strasznie zniszczone włosy

Rozmowy o urodzie, pielęgnacji twarzy,ciała, włosów, o zabiegach upiększających.
Jeżeli nie wiesz jaki kosmetyk wybrać lub zastanawiasz się jak się umalować na kolację z mężczyzną swoich marzeń - to pisz w tym dziale. Na pewno Ci pomożemy.

strasznie zniszczone włosy

Postprzez CzarnulkaDDZ » 11 cze 2013, o 00:21

Mam bardzo wielki problem.
Moim naturalnym kolorem włosów jest jasny blond, jednak od 8 lat farbowałam je na czarno.
Po tym dluuuuugim czasie postanowiłam wrócić do swojego koloru. Chciałam uzyskać bardzo szybki efekt i przez 3 dni nakładałam na głowę masy rozjaśniaczy. Nie wiem co we mnie wstąpiło, że tak głupio postąpiłam.
Teraz mam bardzo zniszczone włosy: kruszą mi się, wypadają, są strasznie sianowate, sztywne, bardzo bardzo rozdwojone i poszarpane końcówki, już strach na wróble już lepiej ma na głowie.
Jeszcze najgorsze jest to, że robią się coraz krótsze. A muszę je prostować, bo inaczej nie wyjdę na dwór, robię to raz na tydzień.
Używam wielu odżywek, nafty kosmetycznej, olejku rycynowego z szamponem, jedwabiu, keratynę i odżywki ochronnej przed dużą temperaturą podczas prostowania.
Jak mam je uratować?
CzarnulkaDDZ
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 11 cze 2013, o 00:18

Re: strasznie zniszczone włosy

Postprzez Hadassa » 11 cze 2013, o 08:57

troszku poszperać ;)
i mamy temat o odżywkach do włosów ;)
odzywka-do-wlosow-ktora-najlepsza-t8177.html


a następnym razem, z rozjaśnieniem proponuję udac się do fryzjera...
i nie wiem czy teraz też by się nie przydała wizyta, u jakiegoś dobrego...

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: strasznie zniszczone włosy

Postprzez pitupitu » 27 cze 2013, o 10:37

CzarnulkaDDZ napisał(a):Mam bardzo wielki problem.
Moim naturalnym kolorem włosów jest jasny blond, jednak od 8 lat farbowałam je na czarno.
Po tym dluuuuugim czasie postanowiłam wrócić do swojego koloru. Chciałam uzyskać bardzo szybki efekt i przez 3 dni nakładałam na głowę masy rozjaśniaczy. Nie wiem co we mnie wstąpiło, że tak głupio postąpiłam.
Teraz mam bardzo zniszczone włosy: kruszą mi się, wypadają, są strasznie sianowate, sztywne, bardzo bardzo rozdwojone i poszarpane końcówki, już strach na wróble już lepiej ma na głowie.
Jeszcze najgorsze jest to, że robią się coraz krótsze. A muszę je prostować, bo inaczej nie wyjdę na dwór, robię to raz na tydzień.
Używam wielu odżywek, nafty kosmetycznej, olejku rycynowego z szamponem, jedwabiu, keratynę i odżywki ochronnej przed dużą temperaturą podczas prostowania.
Jak mam je uratować?


Z tymi rozjaśniaczami to przesadziłaś... Ja na Twoim miejscu podcięłabym włosy, żeby pozbyć się najbardziej spalonych i skruszonych końców, a resztę ratuj jakimiś dobrymi odżywkami, polecam wybrać się do apteki, tamtejsze kosmetyki są o wiele lepsze niż drogeryjne. Ja mogę polecić odżywkę regenerującą Biokap - świetnie sobie radzi ze zniszczonymi włosami. Nie wiem czy u Ciebie efekty będą takie jak u mnie, bo moje włosy aż tak zniszczone nie były...
pitupitu
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 11
Dołączył(a): 27 cze 2013, o 09:42

