przepisy świąteczne

Masz jakieś sprawdzone sposoby na dobre jedzonko? Znalazłaś właśnie smaczny przepis na romantyczną kolację i chcesz się nim podzielić? Nie masz pomysłu co zrobić na obiad? Odpowiedzi znajdziesz w tym temacie.

przepisy świąteczne

Postprzez aga.ta » 26 lis 2012, o 17:04

myślicie już o bożonarodzeniowym menu? ja tak ;)
specjalizuję się w śledziach, więc gdyby ktoś szukał sprawdzonych przepisów, chętnie się podzielę, za to poszukuję nieskomplikowanego przepisu na ciasto makowe. nie struclę z ciastem drożdżowym (już tyle razy mi się nie udała, że się poddałam... ), coś innego. Dawajcie swoje popisowe przepisy, dzięki!
Avatar użytkownika
aga.ta
Miła Kobietka
 
Posty: 94
Dołączył(a): 4 paź 2012, o 15:24

Re: przepisy świąteczne

Postprzez mimka31 » 26 lis 2012, o 17:08

niestety na ciasto makowe nie mam przepisu ale posiadam fajny przepis na cynamonowca,łatwy i szybki w przygotowaniu. I cieszę się że ktoś założył taki temat:-) będę tu regularnie zaglądać :D
mimka31
 

Re: przepisy świąteczne

Postprzez elzbieta45 » 26 lis 2012, o 19:10

prosimy o przepis
elzbieta45
Kobietka Expert
 
Posty: 6529
Dołączył(a): 21 paź 2012, o 06:18

Re: przepisy świąteczne

Postprzez aga.ta » 26 lis 2012, o 23:25

właśnie, dawaj cynamonowca :) albo chociaż link...
Avatar użytkownika
aga.ta
Miła Kobietka
 
Posty: 94
Dołączył(a): 4 paź 2012, o 15:24

Re: przepisy świąteczne

Postprzez mimka31 » 27 lis 2012, o 10:16

Cynamonowiec

4 jajka,1 szklanka cukru,3/4 szklanki oleju,2 szklanki mąki,1 cukier waniliowy,1 łyżeczka cynamonu,1 łyżeczka proszku do pieczenia, 1 łyżeczka sody oczyszczonej,4 jabłka, 15 dag orzechów włoskich ,15 dag rodzynek namoczonych w wodzie ( ja dodaję też ziarna słonecznika łuskanego), tłuszcz do formy

Całe jajka utrzeć mikserem z cukrem,cukrem waniliowym i olejem na w miarę gładką masę
W osobnej misce wymieszać przesiane mąkę,cynamon,proszek i sodę i stopniowo dodawać do jajek i oleju.Wyrabiać na gładką masę. Na koniec wsypać pokrojone jabłka na cząstki orzechy,rodzynki, słonecznik wymieszać łyżka i wyłożyć na średniej wielkości natłuszczoną blaszkę.Ciasto będzie dość gęste.Piec ok 50 minut w temp.180 stopni

Smacznego
mimka31
 

Re: przepisy świąteczne

Postprzez elzbieta45 » 27 lis 2012, o 20:02

dzieki
elzbieta45
Kobietka Expert
 
Posty: 6529
Dołączył(a): 21 paź 2012, o 06:18

Re: przepisy świąteczne

Postprzez aga.ta » 28 lis 2012, o 20:42

makowce - please, podajcie jakąś alternatywę dla strucli makowej... Wykażę się, zaskoczę rodzinę :) śledziem się odwdzięczę ;)
Avatar użytkownika
aga.ta
Miła Kobietka
 
Posty: 94
Dołączył(a): 4 paź 2012, o 15:24

Re: przepisy świąteczne

Postprzez elzbieta45 » 4 gru 2012, o 19:58

Super ciasto CYNAMONOWE polecam .......... macie jeszcze jakies cikawe proste przepiy godne polecenia
elzbieta45
Kobietka Expert
 
