Zimne dłonie - czy ktoś wie jak się pozbyć tego problemu?

Masz problemy ze zdrowiem? Jak dbasz o swoje zdrowie? Wszystko na temat chorób, leczenia, profilaktyki oraz opinie na temat służby zdrowia piszemy tutaj.

Re: Zimne dłonie - czy ktoś wie jak się pozbyć tego problemu

Postprzez Hakiruono » 28 gru 2011, o 12:09

ladyblues napisał(a):genetyczne to chyba mogą być co najwyżej problemy z krążeniem, z których się biorą zimne dłonie ;) może trzeba spróbować bioenergoterapii, jeśli ktoś jest zwolennikiem holistycznej teorii zdrowia

Jestem zdecydowaną przeciwniczką wszelkich bioenergo... Dlatego oprócz herbatki z imbirkiem pozostaje jeszcze odrobina gimnastyki, która automatycznie poprawia krążenie krwii. Tylko wiadomo nie zawsze się chce człowiekowi ruszyć cztery ... sprzed kompa. :-)
Hakiruono
 

Re: Zimne dłonie - czy ktoś wie jak się pozbyć tego problemu

Postprzez oOosylwiaoOo » 28 gru 2011, o 14:35

Hakiruono napisał(a):
ladyblues napisał(a):genetyczne to chyba mogą być co najwyżej problemy z krążeniem, z których się biorą zimne dłonie ;) może trzeba spróbować bioenergoterapii, jeśli ktoś jest zwolennikiem holistycznej teorii zdrowia

Jestem zdecydowaną przeciwniczką wszelkich bioenergo... Dlatego oprócz herbatki z imbirkiem pozostaje jeszcze odrobina gimnastyki, która automatycznie poprawia krążenie krwii. Tylko wiadomo nie zawsze się chce człowiekowi ruszyć cztery ... sprzed kompa. :-)



:lol: :lol: Dokładnie:D Komp nieźle zabiera czas;) i też jestem przeciwniczką bioenergoterapii, to niestety nie dla mnie
oOosylwiaoOo
 

Re: Zimne dłonie - czy ktoś wie jak się pozbyć tego problemu

Postprzez zlote_runo » 5 sty 2012, o 19:18

Ja mam wiecznie lodowate stopy i dłonie i nic z tym się u mnie nie da zrobić :/
zlote_runo
 

Re: Zimne dłonie - czy ktoś wie jak się pozbyć tego problemu

Postprzez oOosylwiaoOo » 6 sty 2012, o 18:47

To chyba u większości dziewczyn jest ten problem :(
oOosylwiaoOo
 

Re: Zimne dłonie - czy ktoś wie jak się pozbyć tego problemu

Postprzez WeselneZaplecze » 10 sty 2012, o 11:35

Na wszystko jest jakiś sposób. Osoby narzekające na zimne stopy czy dłonie powinny zacząć od odstawienia papierosów i kawy. Nie wiem czy wiecie, ale nikotyna i kofeina zwężają naczynia krwionośne w skórze. Dobrym sposobem na zniwelowanie problemu mogą okazać się również kąpiele o zmiennej temperaturze, testowałyście?
WeselneZaplecze
 

Re: Zimne dłonie - czy ktoś wie jak się pozbyć tego problemu

Postprzez Hakiruono » 10 sty 2012, o 11:40

WeselneZaplecze napisał(a):Na wszystko jest jakiś sposób. Osoby narzekające na zimne stopy czy dłonie powinny zacząć od odstawienia papierosów i kawy. Nie wiem czy wiecie, ale nikotyna i kofeina zwężają naczynia krwionośne w skórze. Dobrym sposobem na zniwelowanie problemu mogą okazać się również kąpiele o zmiennej temperaturze, testowałyście?

