zaręczyny

Jedyny dzień w życiu, tak ważny dla kobiet. Jak zorganizować wesele? Jaką suknię kupić? Ślub kościelny czy cywilny? Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej, a może podzielić się swoimi doświadczeniami? Zapraszamy do pisania tutaj.

Re: zaręczyny po latach :(

Postprzez Lights » 28 lis 2010, o 04:38

Obawa przed wejściem w związek małżeński jest związana z lękiem przed "zniewoleniem". Ma to oczywiście bezpośrednie połączenie z niechęcią złożenia publicznej obietnicy, że nie opuści się małżonki aż do śmierci (w wersji religijnej) lub o włożeniu wszystkich sił, aby związek był spełniony (ceremonia cywilna) - ponieważ publicznie wyrażane ślubowanie wywiera silniejszą presję, aby tego przestrzegać. Część ludzi tak się wychowała, że nie chce akceptować pewnych wymagań, a przede wszystkim dużej odpowiedzialności wobec innego człowieka (postawa egocentryczna) co objawia się między innymi niechęcią do składania tak poważnych obietnic. Jest to możliwe do zmiany, jednak jedynie przy woli osoby posiadającej takie skłonności.
Lights
 

Re: zaręczyny po latach :(

Postprzez firmar » 15 gru 2010, o 04:20

Ja mam podobnie, z tym że od drugiej strony. Jestem ze swoją kobietą od ponad pięciu lat i - mówiąc szczerze - to się raczej nie zmieni, bo jest nam dobrze. Z tym, że ona chce ślubu, albo przynajmniej zaręczyn i ciśnie od jakiegoś czasu, niespecjalnie mocno, ale jednak jakoś temat się przewija.

Stosowałem rozmaite uniki - raczej w formie żartobliwej - jednym z pierwszych był tekst "kochanie, bardzo bym chciał się oświadczyć, ale nie stać mnie na pierścionek, na który zasługujesz". Ale w końcu ile czasu mogło mnie nie stać na taki pierścionek, już dawno po studiach - trzeba zmienić tekst. Ustaliliśmy (jakby było co ustalać), że jest jej potrzebna deklaracja - ja na to, że nie mogę deklarować co będzie za 10, 15, 20 lat. Zamiast tego deklarowałem codziennie: "chcę być z tobą przez cały ten dzień". Za mało...;)

Ja mam wrażenie, że kobietom ciężko jest zrozumieć obawy faceta - a obaw jest kilka. Po pierwsze, tak nie jestem "zaklepany" - ja muszę się starać, ale moja kobieta też.

Kolejna sprawa - To ja się nie oświadczam, to ja mam wykonać krok - innymi słowy - to ja mam przewagę. I nie chcę jej tracić, a stracę z momentem oświadczyn/ślubu.

Druga rzecz, że absolutnie nie zgadzam się z sensem dawania deklaracji do końca życia. To nie jest uczciwe zachowanie, bo nikt - w tym ja sam nie jestem w stanie przewidzieć tego co będzie. A sztucznie związywać się papierkiem... po co? To jest tylko złudzenie stałości, które może zaowocować - jakby co - tylko problemami. Bo jak się kochają i będą z sobą w szczęśliwości dożywać kresów swych dni - no to nie ma sprawy. Po co im ślub? A jak nie będą? To problem, zgrzytanie zębów, niekończące się sprawy rozwodowe.

Również ważna w tym kontekście jest samodzielność, rozumiem, że kobiety mają nieco inną sytuację, bo proces starzenia się wygląda dla różnych płci inaczej, ale wciąż - ślub problemu nie rozwiązuje. Ślub problem maskuje.

Wreszcie - ślub to zachowanie formuły społecznej, dopasowanie do zachcianek otoczenia. Koledzy nie oczekują po mnie żadnych deklaracji w stosunku do mojej dziewczyny - jej koleżanki... a i owszem. Jest konwencja. Kobieta musi w tej naszej dziwnej kulturze, osiągnąć spełnienie poprzez małżeństwo - więc pytają znajome, mnie w dodatku, kiedy się oświadczę.