Posty: 6529
Dołączył(a): 21 paź 2012, o 06:18

Re: przepisy świąteczne

Postprzez bettti86 » 5 gru 2012, o 11:43

ja w tym roku zamierzam po raz kolejny upiec piernik na piwie Guinness, potrzebne składniki to

160 ml ciemnego piwa Guinness
260 g mąki pszennej
2 łyżki kakao
1 i 1/4 łyżeczki sody oczyszczonej
2 i 1/4 łyżeczki imbiru
1/4 łyżeczki białego pieprzu
1 łyżeczka cynamonu
2 duże jajka
130 g cukru
160 ml melasy
180 ml oleju
piwo najpierw gotujemy, i zdejmujemy z palnika. Mąkę, kakao, sodę, imbir, pieprz i cynamon wymieszać w misce. W osobnym naczyniu ubić całe jajka, cukier, melasę, olej, suche składniki, z mokrymi składnikami należy połączyć w większej misce, na przemian dodając piwo i zmiksować, ciasto przelać na blaszkę z papierem do pieczenia i piec przez przez 1 godzinę w 175 stopniach, jak wystygnie można udekorować gotową polewą czekoladową
bettti86
Extra Kobietka
 
Posty: 484
Dołączył(a): 4 gru 2012, o 12:11

Re: przepisy świąteczne

Postprzez aga.ta » 5 gru 2012, o 18:51

ok, to śledzie wpiszę jutro, a dziś mój ulubiony, popełniany dwa razy do roku, sernik (BN i Wielkanoc).

6 jajek
300 g cukru pudru
1 kg sera na sernik, ja biorę ten: http://www.tesco.pl/kulinarni-lowcy-sma ... gowy-tesco
pół kostki stopionego masła
budyń śmietankowy lub waniliowy
2 łyżki mąki krupczatki
paczka pierniczków w czekoladzie, najlepiej jeszcze z nadzieniem śliwkowym lub innym (ulubionym)

Białka oddziel od żółtek i ubij na pianę. Żółtka utrzyj z cukrem pudrem, dodawaj powoli ser, nastepnie masło, proszek budyniowy, krupczatkę i pianę z białek, białka już mieszaj b. delikatnie. Połowę masy serowej wyóż do tortownicy (natłuszczonej i wysypanej bułka tartą), rozłóż na niej pierniczki, a na nie resztę masy serowej. Piecz ok. 50 minut w temp. 190 st.C. Możesz polukrować i ozdobić wg uznania. Świetnie wygląda pokrojony ;) smakuje tak samo świetnie.
Avatar użytkownika
aga.ta
Miła Kobietka
 
Posty: 94
Dołączył(a): 4 paź 2012, o 15:24

Re: przepisy świąteczne

Postprzez tred102 » 13 sty 2013, o 23:57

Masa piernikowa:

• 60 g masła
• 1/3 szklanki cukru
• 1 łyżka miodu
• 2 łyżeczki przyprawy korzennej lub piernikowej
• 1 łyżka kawy zbożowej (np. Inki)
• 1 łyżeczka cynamonu
• 1 łyżeczka sody oczyszczonej
• 1/2 szklanki mleka
• 1 jajko
• 150 g (1 szklanka) mąki pszennej




Masa serowa:

• 1/2 kg sera zmielonego trzykrotnie (może być gotowy)
• 1 łyżka mąki ziemniaczanej lub pszennej
• 2 łyżki cukru wanilinowego
• 1/2 puszki (266 g) słodzonego mleka skondensowanego (np. takiego)
• 2 jajka
• opcjonalnie: 2 łyżki kandyzowanej skórki pomarańczowej lub skórka starta z 1 pomarańczy


oraz:
• 18 łyżeczek (wystarczy 1 słoiczek) powideł śliwkowych lub wiśniowych

Przygotowanie:

Piekarnik nagrzać do 180 stopni C. Formę na muffiny wyłożyć papilotkami (ciasta wystarczy na 18 babeczek - 12 w jednej dużej formie + 6 dodatkowych, które możemy piec gdy upieką się poprzednie lub w 6 dodatkowych silikonowych foremkach).