Nigdy nie paliłam a kawę piję rozpuszczalną od wielkiego dzwonu. Więc w moim przypadku używki nie mają nic do moich zimnych dłoni. A w pracy trudno o zmienne kąpiele niestety. ;)
Hakiruono
 

Re: Zimne dłonie - czy ktoś wie jak się pozbyć tego problemu

Postprzez oOosylwiaoOo » 10 sty 2012, o 15:58

Ja tak samo nie palę, a kawę jak pije to rozpuszczalną z mlekiem:) (raz na jakiś czas). Jeżeli chodzi o zmienne kąpiele, to już to testowałam i nie pomaga:(
oOosylwiaoOo
 

Re: Zimne dłonie - czy ktoś wie jak się pozbyć tego problemu

Postprzez GorzkaPomarancza » 12 kwi 2012, o 08:51

Też mam taki problem. Gdy jest ciepło, zdarza mi się mieć lodowate dłonie + sine dłonie. Moja mama też tak ma. Pewnie krążenie temu winne.

Andrzejek :*:*:* od 18.11.2011. Kocham Cię Tygrysku Kochany :*:*:*:*:*
Avatar użytkownika
GorzkaPomarancza
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 11
Dołączył(a): 12 kwi 2012, o 08:05

Re: Zimne dłonie - czy ktoś wie jak się pozbyć tego problemu

Postprzez oOosylwiaoOo » 5 maja 2012, o 15:16

GorzkaPomarancza napisał(a):Też mam taki problem. Gdy jest ciepło, zdarza mi się mieć lodowate dłonie + sine dłonie. Moja mama też tak ma. Pewnie krążenie temu winne.


nie próbowałaś jakoś tego zwalczyć? :D
oOosylwiaoOo
 

Re: Zimne dłonie - czy ktoś wie jak się pozbyć tego problemu

Postprzez myszka12313 » 7 lis 2012, o 15:53

Jestem następna z tym problemem. Czy to lato czy zima moje dłonie i stopy są wiecznie zimne. Myślę że to wina krążęnia....Ostatnio w tv widziałam reklamę leku na poprawę krążenia. Ja miałam taką sytuację że raz poszłam do lekarza i pielęgniarka chciała mi pobrać krew z palca to ani kropelka nie spadła, dopiero musiała mi rozgrzać dłonie,pomasować i dopiero jej sie udało
myszka12313
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 21
Dołączył(a): 17 paź 2012, o 10:10

Re: Zimne dłonie - czy ktoś wie jak się pozbyć tego problemu

Postprzez Marlenka69 » 8 lis 2012, o 03:28

Polecam odpowiedni krem do rąk. Pomaga na chłodne wieczory ...

Marlenka69
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 8 lis 2012, o 03:26

Re: Zimne dłonie - czy ktoś wie jak się pozbyć tego problemu

Postprzez Esta » 11 lis 2012, o 22:29

Ja też prawie zawsze mam zimne dłonie oraz stopy. U mnie wynika to z tego, że jestem nerwusem, słabo sobie radzę ze stresem, mam niedoczynność tarczycy - to są główne przyczyny zimnych rąk i nóg.
Esta
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 10 lis 2012, o 20:49

Re: Zimne dłonie - czy ktoś wie jak się pozbyć tego problemu

Postprzez rosa » 7 kwi 2013, o 09:00

To jest tzw. Zespół Raynauda. jeżeli masz takie siwe dłonie nawet w lato to w 80 % to. Ale co z tym robić? no właśnie byłam u lekarza i to właśnie on mi to stwierdził, i zlecił mi abym sobie moczyła dłonie w raz w gorącej a raz w zimnej. Czyli trzeba sobie uszykować dwie miski jedną z gorącą a jedną zimną i przekładać raz do jednej raz do drugiej. Polecam! Albo poczytajcie sobie o tym zespole w internecie. Może to być również od tego że kiedyś w zimie chodziłyście bez rękawiczek i dłonie się oziębiły? Nie wiem wypróbujcie ten sposób na dwie miski. :) Pozdrawiam !!! :)
rosa
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 11
Dołączył(a): 5 kwi 2013, o 18:01

Re: Zimne dłonie - czy ktoś wie jak się pozbyć tego problemu

Postprzez pomcia » 13 kwi 2013, o 10:11

Często to probem związany z krążeniem.
pomcia
 
Pani Reklama

Poprzednia strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]