I strasznie mnie to wkurza;) Tak czy siak, ślubu nie będzie. To akurat stwierdziłem jasno, bez owijania w bawełnę.
firmar
 

Re: zaręczyny

Postprzez Pawel » 27 gru 2010, o 21:43

Witam - jestem facetem - chciałęm się oświadczyć ale mam problem - nie mogę sie zdecydować jaki pierścionek zakupić

możecie mi dziewczyny / kobiety pomóc?

moje propozycje to
zdjęcie nr 1, zdjęcie nr 2, zdjęcie nr 3
i zdjęcie nr 4 http://www.apart.pl/pl/diamenty,c,1,2,428 nie uddało mi się go zamieścić
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Pawel
 

Re: zaręczyny

Postprzez dzo » 9 mar 2011, o 15:11

Paweł mi się wszystkie podobają ;) ;)

post pisałeś w grudniu czyli przypuszczam że już po zaręczynach to który wybrałeś ?
dzo
 

Re: zaręczyny po latach :(

Postprzez wiosenka26 » 7 kwi 2011, o 12:43

Poprzednikowi wspolczuje, bo widac, ze nie znalazl jeszcze tej jednej jedynej. Jesli spotkasz kobiete, z ktore bedziesz pewien, ze chcesz spedzic reszte zycia, zobaczysz sprawe slubu inaczej. no ale wszystko przed Toba!
wiosenka26
 

Re: zaręczyny

Postprzez wiosenka26 » 11 kwi 2011, o 09:54

Ten ostatni chyba najladniejszy, choc jak dla mnie "za bogaty". Zloto plus kamienie- wszytsko az blysczy i lsni, ale to zalezy czy twoja dziewczyna lubi taki styl, czy nie... Dla mnie troche "cyganski"
wiosenka26
 

Re: zaręczyny

Postprzez lidka86 » 17 sty 2012, o 11:56

my zaręczyliśmy się we wrześniu 2010r.. krzysiek zaproponował wycieczke na weekend nad morze.. zgodziłam się... nie miałam pojęcia co planuje. Tłumaczył, że chciałby pokazać mi morze i fajnie tak na zakończenie lata, bo już niedługo jesień, wykorzystać ostatnie dni ciepła... pojechaliśmy.. wynajął przytulny pokój w ośrodku wypoczynkowym.. mieliśmy osobne wejście.. a w pomieszczeniu był salon z telewizorem , łazienka, a po takich kręconych schodach wchodziło się do dużej sypialni:):) bardzo mi się podobało:):)... po przyjeżdzie poszliśmy na plażę na spacer.. potem na obiad... pozwiedzaliśmy miasto i po kolacji krzysiek zaproponował spacer na plaże.. nie byłam chętna bo było chłodno... ale ok.. chodziliśmy po plaży i coś tam do siebie mówił, coś marudził pod nosem... myślałam że coś źle się czuje.. zapytałam czy wszystko ok... on się uśmiechnął i powiedział że ok...
spacerowaliśmy i nagle mnie zatrzymał powiedział że mnie kocha, pocałował ... a ja jak idiotka powiedziałam ze też go kocham i wypaliłam ŻE KOMARY GRYZĄ I CHODŹMY DO DOMU :happy :shock: ... bo skąd mogłam wiedziec co on zaplanował... zbladł bo jego plan diabli wzieli... ale poszliśmy do domu...
wziełam prysznic.. wyszłam spod prysznica nie uczesana i owinięta w ręcznik.. wyszłam z łazienki aby pójść po kosmetyczki do torby podróżnej .. a tu niespodzianka... ZAMARŁAM... Krzysiek uklękł przede mną na jedno kolano, powiedział perę ciepłych słów i wyjął ze spodni czerwone pudełeczko w kształcie serca i po otworzeniu zapytał czy chce spędzić z nim resztę życia bo on beze mnie go sobie nie wyobraża... poleciały mi łzy... i oczywiście zgodziłam się... :happy :serca
potem zrozumiałam co planował na plaży.. on sam się ze mnie śmiał i nazywał mnie komarzycą przez cały wieczór:):)
lidka86
 

Re: zaręczyny

Postprzez dzo » 17 sty 2012, o 12:01

fajnie :) tak romantycznie :)

i będzie co wnukom opowiadać o komarach :lol: :lol:
dzo
 

Re: zaręczyny

Postprzez lidka86 » 17 sty 2012, o 12:12

oj bedzie co opowiadać...
i 11 miesięcy po zaręczynach w sierpniu 2011r odbył się nasz ślub:) ale wtedy już podczas składania przysięgi żaden komar w kościele nie bzyczał i nie było powodu aby uciekać:):):) :D
lidka86
 