Masa piernikowa: W garnku na małym ogniu roztopić masło, dodać cukier i podgrzewać przez około 2 minuty. Wciąż podgrzewając dodawać kolejno: miód, przyprawę korzenną lub piernikową, kawę zbożową i cynamon. Zdjąć z ognia i dodawać kolejno: sodę, mleko, a na końcu jajko. Wszystko energicznie mieszać łyżką. Dodać mąkę i mieszać do czasu aż w masie nie będzie grudek. Odstawić.
Masa serowa: Do miski włożyć ser i zmiksować razem z mąką ziemniaczaną, cukrem wanilinowym a następnie z mlekiem skondensowanym - tak aby nie było grudek. Dodać jajka i pomarańczowe skórki jeśli ich używamy, miksować przez około 1 minutę na małych obrotach miksera do połączenia się składników.
Do każdej papilotki włożyć po około 1,5 łyżki stołowej masy piernikowej (rozpoczynać od mniejszej ilości, później uzupełniać). Resztę masy, która została po wypełnieniu 12 papilotek odłożyć i upiec ją w następnej kolejności lub w dodatkowych foremek silikonowych). Na wierzch wyłożyć po około 2 łyżki masy serowej. Na masę serową położyć łyżeczkę powideł zagłębiając je delikatnie w masie.

Ostatnio edytowano 28 sty 2013, o 01:59 przez tred102, łącznie edytowano 1 raz

fachadas de piedras - Pozdrowienia Mart1k4a
tred102
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 13 sty 2013, o 23:48

Re: przepisy świąteczne

Postprzez pozytywka01 » 23 sty 2013, o 12:01

Wiem, że teraz to już "musztarda po obiedzie", ale może ktoś tu zajrzy przed następnymi Świętami i sobie wykorzysta:) Znalazłam w sieci ciekawy artykuł i kilka przepisów na świątecznego karpia po... indyjsku!!! Dość nietypowe, ale zarazem ciekawe urozmaicenie na tradycyjnym wigilijnym stole, także polecam rzucić okiem: http://kuchnia-azjatycka.wieszjak.pl/kuchnia-indyjska/314098,Karp-po-indyjsku-wyprobuj-na-Boze-Narodzenie.html
pozytywka01
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 13
Dołączył(a): 30 paź 2012, o 18:28

Re: przepisy świąteczne

Postprzez bluszcz » 26 mar 2013, o 15:15

W poradniku wielkanocnym znajdziecie kilka pomysłów na słodkości wielkanocne, które idealnie nadają się do zrobienia z dzieciakami :)
bluszcz
 

Re: przepisy świąteczne

Postprzez laelia » 24 gru 2015, o 09:18

wprawdzie już po największym gotowaniu, ale może macie jakieś fajne przepisy do podzielenia się na następny rok?

Ja mogę wkleić fajny przepis na kompot z suszonych jabłek, śliwek, suszonych gruszek i fig, z cynamonem. Jest bardzo smaczny :)

Obrazek
Avatar użytkownika
laelia
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 589
Dołączył(a): 5 paź 2014, o 20:16

Re: przepisy świąteczne

Postprzez Kinga88 » 21 sty 2016, o 12:17

Laelia Twój kompocik pewnie jest troszkę rozgrzewający, jak czytam te składniki to od razu nasuwa mi się zimowa herbatka dość często sobie serwuję ostatnimi czasy ..
herbata, 3/4 goździki, szczypta cynamonu.. zalewam wrzątkiem następnie uzupełniam do pełna kubka sokiem malinowym, do tego plasterek pomarańczy i plasterek cytryny, .. kto lubi może dorzucić plasterek świeżego imbiru
Avatar użytkownika
Kinga88
Super Gaduła
 
Posty: 1209
Dołączył(a): 2 wrz 2014, o 10:28

Re: przepisy świąteczne

Postprzez blueskay » 24 lut 2016, o 23:26

aa też robię taką herbatkę, pyszotka:) Już niedługo Wielkanoc jakie ciasta zazwyczaj robicie? Powoli przeglądam internet i szukam inspiracji.
blueskay
Miła Kobietka
 
