zdrowe odżywianie

Masz problemy ze zdrowiem? Jak dbasz o swoje zdrowie? Wszystko na temat chorób, leczenia, profilaktyki oraz opinie na temat służby zdrowia piszemy tutaj.

Re: zdrowe odżywianie

Postprzez krokusss » 8 mar 2013, o 08:18

Zdrowe odżywianie. W dzisiejszych czasach, gdy niemalże wszystkie produkty naszpikowane są chemią, trudno o zdrowe odżywianie. Ale nie jets to niemożliwe :) Ja od jakiegoś czasu mocno wzięłam się za sprawdzanie tego, co jem, a to za sprawą mojej bliskiej znajomej, która ma na tym punkcie obsesję :D Uświadomiła mi, ile szkodliwych substancji znajduje się w codziennych produktach spoż. Wiadomo, że nie wyeliminujemy wszystkich, ale można czasem wybierać te "lepsze" produkty (które niestety są dużo droższe).
Staram się też unikać cukru, raczej zastępuję go miodem. I dieta bogata w warzywa, w sezonie oczywiście te z mojego ogródka. W zimie - samodzielnie przygotowane mrożonki.
Pije dużo zielonej herbaty, wody.
Avatar użytkownika
krokusss
Miła Kobietka
 
Posty: 54
Dołączył(a): 1 lut 2013, o 15:09

Re: zdrowe odżywianie

Postprzez annzgo » 15 mar 2013, o 11:42

Ja za zdrową żywność uważam tylko żywność ekologiczna. Produkty ekologiczne kupuję z Folwarku Miłkowiec. Działają na terenie warszawy a żywność produkowana jest na jednej z mazurskich wsi. Odnajdziecie ich na letargu i biobazarze w czwartki i soboty, ale równie dobrze można składać zamówienia drogą elektorniczna na maila i wtedy oczywiście są dostawy bezpośrednio do domów ;) Dodam, że ceny są dość konkurencyjne w stosunku do np. vegeboxu czy vegepacku , a żywność jest zdrowa, certyfikowana i przede wszystkim smaczna ;) zresztą jakbyscie chcieli to sami zapytajcie ich o ofertę. Mają m.in. warzywa, owoce jak i herbatki, oleje, przyprawy...

Ostatnio edytowano 25 sty 2014, o 17:05 przez 456, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Proszę zapoznać się z regulaminem forum odnośnie reklam, ogłoszeń i spamu.
annzgo
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 11 mar 2013, o 16:11

Re: zdrowe odżywianie

Postprzez Ciastozcynamonem » 15 mar 2013, o 12:45

Dzięki za kontakt annzgo :) Ja właśnie szukam sprawdzonych produktów ekologicznych. Powoli udaje mi się dzięki asnaxowi wyeliminować niezdrowe przekąski z mojej diety. Przy okazji chciałam zapytać jakie warzywa jecie w zimie? Czy mrożonki to dobry pomysł?
Ciastozcynamonem
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 4 mar 2013, o 17:48

Re: zdrowe odżywianie

Postprzez claud » 19 mar 2013, o 15:50

Drogie Panie,

Jestem studentką Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Piszę pracę licencjacką na temat: „Zwyczaje żywieniowe kobiet podejmujących zwiększony wysiłek fizyczny”. Zwracam się z prośbą o rzetelne wypełnienie poniższej ankiety. Ankieta jest anonimowa. Informacje zebrane przy jej pomocy będą wykorzystane wyłącznie do badań naukowych.
Serdecznie dziękuję za wypełnienie ankiety,
Klaudia

podaję link do ankiety: https://docs.google.com/forms/d/1se-RQY ... 4/viewform
claud
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 19 mar 2013, o 15:47