Re: strasznie zniszczone włosy

Postprzez gohusia » 5 lip 2013, o 00:14

Jak mogę poradzić, doradzić ja jestem zadowolona z tej serii Garnier Goodbye Damage. ja mam włosy po trwałej i naprawdę widzę różnice, kosmetyki działają.
gohusia
 

Re: strasznie zniszczone włosy

Postprzez docha » 8 lip 2013, o 10:19

moje są trochę zniszczone wielokrotnym farbowaniem, dekoloryzacją i prostowaniem :/ Drogi ten garnier? Może też sobie kupię...
Avatar użytkownika
docha
Extra Kobietka
 
Posty: 490
Dołączył(a): 22 lut 2013, o 12:24

Re: strasznie zniszczone włosy

Postprzez Hadassa » 8 lip 2013, o 10:26

Jak masz tak zniszczone, to może pomyślec o podcięciu i jakiś maseczkach i kuracjach ..
Bo sam szampon z odzywką... to może być trochę mało...

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: strasznie zniszczone włosy

Postprzez Drixer » 8 lip 2013, o 21:33

Dokładnie dobrze dziewczyny radzą, najlepszą opcją przy bardzo zniszczonych włosach jest ich podcięcie, dzięki temu włosy będą odbudowywane prawie od nasady od samej cebulki. Owszem niekiedy trzeba ściąć włosy krócej i tego większość z was się obawia, ale uwierzcie mi, później można dostrzec tego efekty.

Masz dosyć regularnej depilacji? http://www.esteti-med.pl/zabiegi/depilacja-laserowa-lightsheer/ Sprawdź to!
Drixer
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 1 lip 2013, o 13:42

Re: strasznie zniszczone włosy

Postprzez Alaa12 » 9 lip 2013, o 13:56

Polecam na zniszczone włosy maseczkę z awokado, banana i miodu. Moje włosy przestały już tak wypadać, nabrały połysku i ogólnie lepiej wyglądają. Wiadomo, że na każdą z nas może działać coś innego, ale może warto spróbować.

Przepis na taką maseczkę znajdziecie na wielu stronach. Ja akurat korzystałam z tego przepisu i używałam takich składników, jak tutaj: http://www.beautybook.pl/pl/nowosci/Przepis-na-zdrowe-i-lsniace-wlosy-pl
Alaa12
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 9 lip 2013, o 13:44

Re: strasznie zniszczone włosy

Postprzez vaniliiia » 9 lip 2013, o 16:44

Ale też nie przesadzaj z tymi maseczkami i odżywkami bo jak zaczniesz używać piętnastu na raz to efekt będzie odwrotny do zamierzonego.
Ja na twoim miejscu kupiłabym szampon regenerujący i odbudowujący włosy. I poszła do fryzjera na podcięcie. :)

Obrazek


♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦
Vice Miss Babskich Spraw 2013
vaniliiia
Kobietka Expert
 
Posty: 2934
Dołączył(a): 26 lut 2013, o 19:58

Re: strasznie zniszczone włosy

Postprzez Hadassa » 9 lip 2013, o 19:54

raz że może być odwrotny efekt, a dwa jeżeli dostarczamy dla organizmu tzw gotowce, to wtedy on sam się staje leniwy i przestaje się sam regenerować...

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: strasznie zniszczone włosy

Postprzez lexie » 10 lip 2013, o 14:50

Dobry szampon i odżywka, dzięki którym będzie się powoli odbudowywać struktura włosa, podcięcie no i dużo cierpliwości - z dnia na dzień nie wrócą do wyglądu sprzed 8 lat. Prostowanie też im raczej nie pomaga.
lexie
 