Re: zaręczyny

Postprzez Viki91 » 31 sty 2012, o 14:55

Moje oświadczyny odbyły się w tego sylwestra o równej 24 Domyślałam się tego ale i tak były niespodziewane bo w połowie sylwestra pomyślałam sobie ze pewnie pierścionka jeszcze nie kupił albo coś w tym stylu i się nie oświadczy w ten dzień, al;e się myliłam. Gdy fajerwerki wystrzeliły on odwrócił mnie do siebie uklękną i zapytał a ja na to NIE... oczywiście z przerażenia to było a on na to Nie? a ja nie oto mi chodziło. W tedy powtórzył pytanie a ja wydusiłam z siebie mhm i tak cały czas dopiero ja wstał powiedziałam TAK i oczywiście. Nie mogłam się otrząsnąć. Marek, mój narzeczony po oświadczynach dopiero powiedział swoim rodzicom, a później przyjechał do mojego taty z butelka wisy a później do mamy z kwiatami dlatego, ze moi rodzice są po rozwodzie. jak byliśmy u mamy to goście byli więc fajnie wyszło a tata zapytał się tylko kiedy i gdzie będziemy mieszkać :)
Viki91
 

Re: zaręczyny

Postprzez Sklep.Sambora_pl » 1 lut 2012, o 13:44

Pozostaje tylko pogratulować takich zaręczyn:) Najlepsze są właśnie te niespodziewane,bo wszystko wychodzi spontanicznie,chociaż narzeczony zawsze musi najeść się sporo stresu. Teraz zbliżają się Walentynki,a więc bardzo dobra okazja do tego aby się oświadczyć w romantycznej atmosferze.
Sklep.Sambora_pl
 

Re: zaręczyny

Postprzez dzo » 1 lut 2012, o 13:47

ja na oryginalne zaręczyny nawet nie mam co liczyć po ponad 7 latach związku :? :?
dzo
 

Re: zaręczyny

Postprzez she336 » 4 lut 2012, o 05:41

Mój oświadczył się po 3 latach chodzenia ze sobą, właśnie w 3 naszą rocznicę. Myślałam, że to będzie zwykła rocznica, bo zabrał mnie na pizzę, potem do kina i jak jechaliśmy do jego domu, bo miałam u niego być na noc to powiedział, że aa przejdziemy się jeszcze na spacer. Było tak zimno i późno, bo ok 22, że było mi to już podejrzane... :) Spacerowaliśmy koło jednego zameczku, było ciemno, księżyc, gwiazdy... w końcu usiedliśmy na ławce, trzęsłam się okropnie z zimna. On mnie objął, powiedział, że już nie wytrzymie... :) uklęknął i stało się... cudny dzień, tak namiętnie potem się całowaliśmy. I najlepsze, że tam w tym zameczku będziemy mieć wesele... :}
she336
 

Re: zaręczyny

Postprzez Baśka1971 » 6 lut 2012, o 12:23

Mnie zabrał na kolację prz świecach a potem wręczył pierścionek.
Jestem już dwa lata po rozwodzie. :happy
Baśka1971
Fajna Kobietka
 
Posty: 248
Dołączył(a): 1 lut 2012, o 12:43

Re: zaręczyny

Postprzez Melisa » 6 lut 2012, o 20:34

Nie wiem co z tymi moimi zaręczynami, chyba nie pojedziemy do Kairu bo teraz tam niebezpiecznie, a jak tu sie zaręczać jak moi rodzice go nie znają, ale to akurat zrozumiałe bo nie ma takiej mozliwości narazie, ale jego rodzice chociaż powinni mnie poznać. A tam jest to ważne, żeby rodzice poznali przed zaręczynami :( Tym bardziej, ze tam sie robi też oficjalne, ale ich bym nie chciała. W sukni ślubnej z obrączkami w kościele, biba jak wesele, ale chyba nie ma on takich planów i całe szczęście, tym bardziej, że zaręczyny finansują rodzice przyszłej panny młodej, a ani ja, ani moi rodzice nie mamy pieniędzy, zresztą jak to zrobić na odległość
Melisa
 

Re: zaręczyny

Postprzez Dawid2003_pl » 27 mar 2012, o 12:50

Najważniejsze żeby były szczere. Co z tego jesli przyszły mąż zabierze nas w podróż balonem jesli potem okaże się draniem. Pamiętajmy tez, że dla wielu z ich zareczyny to bardzo trudy krok. To tez trzeba docenić.
Dawid2003_pl
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 22
Dołączył(a): 6 mar 2012, o 20:08