Re: zdrowe odżywianie

Postprzez pisanka » 25 mar 2013, o 15:01

Teraz niestety ciężko o zdrowe produkty. Ostatnio kupiłam warzywa i owoce i jak zobaczyłam, że jabłka po prawie 2 tygodniach leżenia dalej są piękne, twarde i soczyste to aż się zaśmiałam do siebie ;) pamiętam jak w dzieciństwie jabłka przywoził nam sąsiad ze swojej działki, bo po dwóch dniach już zaczynały robić się miękkie, nie ładne i trzeba było szybko je zjeść ;)

teraz też problem jest taki, że to co zdrowe i eko niestety jest drogie. Jest sporo sklepów w których można kupić zdrową żywność, ale trzeba sporo zarabiać by tylko tym się żywić. Chociaż jak ktoś potrafi to i w supermarkecie znajdzie zdrowe produkty ;)

pisanka
Miła Kobietka
 
Posty: 29
Dołączył(a): 21 mar 2013, o 15:24
Lokalizacja: Warszawa

Re: zdrowe odżywianie

Postprzez tasiaka » 25 mar 2013, o 15:33

Niestety, nadal żeby odżywiać się EKO trzeba mieć gruby portfel... Dlatego warto mieć chociaż kawałek swojej działki i posadzić trochę rzodkiewek, marchwi, cebuli. Jest przy tym trochę chodzenia, ale przynajmniej mamy pewność że to wszystko jest w pełni eko. A i takie chodzenie przy działce korzystnie się odbije na naszym organizmie :)
Oczywiście nie wszystkie mamy na to czas, a szkoda...
tasiaka
Fajna Kobietka
 
Posty: 122
Dołączył(a): 2 gru 2012, o 19:18

Re: zdrowe odżywianie

Postprzez magda_s » 27 mar 2013, o 10:45

Ja natomiast staram się urozmaicać dietę w ten sposób, aby było i dobre mięsko i świeże warzywa kupione na targu od znajomego pana. :) Gdybym miała możliwość też sama bym założyła sobie ogródek warzywny. Unikam węglowodanów ze względu na to, że przez nie dostaję brzuszka. ;) Wszystko jednak dopełniam sobie suplementami diety Star Life, które regulują trawienie i masę ciała.

Ostatnio edytowano 25 sty 2014, o 17:02 przez 456, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Proszę zapoznać się z regulaminem forum. Link uznaję za reklamę/Spam.
magda_s
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 23 mar 2013, o 13:07

Re: zdrowe odżywianie

Postprzez tusia25 » 23 kwi 2013, o 11:16

O vegeboxie słyszałam, ale o tym folwarku to jeszcze nigdy:) to jest w Warszawie w centrum czy gdzieś na obrzeżach? Ja z takich typowo ekologicznych sklepow polecam BioBazar w Warszawie, mozna wiecej dowiedziec sie o nich tu : spam i ew. samemu zaczac tam sprzedawac :)

Ostatnio edytowano 25 sty 2014, o 17:03 przez 456, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Proszę zapoznać się z regulaminem forum. Link uznaję za reklamę/spam.
tusia25
 

Re: zdrowe odżywianie

Postprzez Bestobej » 23 kwi 2013, o 23:03

Ja wyrosłam już z rygorystycznych diet typy białkowa, czy dr. Dąbrowskiej. Staram się dostarczać sobie jak najwięcej różnorodnych składników. Dlatego zbieram przepisy na sałatki i sprawdzam je. Na ostatnią niedzielę sprawdziłam sałatkę z tuńczyka z brzoskwinią i chrzanem.
Obrazek
Bestobej
Miła Kobietka
 
Posty: 27
Dołączył(a): 23 kwi 2013, o 22:47

Re: zdrowe odżywianie

Postprzez tusia25 » 24 kwi 2013, o 14:27

W parowarze to przede wszystkim mięso! ozorki, wołowina, która jest baardzo chuda:) mozna zrobic bitki itp. jesli lubisz to żołądki:))
tusia25
 

Re: zdrowe odżywianie

Postprzez iguana786 » 24 kwi 2013, o 23:02

Witam wszystkie kobiety :polska

Moja miłość do eko warzyw zaczęła się pół roku temu. Akurat mój synek skończył 6 miesięcy i zaczęłam szukanie dobrych warzywek na zupki. I nic żadnej alergii !!!Osobiście preferuję vegepack.pl mają bardzo dobre gatunkowo warzywa i owoce ale także przetwory i produkty sypkie. Dostawę mam raz w tygodniu mieszkam w Warszawie ale z tego co wiem to wysyłają na kurierem na całą Polskę.
Na stronie można znależć bardzo fajne przepisy.
iguana786
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 24 kwi 2013, o 22:53