Re: strasznie zniszczone włosy

Postprzez mohito » 30 lip 2013, o 17:10

Dziewczyny dobrze radzą - najpierw obciąć to, czego i tak się nie da uratować, a potem pielęgnować i obserwować postępy! Proponuję sięgnąć po marki apteczne, bo mają więcej składników aktywnych a przy tym mniej szkodliwej chemii. Ja mogę polecić Ci odżywkę Biokap, używam jej na farbowane włosy i naprawdę dobre je chroni przez zniszczeniami!
mohito
Miła Kobietka
 
Posty: 27
Dołączył(a): 19 mar 2012, o 16:04

Re: strasznie zniszczone włosy

Postprzez iwciaa » 31 lip 2013, o 22:11

Sa tez dobre szampony i odżywki z naturalnymi składnikami i naprawdę dają oszałamiające efekty. Mówię o takich, które maja tylko to co natura nam dała. Warto zainwestować w dobry szampon i odżywkę żeby cieszyc się pięknymi włosami.
iwciaa
Fajna Kobietka
 
Posty: 161
Dołączył(a): 20 mar 2013, o 21:28

Re: strasznie zniszczone włosy

Postprzez Julss » 1 sie 2013, o 14:06

Ja stosuję maskę drożdżową, zapach może nie jest najprzyjemniejszy, ale za to jest skuteczna i ratuje te moje siano na głowie :) Poszukaj w drogeriach, wiele firm robi tego typu maski. No i są dodatkowo zdrowe, bo najczęsciej nie mają w sobie tyle chemii.
Julss
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 25 wrz 2012, o 09:51

Re: strasznie zniszczone włosy

Postprzez iwciaa » 19 sie 2013, o 21:04

A coś mniej nieprzyjemnego? Nie wyobrażam sobie jakoś drożdży na włosach :kiss1 dlatego szukam dobrych kosmetyków opartych na naturalnych składnikach i ladnie pachnących. Moja siostra kupiła nowy Timotei i jest bardzo zadowolona. Któraś z was może już go używała?
iwciaa
Fajna Kobietka
 
Posty: 161
Dołączył(a): 20 mar 2013, o 21:28

Re: strasznie zniszczone włosy

Postprzez biszka » 28 sie 2013, o 11:09

Hm... Timotei to marka drogeryjna i raczej super naturalnych składników tam nie znajdziesz... Ja radziłabym się raczej rozejrzeć w aptekach. Ja ostatnio testuję odżywkę silnie nawilżającą marki Biokap, już po kilku użyciach widzę rezultaty więc bardzo polecam!
biszka
 

Re: strasznie zniszczone włosy

Postprzez Hadassa » 28 sie 2013, o 11:10

a korzystasz z czegoś innego niż Biokap.... póki co widzę że jedyne co tu robisz to SPAMujesz nam forum... ;/

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: strasznie zniszczone włosy

Postprzez agawa » 31 sie 2013, o 16:01

ja używam dermoszamponu do włosów suchych i zniszczonych od Flosleku a do tego maski WAX - naturalne składniki, są super!
agawa
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 16
Dołączył(a): 27 lis 2012, o 22:36

Re: strasznie zniszczone włosy

Postprzez tirnenka5 » 5 wrz 2013, o 13:32

Też miałam ten problem przesuszone włosy bez blasku ale moja koleżanka zajmuje się testowaniem produktów i poleciła odżywczą kurację z olejkiem arganowym rewelacja. Teraz jak nie wiem co wybrac to korzystam ze strony spamTam ekspertki testują produkty i wydają opinię.

Ostatnio edytowano 26 wrz 2013, o 12:52 przez 456, łącznie edytowano 1 raz
Powód: spam
tirnenka5
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 24
Dołączył(a): 5 wrz 2013, o 13:25

Re: strasznie zniszczone włosy

Postprzez anuska » 5 wrz 2013, o 14:24

Ja używałam kiedyś Garniera, jednak jak dla mnie za szybko się po nim przetłuszczały włosy, teraz stosuje Nivea repaire i jestem zadowolona, jednak uważam, że każda kobieta powinna dobrać odżywkę do swoich włosów, ponieważ każda ma inne i czego innego one potrzebują. To że mi ona pomogła, to nie znaczy, że komuś innemu pomoże. Tak mi sie wydaje.
anuska
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 20
Dołączył(a): 2 wrz 2013, o 07:21

