie że najlepiej by było czerpać witaminy z owoców i warzyw ale jednak teraz, wczesną wiosną to chyba jeszcze są owoce z poprzedniego sezonu które leżąc tracą swoja wartość. Więc w pewnych okresach roku suplementy są jak najbardziej wskazane.
MamaAnia
Miła Kobietka
 
Posty: 91
Dołączył(a): 24 kwi 2012, o 11:09

Re: Witaminy

Postprzez pomcia » 13 kwi 2013, o 10:14

Wskazane przez kogo? Reklamę wyprodukowaną przez producenta? Jak z przyswajaniem sztucznych witamin?
pomcia
 

Re: Witaminy

Postprzez kies » 18 kwi 2013, o 14:12

Mnie się wydaje, że z samego jedzenie człowiek nie jest w stanie przyswoić wystarczającej liczby witamin, a na pewno w okresie ciąży jest za mało. Sama się o tym przekonałam, nie brałam żadnych witamin co ginekolog kazał brać, a w 8 miesiącu ciąży miałam takie skurcze nóg, że nie byłam w stanie funkcjonować to wtedy się przeprosiłam z prenalenem z magnezem, życie mi to uratowało bo nie mogłam spać przez ten ból byłam wiecznie zmęczona.
kies
Fajna Kobietka
 
Posty: 150
Dołączył(a): 7 lis 2011, o 00:50

Re: Witaminy

Postprzez jadwinia » 25 kwi 2013, o 21:45

Ja z jakoś tak ze "wspomagaczy" ;p to zażywam jedynie suplementy na poprawę koncentracji, bo jednak spędzam sporo czasu w autobusie, jadąc do pracy i czuję się zmęczona w sumie w większości dnia siedząc ;p od jakiegoś czasu kupuję Actibion, który świetnie robi właśnie na poprawę koncentracji, a przy okazji zmniejsza uczucie zmęczenia i znużenia oraz wpływa korzystnie na sprawność umysłową :) a czasem lubię zjeść sobie po prostu jakiegoś batona lub banana ;p ale z tym pierwszym zwłaszcza to trzeba uważać ;)
jadwinia
Miła Kobietka
 
Posty: 49
Dołączył(a): 21 cze 2012, o 18:57

Re: Witaminy

Postprzez malinka 61 » 20 paź 2013, o 19:09

Ja przyjmuje suplementy jesienią, zimą i wiosną spirulinę dwa razy do roku również na oczyszczenie organizmu , magnez łykam przez cały rok bo piję dużo kawy , zażywam również omegę, w lecie mam przerwę :serca

Przy po­dej­mo­waniu de­cyz­ji, nie zważaj na in­nych, kieruj się głosem ser­ca i włas­nym instynktem...

Obrazek
Avatar użytkownika
malinka 61
Kobietka Expert
 
Posty: 4233
Dołączył(a): 3 paź 2013, o 19:25

Re: Witaminy

Postprzez myszka28 » 20 paź 2013, o 19:10

ja jem dużo warzyw i owoców no i przede wszystkim w okresie jesienno zimowym czosnek na 1 miejscu u mnie jest.
Avatar użytkownika
myszka28
Super Gaduła
 
Posty: 1544
Dołączył(a): 29 wrz 2013, o 18:46

Re: Witaminy

Postprzez MarianAna » 21 paź 2013, o 14:56

Warzywa i owoce, ale to nie wszystko. W ciągu dnia nie każdy z nas ma czas na latanie do warzywniaka po świeże owoce, czy warzywka. Czasami tabletka suplementu, regeneruje ten niedobór, którego nie jesteśmy wstanie zaspokoić. Nie każdy ma czas na wszystko, a suplement to nie zamiennik tylko uzupełniacz.
MarianAna
Fajna Kobietka
 
Posty: 154
Dołączył(a): 21 paź 2013, o 14:45

Re: Witaminy

Postprzez Tusia » 30 paź 2013, o 11:47

Zdecydowanie suplementacja jako uzupełniacz, ale wydaje mi się, że nic na siłę. Bardziej czas ciąży kojarzy mi się z motywacją do tego aby pamiętać o łykaniu suplementów, szczególnie w kwestii kwasu foliowego.
Tusia
 

Re: Witaminy

Postprzez dodomi3 » 30 paź 2013, o 13:02

Tabletki to dodatek do zdrowej diety kobiety w ciąży, ale nawet przed łyknięciem zwykłej witaminki radziłabym poradzić się lekarza, tabletki mają teraz w sobie masę świństw

dodomi3
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 30 paź 2013, o 12:57

Re: Witaminy

Postprzez docha » 30 paź 2013, o 16:35

Sama nie odważyłabym się niczego brać, ale to właśnie lekarz polecił mi femibion, więc za jego radą własnie to łykam, bo chyba wie lepiej ;)
Avatar użytkownika
docha
Extra Kobietka
 
Posty: 490
Dołączył(a): 22 lut 2013, o 12:24

Re: Witaminy

Postprzez Kobiela » 31 paź 2013, o 18:30

myszka28 napisał(a):ja jem dużo warzyw i owoców no i przede wszystkim w okresie jesienno zimowym czosnek na 1 miejscu u mnie jest.

Dokładnie się z tym zgadzam, nic nie zastąpi naturalnych witamin ale.... pewien artykuł może spowoduje zainteresowanie tematem :)
http://wolnemedia.net/zdrowie/czy-witam ... szkodliwe/

Kobiela
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 21 paź 2013, o 14:41

Re: Witaminy

Postprzez a_gatka » 31 paź 2013, o 22:49

No.. ale jak to się ma do ciąży? Bo o niej mówimy.
a_gatka
 
Pani Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]