Re: zdrowe odżywianie

Postprzez tusia25 » 26 kwi 2013, o 13:50

A nie bałaś się zamawiać ze sklepów ekologicznych? Bo mnie to jakoś odtrąca:) Osobiście wolę pójść dotknąć spróbować nawet i wtedy kupić:)) może to śmieszne, ale tak już mam. :) A byłaś już na biobazarze na żelaznej, skoro jesteś z Warszawy?
tusia25
 

Re: zdrowe odżywianie

Postprzez jenifer » 28 kwi 2013, o 13:18

Ja staram się zdrowo odżywiać, jem dużo warzyw i owoców, natomiast mój mężczyzna ich nie cierpi, choć są takie zdrowe, ciągle mi powtarza, że nie jest królikiem itp. jednak ja mu je przemycam daje wprost do buzi np kawałek marchewki, kawałek jabłka itp. polecam naprawdę warto.

Avatar użytkownika
jenifer
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 28 kwi 2013, o 13:05

Re: zdrowe odżywianie

Postprzez pomcia » 29 kwi 2013, o 10:12

Najchętniej kupuję na targu. Sklepy ekologiczne odwiedzam ale rzadko te produkty najczęściej są 3 razy droższe a mnie bardziej chodzi o wsparcie lokalnych producentów niż kupno ocertyfikowanej bułki.
pomcia
 

Re: zdrowe odżywianie

Postprzez Kolaboracja » 29 kwi 2013, o 15:35

Żywność ekologiczna nie równa się droga, tylko trzeba kupować z głową i wiedzieć gdzie, w Warszawie np. to jest Bio Bazar, gdzie ceny są normalne, a nie kosmiczne tylko dlatego, ze coś jest eko, normalne stragany, produkty ze sprawiedliwego handlu i tak co sobota
Kolaboracja
 

Re: zdrowe odżywianie

Postprzez tusia25 » 29 kwi 2013, o 16:46

Dokładnie, rzecyzwiście sklepy ekologiczne są drogie ale targi i bazary już mniej:) Na tym biobazarze w wawce też są lokalni dostawcy:)
tusia25
 

Re: zdrowe odżywianie

Postprzez tusia25 » 3 maja 2013, o 10:00

annzgo napisał(a):Ja za zdrową żywność uważam tylko żywność ekologiczna. Produkty ekologiczne kupuję z Folwarku Miłkowiec. Działają na terenie warszawy a żywność produkowana jest na jednej z mazurskich wsi. Odnajdziecie ich na letargu i biobazarze w czwartki i soboty, ale równie dobrze można składać zamówienia drogą elektorniczna na maila folwark.milkowiec@wp.pl i wtedy oczywiście są dostawy bezpośrednio do domów ;) Dodam, że ceny są dość konkurencyjne w stosunku do np. vegeboxu czy vegepacku , a żywność jest zdrowa, certyfikowana i przede wszystkim smaczna ;) zresztą jakbyscie chcieli to sami zapytajcie ich o ofertę. Mają m.in. warzywa, owoce jak i herbatki, oleje, przyprawy...Jakby był ktos zaineresowany to podaję nr do pani Magdy, która zajmuje się handlem 666-024-765


Annzgo, dobrze zrozumiałam, że produkty z Folwarku Miłkowiec mają swoje stanowisko także na Biobazarze?
tusia25
 

Re: zdrowe odżywianie

Postprzez iguana786 » 5 maja 2013, o 21:28

Byłam raz na żelaznej. Dosyć daleko mam na Biobazar. W Vegepack mam dostawę w czwartek wieczorem zamówienie powyżej chyba 150 jest bezpłatny transport. Warzywa sprawdzone owoce też i co najważniejsze naprawdę dobrej jakości o czym świadczy brak jakiejkolwiek alergii :) Pierwsze zamówienie jak składałam to wiadomo trochę niepewnie ale jak przyszło wszystko fajnie spakowane w rozsądnych cenach to polecam dalej.
iguana786
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 24 kwi 2013, o 22:53

Re: zdrowe odżywianie

Postprzez Penelopa » 26 gru 2013, o 21:12

A robiłyście sobie może test na swój styl zdrowia? Zobaczcie tutaj: SPAM
Na pewno pomoże, jeżeli ktoś chce się zdrowo odżywiać. Ja otrzymałam np. sporo porad jako że jestem niepocieszonym podjadaczem, więc do zmian jest wiele rzeczy.

