Zamiast kwiatków...

Jedyny dzień w życiu, tak ważny dla kobiet. Jak zorganizować wesele? Jaką suknię kupić? Ślub kościelny czy cywilny? Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej, a może podzielić się swoimi doświadczeniami? Zapraszamy do pisania tutaj.

Zamiast kwiatków...

Postprzez pumpaciupskat » 12 sie 2010, o 15:31

Coś równie pięknego jak kwiaty ale o wiele trwalszego!

Drodzy Nowożeńcy

Jestem jednym z 300stu wolontariuszy Fundacji DOBRZE ŻE JESTEŚ. Pragniemy pomagać ciężko chorym Pacjentom podczas ich długotrwałego i pełnego bólu leczenia na oddziałach onkologicznych i hematologicznych na terenie całego kraju. Chciałbym prosić w imieniu Nas wszystkich i Fundacji o wsparcie finansowe dzięki któremu rozbudujemy Wędrującą Bibliotekę i Przyjazną Poczekalnię, będziemy mogli częściej organizować imprezy, święta okolicznościowe i koncerty, a także przeprowadzać niezbędne dla wolontariuszy badania lekarskie, szczepienia i szkolenia psychologiczne. Dzięki Waszemu wsparciu będziemy jeszcze pełniej mogli służyć pomocą dla chorych!!
Wszystkich zainteresowanych (także dołączeniem do naszego zespołu) odsyłam do naszej strony gdzie łatwo znajdziecie wszystkie potrzebne informacje:
http://www.dobrzezejestes.pl/

Pozdrawiam wszystkich serdecznie a młodym parom życzę samych pięknych
chwil na nowej drodze życia!
pumpaciupskat
 

Re: Zamiast kwiatków...

Postprzez kinia » 19 sie 2010, o 12:27

Jeśli wybierasz się na ślub i nie chcesz wręczyć młodym kwiatów tutaj znajdziesz kilka niebanalnych pomysłów czym można je zastąpić i przy okazji pomóc potrzebującym....
...

treść zmieniona przez moderatora

proszę nie spamować
kinia
 

Re: Zamiast kwiatków...

Postprzez marlena20 » 9 wrz 2010, o 20:14

Zamiast kwiatków wolalabym dostac coś co przyda mi się w życiu codzienym. A kwiatki szybko więdną, chyba że można zasuszyć. ;) I mieć na pamiątke. ;)
marlena20
 

Re: Zamiast kwiatków...

Postprzez m.orkan » 21 wrz 2010, o 09:24

Zamiast kwiatów, które i tak szybciutko zwiędną, ja również wolałabym coś użytecznego dla nas w życiu codziennym.. coś co nam się przyda i będzie służyło przez długie lata :)

Ostatnio też często spotkać można zmiast kwiatów, ludzie dają (lub młodzi proszą) o kupony toto lotka.. same kupony, lub bukiety w których zamiast kwiatka włożony jest kupon. To ciekawy pomysł, a kto wie... może kupon okaże się szczęśliwy i Para Młoda wygra 6 w toto lotka :) :) :)
m.orkan
 

Re: Zamiast kwiatków...

Postprzez Meduza » 5 sie 2011, o 12:03

Kwiaty teraz sa strasznie banalne i oklepane, ja nie chce dostać ani jednego kwiatka ( wiem ze nie uchronię się przed tym, ale wkurza mnie to, że jak pary proszą by nie kupować kwiatów to i tak dostaną stos - jakby ludzie czytać nie umieli...-.- ) jak kogoś nie stać, zawsze może wymyślić nie drogi ale oryginalny prezent, np do mojej przyjaciółki była zaproszona para, którą niespecjalnie było stać na cokolwiek, a że przyjaźnili się z nowożeńcami to zrobili im wielki "komiks" ze zdjęć wspólnych tej pary, jak się poznali jak ze sobą chodzili... włożyli w to dużo serca i wysiłku i taki prezent jest piękny. Albo inni znajomi wrócili ze Sri Lanki prosto na ślub, nie miel prezentu, ale skorzystali z plantacji herbaty Dilmah i własnoręcznie zapakowali w piękny woreczek, jakąś dziwną odmianę herbaty dla nich, na pamiątkę - prezent skromny ale przemyślany i to jest piękne a nie jak większość idzie na łatwiznę i olewa temat.
Meduza
 

Re: Zamiast kwiatków...

Postprzez tosia » 10 sie 2011, o 13:51

Słodycze dla dzieci z domów dziecka, zabawki, karma dla zwierzaków ze schronisk=wszystko to milion razy lepsze niz bezsensowne kwiaty.
tosia
 

Re: Zamiast kwiatków...

Postprzez Kitek » 12 sie 2011, o 10:24

zamiast kwiatków... wino ;)
Kitek
 

Re: Zamiast kwiatków...

Postprzez Gochta » 26 sie 2011, o 19:32

My prosiliśmy o zabawki, artykuły szkolne i słodycze. Wszystko zawieźliśmy do domu dziecka :)
Gochta
 

Re: Zamiast kwiatków...

Postprzez Zorka » 2 wrz 2011, o 19:35

Byłam niedawno na ślubie, gdzie państwo młodzi zażyczyli sobie książki zamiast kwiatów, to chyba najbardziej odpowiedni, zaraz po winie :) prezent dla mnie/
Zorka
 

Re: Zamiast kwiatków...

Postprzez mimargo » 5 wrz 2011, o 14:34

Ja na swoim ślubie też będę chciała zamiast kwiatów - wino, albo jakiś inny, dobry alkohol.
mimargo
 

Re: Zamiast kwiatków...

