Studia czy szkolenia?

Dział dla uczących się dziewczyn, jakie studia wybrać? Szkolenia, warto?

Re: Studia czy szkolenia?

Postprzez a_gatka » 22 lis 2017, o 23:53

A nie uważasz, że to zależy od branży? :)

Obrazek
a_gatka
Moderatorka

Postprzez Portal » 31 sty 2018, o 12:58

Zależy jakie studia. Filologia ma sens tyko wtedy, jeżeli chcesz być tłumaczem i masz inne umiejętności. pedagogika, prawo, to kierunki bez sensu.
Często szkolenia mogą zaoferować znacznie więcej (np. w dziedzinie informatyki).
Portal
Jestem tu nowa :)

Postprzez lanna » 2 maja 2018, o 17:01

Szkolenie są często bardziej intensywne, ale też bardziej praktyczne.

lanna

Postprzez Siedemmska » 18 lut 2019, o 15:20

Moim zdaniem zdecydowanie kursy i szkolenia. Tam uczą praktycznych umiejętności. Ja jestem świeżo po kursie zawodowym stylizacji paznokci. Aż 180 godzin. Mega dużo się nauczyłam, bo zajęcia były w małej grupie. 3 osoby. Pracowaliśmy na różnych produktach. Dużo ćwiczyliśmy. Żadne studia by mnie tego nie nauczyły, a kompetencje po kursie mam i to potwierdzone dokumentem.
Siedemmska
Miła Kobietka

Postprzez minotka » 19 maja 2019, o 19:02

Studia licencjackie również przygotowują do konkretnego zawodu. Co wazne pozostawia możliwość kontynuacji nauki. Np. wsb ma szereg kierunków poszukiwanych na rynku pracy. W tym roku dla nowych kandydatów maja sporą zniżkę .
minotka

Postprzez Bestobej » 2 cze 2019, o 01:50

Jedno jest pewne - uczyć się trzeba całe życie, bo inaczej stoisz w miejscu a życie pędzi do przodu. Zbyt często młodzi ludzie podejmują decyzję o studiowaniu bez wyobrażenia sobie co chcą w życiu robić. Znajomi idą na studia to ja też, rodzice chcą, żebym studiowała, to studiuję dla studiowania a nie dla dobycia ciekawego zawodu. Potem żałuję i dochodzę do wniosku, że to był zmarnowany czas. Tymczasem, gdy przed rozpoczęciem studiów określę sobie plany zawodowe, kim chciałabym być, to albo znajdę odpowiednie studia, albo skończę kursy czy szkołę pomaturalną. Potem dalej pracując uczę się swojego zawodu. Dla mnie dobrym miejscem na ciekawe studia okazała się Akademia Humanistyczno Ekonomiczna w Łodzi, bo prowadzi kierunki w nowych zawodach, które dopiero się rozwijają.
Bestobej
Miła Kobietka

Postprzez olga » 2 cze 2019, o 21:28

Ja wybrałabym jedno i drugie, sama tak robię. Ale szkolenia ogólnie o wiele więcej dały mi do zawodu, umiejętności praktyczne. Dla kosmetyczek mogę polecić szkolenia w Nouveau Contour.
olga

Kliknij aby poznać cenę i kupić online z darmową dostawą!
Pani Reklama

Poprzednia strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]