Re: zaręczyny

Postprzez pamela92 » 29 mar 2012, o 22:42

hmm.. dziewczyny co myślicie o pierscionku zaręczynowym..? czy on musi koniecznie byc złoty..?? bo ja osobiście nie cierpię złota..zresztą mój chłopak również xd

"idę wolno, ale nie cofam się nigdy"
Obrazek
Avatar użytkownika
pamela92
Miła Kobietka
 
Posty: 43
Dołączył(a): 27 mar 2012, o 18:45

Re: zaręczyny

Postprzez monia83 » 30 mar 2012, o 11:12

a co za roznica:) kazdy lubi co innego:)

monia83
Miła Kobietka
 
Posty: 50
Dołączył(a): 4 mar 2012, o 01:58

Re: zaręczyny

Postprzez Nala » 30 mar 2012, o 16:16

Zgadzam się! Każdy z nas lubi co innego. I nie jestem do końca pewna czy taki pierścionek musi być złoty :) Chyba też wolałabym jakiś inny :)
Nala
 

Re: zaręczyny

Postprzez monia83 » 31 mar 2012, o 18:12

bajeranckie są pierścionki z białego złota, to mi się bardzo podoba, ale jednak są bardzo drogie, ponad 1000 zł, a nie chciała bym aby mój chłopak aż tak się wykosztowywał :)

monia83
Miła Kobietka
 
Posty: 50
Dołączył(a): 4 mar 2012, o 01:58

Re: zaręczyny

Postprzez Klaudia » 13 kwi 2012, o 15:24

hanka32 napisał(a):MOJE ZARĘCZYNY BYLY TRADYCYJNE.ODBYŁY SIĘ W MOIM DOMU BYLI PRZYSZLI TEŚCIE MOI RODZICE SIOSTRA BYL SZAMPAN KWIATY NO I NAJWAŻNIEJSZY PRZEDMIOT TEGO PRZYJĘCIA CZYLI PIERŚCIONEK.MOŻE NIE BYŁ TAKI O JAKIM MARZYŁAM ALE DLA MNIE NIE ON W TYM MOMENCIE BYŁ NAJWAŻNIEJSZY LECZ OSOBA OD KTÓREJ GO DOSTAŁAM.ALE I TAK UWAŻAM ZE MOJE ZARĘCZYNY BYŁY WYJĄTKOWE NIEPOWTARZALNE :P


Moje zaręczyny były takie same czyli wyjątkowe :) GRATULACJE kochana :) :kiss2
Klaudia
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 17
Dołączył(a): 12 kwi 2012, o 22:59

Re: zaręczyny

Postprzez Sayuri » 28 wrz 2012, o 20:21

Witam. Mam problem. Kolega poprosił mnie abym wymyśliła sposób w jaki się oświadczy swojej Kobiecie. POwiedział tylko, że chce to zrobić w kinie. Chce nakręcić 2 min. filmik ktory będzię wstępem do tego na jaki poszli tylko nie wie co dokladnie ma nakrecić i chodzi tu o to żeby ta dziewczyna sie nie domyslila przez caly ten filmik że chodzi o oświadczyny. Pomożecie ??
Sayuri
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 28 wrz 2012, o 20:16

Re: zaręczyny

Postprzez glamour » 30 wrz 2012, o 15:51

Witajcie. Co prawda to forum dla pań a ja mam do zaoferowania konkurs w którym można wygrać pierścionek zaręczynowy wart 5tys zł, ale ja nie widzę przeciwwskazań do tego by nosić go dla zwyczajnej ozdoby. Wobec tego tu macie zadanie konkursowe i regulamin: http://jubiler24h.pl/czytelnia/konkurs/ ... czyny.html . Zapraszam
glamour
 

Re: zaręczyny

Postprzez CzarnaWrona85 » 1 paź 2012, o 00:26

Na bardzo fajny pomysł wpadł twój kolega, tylko ja jestem kiepska w wymyślaniu i raczej Ci nie pomogę za bardzo. Moje zaręczyny były magiczne, na dachu wieżowca, w piękna gwiaździstą noc z równie pięknym krajobrazem. Polecam każdej :D

chwilowki sznurówki i papcie babci
Avatar użytkownika
CzarnaWrona85
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 1 paź 2012, o 00:13

Re: zaręczyny

Postprzez mycha25 » 2 paź 2012, o 16:58

A co to kurde ma być?

http://karmimypsiaki.pl/pomagaj-codziennie/klik. Wystarczy codziennie kliknąć by nakarmić psiaka.
mycha25
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 728
Dołączył(a): 16 mar 2012, o 04:21
Pani Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]

cron