Postprzez Zorka » 5 wrz 2011, o 14:40

Winka, albo likiery, czy koniaki, to takie alkohole, które mozna bezpiecznie wręczyć zamiast kwiatków :)
Zorka
 

Re: Zamiast kwiatków...

Postprzez zlote_runo » 7 wrz 2011, o 20:41

Kupony totka, ksiązeczki dla dzieci w domu dziecka.
zlote_runo
 

Re: Zamiast kwiatków...

Postprzez OnaUK87 » 28 wrz 2011, o 17:32

wiadomo każdy przynosi kwiaty bo tak się przyjęło że tak wypada a przecież musimy iść z duchem czasu i pomyśleć nad czymś oryginalnym czy praktycznym:)
OnaUK87
 

Re: Zamiast kwiatków...

Postprzez Konkordia » 28 wrz 2011, o 23:08

Jeden jedyny raz w życiu zdarzyło mi się być druhną i jednej rzeczy nie zapomnę - roznoszenia naręczy kwiatów po sąsiadach. Panna młoda dostała chyba 60 wiązanek - każdy przyszedł z kwiatami. Uwierzcie nie ma co z nimi robić. Daliśmy część do kościoła, potem kurs po sąsiadach, a w końcu śmietnik :(
Ja poprosiłam koleżankę "wierszokletke" żeby ułożyła nim wierszyk na zaproszenie, w którym prosimy o książki z dedykacjami lub wino. Boję się tylko, że dostane 10 tomów poezji miłosnej :D ale może na półce będzie dobrze wyglądać :P
Konkordia
 

Re: Zamiast kwiatków...

Postprzez oOosylwiaoOo » 29 wrz 2011, o 20:17

Konkordia napisał(a):Jeden jedyny raz w życiu zdarzyło mi się być druhną i jednej rzeczy nie zapomnę - roznoszenia naręczy kwiatów po sąsiadach. Panna młoda dostała chyba 60 wiązanek - każdy przyszedł z kwiatami. Uwierzcie nie ma co z nimi robić. Daliśmy część do kościoła, potem kurs po sąsiadach, a w końcu śmietnik :(
Ja poprosiłam koleżankę "wierszokletke" żeby ułożyła nim wierszyk na zaproszenie, w którym prosimy o książki z dedykacjami lub wino. Boję się tylko, że dostane 10 tomów poezji miłosnej :D ale może na półce będzie dobrze wyglądać :P


Heh:) przynajmniej będziesz miała co czytać:D:D Przeważnie takie poezje mają ładne okładki:D hehe:)
oOosylwiaoOo
 

Re: Zamiast kwiatków...

Postprzez Konkordia » 30 wrz 2011, o 09:19

A do tych książek w komplecie poproszę biblioteczkę taka drewniana z oszklonymi drzwiczkami ;)
Konkordia
 

Re: Zamiast kwiatków...

Postprzez oOosylwiaoOo » 30 wrz 2011, o 09:56

Konkordia napisał(a):A do tych książek w komplecie poproszę biblioteczkę taka drewniana z oszklonymi drzwiczkami ;)


Haha:D To trzeba umieścić w zaproszeniu:D Albo podpowiedzieć świadkowej :D hehe :)
oOosylwiaoOo
 

Re: Zamiast kwiatków...

Postprzez Konkordia » 30 wrz 2011, o 10:43

Świadkowa już mi powiedziała, że dostanę pełna wersje Kamasutry z filmem instruktażowym ;)
Więc na biblioteczkę od niej liczyć nie mogę ale może świadek coś załatwi :D
Konkordia
 

Re: Zamiast kwiatków...

Postprzez dzo » 30 wrz 2011, o 15:26

kamasutra też się przyda :lol:
dzo
 

Re: Zamiast kwiatków...

Postprzez oOosylwiaoOo » 2 paź 2011, o 20:11

Konkordia napisał(a):Świadkowa już mi powiedziała, że dostanę pełna wersje Kamasutry z filmem instruktażowym ;)
Więc na biblioteczkę od niej liczyć nie mogę ale może świadek coś załatwi :D


Hehe:D No to będziesz miała wszystko ZOBRAZOWANE :D hehe :)
Teraz wszystko w rękach świadka:D
oOosylwiaoOo
 

Re: Zamiast kwiatków...

Postprzez Maurelia » 4 paź 2011, o 18:54

Dobre wino, ksiażka, a nawet kupon lotto to lepszy prezent niż cięte kwiaty.
Maurelia
 

Re: Zamiast kwiatków...

Postprzez oOosylwiaoOo » 6 paź 2011, o 20:30

Zauważyłam właśnie, że niektórzy na weselu zamiast kwiatków dają pluszaki z wyszytą datą ślubu i kupon lotka:)
Słodko takie misie wyglądają i zawsze to fajna pamiątka:)
oOosylwiaoOo
 

Re: Zamiast kwiatków...

Postprzez zlote_runo » 7 paź 2011, o 22:07

Ja niestety często widzę, jak na ślubach Młodzi wyraźnie proszą o coś innego, zamiast kwiatów, a zawsze trafi się z 15 osób, które uparcie przynoszą im "chwasty"
zlote_runo
 

Re: Zamiast kwiatków...

Postprzez koralowadama » 8 paź 2011, o 14:30

To samo zauważyłam wczoraj na ślubie siostry. Prośba o maskotki, które dadzą dzieciom z domu dziecka, a 18 osób przyszło z kwiatami. Ja nie rozumiem...
koralowadama
 

Re: Zamiast kwiatków...

Postprzez Luśka » 1 lis 2011, o 19:23

my otrzymaliśmy kupony totolotka i zdrapki :) troszkę kaski w nich było, aczkolwiek 6 nie trafiliśmy :)
Luśka
 
Pani Reklama

Następna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google Adsense [Bot]