Posty: 64
Dołączył(a): 3 mar 2014, o 21:33

Re: przepisy świąteczne

Postprzez aniaM » 1 mar 2016, o 22:36

ja dużo nie piekę ciast, pewnie makowiec, sernik i 3 bit, Część produktów kupuję gotowych więc dość szybko idzie i pieczenie,
aniaM
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 19
Dołączył(a): 1 mar 2016, o 22:32

Re: przepisy świąteczne

Postprzez Sanderka » 5 mar 2016, o 14:20

ja w tym roku zamiast makowca zrobię ślimaczki z ciasta francuskiego. Kupię ciasto francuskie i już mam masę makową z helio, także 20 min i jedno ciacho z głowy :) Robił ktoś takie?
Sanderka
Miła Kobietka
 
Posty: 40
Dołączył(a): 5 mar 2016, o 14:05

Re: przepisy świąteczne

Postprzez DorotaNowicka » 5 gru 2016, o 11:45

Barszcz z uszkami i paszteciki, pierogi z kapustą i grzybami, karp, ryba po grecku, krokiety z kapustą i pieczarkami, trzy rodzaje śledzi, sałatka warzywna, ze dwa rodzaje ciasta. Pewnie będzie to piernik i makowiec. Dobrze, że Pani wyżej wspomniała o tej gotowej masie makowej z helio bo się nad nią zastanawiałam. Moja mi nie wychodzi zbyt dobrze i nie chcę tracić w tym roku czasu na przygotowywanie maku
Avatar użytkownika
DorotaNowicka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 11
Dołączył(a): 25 sie 2016, o 10:15

Re: przepisy świąteczne

Postprzez karmelove22 » 5 gru 2016, o 17:01

Dziewczyny,
chciałabym podzielic się z wami moim pomysłem na nadchodzące święta. Spędzam je w domu, z facetem i moimi rodzicami, bardzo lubię gotowac ale jestem tak przejęta ilością świątecznych obowiązków, że postanowiłam zainteresowac się tematem dań gotowych - okazało się, że są i takie na święta Bożego Narodzenia!! Wiedziałyście? bo ja nie, jakaś zacofana jestem :P. Wyczytałam z neta, że firma Virtu ma w swojej ofercie świąteczne potrawy gotowe. Może sprzątanie, ubieranie choinki, zdobienie mieszkania, bez czasochłonnego gotowania sprawią, że te święta bedą lepsze bo będę miała więcej czasu dla moich miłości ah! :))))) Wydaje mi sie, że to trafiony pomysł bo jadłam już ich fasolkę po bretońsku i gołąbki i smakowały nam. Może skorzystacie z mojego pomysłu a może macie inny pomysł jak nie "zajechac" się przez świąteczne obowiązki?? Miłego popołudnia :)
karmelove22
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 5 gru 2016, o 16:38

Re: przepisy świąteczne

Postprzez DorotaNowicka » 12 gru 2016, o 21:48

Ja osobiście wolę jak w domu pachnie jedzeniem, wtedy czuje się, że są święta. Z resztą ja wolę wszystko doprawić po swojemu, nie wierzę tym zamawianym daniom. Jedyne co kupię to może z jedno ciasto dla znajomych bo mają przyjść w święta. Resztę ciast będę piekła sama
Avatar użytkownika
DorotaNowicka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 11
Dołączył(a): 25 sie 2016, o 10:15

Re: przepisy świąteczne

Postprzez czekoladowa12 » 16 gru 2016, o 13:00

A ja w tym roku chcę odbiec od zwykłych tradycyjnych ciast świątecznych i zamierzam zrobić jakieś nowe, których nigdy nie robiłam. Znalazłam fajne przepisy na necie. W tym roku chcę spróbować zrobić sernik oreo. Wyglądał przepysznie
Avatar użytkownika
czekoladowa12
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 11
Dołączył(a): 16 gru 2016, o 12:55

Re: przepisy świąteczne

Postprzez Hadassa » 19 gru 2016, o 13:51

Macie jakis sprawdzony przepis na pierniki?

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Google [Bot]