Ostatnio edytowano 27 gru 2013, o 12:11 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
Avatar użytkownika
Penelopa
Miła Kobietka
 
Posty: 57
Dołączył(a): 10 sie 2013, o 20:16

Re: zdrowe odżywianie

Postprzez adelajdakuc » 30 gru 2013, o 11:19

nie wierzę w takie internetowe testy, moim zdaniem to nic innego jak najzwyklejsza w świecie ściema
adelajdakuc
 

Re: zdrowe odżywianie

Postprzez joasia007 » 24 sty 2014, o 19:05

nie musimy stosować jakiejś drastycznej diety, samo ograniczanie produktów takich jak czekolada, napoje gazowane, w początkowej fazie może nie da spektakularnych efektów, ale małymi kroczkami możemy spodziewać się poprawy. Dla mnie takie podstawowe podjadanie słodyczy zostało wyparte przez jakieś wafelki, płatki śniadaniowe głównie firmy Sante- i nie trzeba szukać jej w sklepach ekologicznych, ich produkty dostępne są również w zwykłych marketach.
joasia007
Miła Kobietka
 
Posty: 66
Dołączył(a): 24 sty 2014, o 18:18

Re: zdrowe odżywianie

Postprzez OlaMola » 27 sty 2014, o 13:56

Ja słodycze zastąpiłam suszonymi owocami. Czasami boli mnie po nich brzuch, ale tylko czasami.
OlaMola
Miła Kobietka
 
Posty: 45
Dołączył(a): 27 mar 2013, o 11:00

Re: zdrowe odżywianie

Postprzez New Woman » 7 lut 2014, o 18:25

Zdrowe odżywianie jest naprawdę coraz bardziej popularne. Jednak mało kto wie, że bardzo łatwo wpaść w obsesję zdrowego odżywiania i jest to choroba zaliczana na poziomie anoreksji czy bulimii. Aby dowiedzieć się więcej na ten temat, zachęcam do przeczytania artykuł o ortoreksji na naszej stronie SPAM

Anna

Ostatnio edytowano 9 lut 2014, o 18:23 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
New Woman
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 7 lut 2014, o 17:54

Re: zdrowe odżywianie

Postprzez rosiehw » 16 lut 2014, o 17:55

Dziewczyny, jak macie problem z podjadaniem i np. ze slodyczami. zawsze mozna zrobic sobie pyszne ciasteczka owsiane. jest miiiiilion sposobów a to, zeby trzymac zdrowa diete. a to nieprawda, ze przez zdrowe odzywianie jest ryzyko anoreksji i bulimii. zdrowe odzywianie to przede wszystkim zbilansowane posilki, a nie glodzenie sie :) jak chcecie to moge Wam podac jakies fajne zdrowe przepisy
rosiehw
Fajna Kobietka
 
Posty: 150
Dołączył(a): 15 lut 2014, o 12:42

Re: zdrowe odżywianie

Postprzez 1mpresja » 22 lut 2014, o 15:15

rosiehw napisał(a):Dziewczyny, jak macie problem z podjadaniem i np. ze slodyczami. zawsze mozna zrobic sobie pyszne ciasteczka owsiane. jest miiiiilion sposobów a to, zeby trzymac zdrowa diete. a to nieprawda, ze przez zdrowe odzywianie jest ryzyko anoreksji i bulimii. zdrowe odzywianie to przede wszystkim zbilansowane posilki, a nie glodzenie sie :) jak chcecie to moge Wam podac jakies fajne zdrowe przepisy


Pewnie, podaj :) Można zrobić ciasteczka owsiane, albo słodki krem z jogurtu greckiego, dodać bakalie, suszone owoce... lepsze niż najlepsza czekolada :) Albo upiec proteinowy sernik bez mąki... Pomysłów jest rzeczywiście dużo.
1mpresja
Fajna Kobietka
 
Posty: 129
Dołączył(a): 13 lut 2014, o 19:47
Pani Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]