Re: strasznie zniszczone włosy

Postprzez lexie » 15 wrz 2013, o 19:07

anuska napisał(a):Ja używałam kiedyś Garniera, jednak jak dla mnie za szybko się po nim przetłuszczały włosy, teraz stosuje Nivea repaire i jestem zadowolona, jednak uważam, że każda kobieta powinna dobrać odżywkę do swoich włosów, ponieważ każda ma inne i czego innego one potrzebują. To że mi ona pomogła, to nie znaczy, że komuś innemu pomoże. Tak mi sie wydaje.


Masz rację z tym dobraniem odżywki, tak samo z szamponem - najważniejsze to dobrze określić rodzaj swoich włosów - używanie szamponu do włosów przetłuszczających się, gdy ma się włosy suche jest kompletnym nieporozumieniem.
lexie
 

Re: strasznie zniszczone włosy

Postprzez malwina99 » 30 wrz 2013, o 12:38

A próbowałaś silnie nawilżających odżywek? One pomogłyby odzyskać włosom elastyczność i sprężystość, byłyby gładsze i bardziej miękkie. Z doświadczenia wiem, że świetnie działa odżywka nawilżająca Biokap, używam jej po każdym myciu a raz w tygodniu jako maski i jestem bardzo zadowolona, zwłaszcza po dłuższym trzymaniu włosy są świetne w dotyku :)

Farba do włosów? Tylko http://www.biokap.pl/
malwina99
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 22
Dołączył(a): 13 lut 2013, o 15:05

Re: strasznie zniszczone włosy

Postprzez iwciaa » 11 paź 2013, o 21:58

Oczywiście. Wszyscy twierdzą, że jedwab jest idealny do włosów suchych, a mi niestety nie pomaga, a po dłuższym stosowaniu mam jeszcze włosy w gorszej kondycji. dlatego testuje kosmetyki. Ten Timotei ma dużo pochlebnych opinii, więc może warto spróbować?? Testujemy?
iwciaa
Fajna Kobietka
 
Posty: 161
Dołączył(a): 20 mar 2013, o 21:28

Re: strasznie zniszczone włosy

Postprzez aii » 12 paź 2013, o 01:26

Jedwab w większej ilości strasznie przetłuszcza włosy. Ja od siebie mogę polecić odżywkę wax, bo jest naprawdę sprawdzona (i to nie tylko przeze mnie!). Jedno co w niej irytuje to to, że strasznie kiepski jest sposób jej nakładania i utrwalenia na włosach. Jednak mimo czasu i ogrzewania suszarką, już po kilku stosowaniach widać znaczną różnicę. Dodatkowo, co jakieś 5 lub 6 mycie głowy, polecam laminowanie włosów. Zwykła spożywcza żelatyna, z dodatkiem odżywki do włosów, a wtedy włos robi się grubszy i "lejący". Powinnaś również ograniczyć stosowanie prostownicy, ponieważ te wszystkie dodatki na włosy, które podobno(!) chronią je przed wyższą temperaturą, strasznie je osłabiają. Pomyśl może o jakiejś fajne fryzurze z lokami ;)
Avatar użytkownika
aii
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 511
Dołączył(a): 6 paź 2013, o 03:13

Re: strasznie zniszczone włosy

Postprzez torrie74 » 13 paź 2013, o 12:29

Ja polecam skierowanie strumienia ciepłego powietrza z suszarki na włosy wtedy, gdy jest na nie nałożona odżywka. Ciepło pomoże wchłonąć się składnikom odżywczym.
Avatar użytkownika
torrie74
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 9 wrz 2013, o 22:18
Pani Reklama

Następna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Abram, Bing [Bot], Google [Bot]