Przy kawie ...

Miejsce na dyskusje nie związane z pozostałymi tematami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
miaamy
Super Gaduła
Posty: 1298
Rejestracja: śr lis 06, 2013 12:04 am

Re: Przy kawie ...

Post autor: miaamy »

hihi Adi niby do chodzenia po ziemi ale statystycznie więcej wypadków zdarza się na lądzie w samochodach pociągach itp. niż na morzu i w samolocie :P chciałabym kiedyś samolotem polecieć ... :)
truskawki tam zbierałam ale naprawde nie zbrzydły mi tak jak uwielbiałam tak uwielbiam tyle tylko że unikam tych holenderskich w sklepach i nie kupuje bo już wiem jak je się robi ... tak ROBI bo one w kwietniu na słońcu nie dojrzewają raczej :D
Ja niemieckiego języka nie znosze nie umiem chociaż maturę z niego zdawałam :D Prawde mówiąc znając niemiecki taki ze szkoły i gadając z niemcem to mało co zrozumiesz a już kompletnie nic nie powiesz :D oni mówią w tak dziwny sposób tak niedbale i niedokładnie że ciężko jest słowo od słowa odróżnić :P
„To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.”
J. Carroll
Awatar użytkownika
Adidasowa
Kobietka Expert
Posty: 4637
Rejestracja: wt kwie 02, 2013 6:31 pm

Re: Przy kawie ...

Post autor: Adidasowa »

Jamelia ja tam wolę nasze niezastąpione forum :):)

miaamy mnie nawet siłą by nie wepchnęli do samolotu :D no właśnie, jak się widzi jak coś jest robione to potem odechciewa się tego jeść ;d a to ja się spotkałam z Niemcem, któy bardzo wyraźnie mówił, wiadomo - mają swoję skróty różne jak w każdym języku, ale idzie przywyknąć. Jak byłam z A po ten samochód w Norynberdze to się wsłuchiwałam w rozmowy i powiem Ci, że 3/4 rozumiałam. Chyba, ze zaczynali gadać o jakiś częściach samochodowych to już wtedy klapa ;d
`Co w niej jest, co w niej jest czego nie mam ja?
Blask i mrok - pogubiona w snach,
Blask i mrok - co więcej miałam dać?
Awatar użytkownika
Paolcia
Gadatliwa Kobietka
Posty: 581
Rejestracja: sob mar 15, 2014 8:05 pm

Re: Przy kawie ...

Post autor: Paolcia »

Mnie rozwalają totalnie osoby które myślą że jak się zamieszka w Niemczech to masz tam luksusy :P

Znam parę kobitek które wyjechały i muszą dorabiać sobie na sprzątaniu żeby wyżyć,wiadomo tam z pracą łatwiej,ale Niemcy wcale nie traktują ich jak obywateli...

Jakbym miała znajomości to może też bym tam zamieszkała,podoba mi się ich podejście do życia ;-)

Co innego jakby tu była praca i człowiek żył sobie godnie :)

Adidasowa patrz jaki zbieg okoliczności, mój jedzie w okolice Norymbergi :D
Awatar użytkownika
miaamy
Super Gaduła
Posty: 1298
Rejestracja: śr lis 06, 2013 12:04 am

Re: Przy kawie ...

Post autor: miaamy »

może zależy jaka część niemiec ja byłam w dreźnie i tam w sklepie nawet miałam problem żeby cene zrozumieć którą sprzedawca do mnie mówił .... prosiłam żeby mówili po angielsku :P a w holandii rozmawialiśmy tylko po angielsku bo pracodawcy tak po niemiecku szwargotali dodawali słówka holenderskie i nie dało rady ogarnąć tematu :P ale dałyśmy radę z kolerzanką troche ona zrozumiała trochę ja i było spoko :D fajne sytuacje z tego wynikały jak kupiłyśmy sobie puszkę z rybą a nie miałyśmy otwieracza i poszłyśmy do szefowej i kumpela dała jej puszkę i mówi "we need help" :D
„To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.”
J. Carroll
Awatar użytkownika
Adidasowa
Kobietka Expert
Posty: 4637
Rejestracja: wt kwie 02, 2013 6:31 pm

Re: Przy kawie ...

Post autor: Adidasowa »

Nigdzie luksusów nie ma, no chyba że jest się rodowitą mieszkanką danego kraju (bogatego) :D chociaż moja sąsiadka ma trójke dziecko-f5.html" class="auto-link" rel="dofollow">dzieci i jej mąż pracuje w Niemczech i ona dostaje rodzinne na dzieci wg stawki niemieckiej, na tą trójeczkę ma ponad 2 tys. A w Polsce by dostała 100 zł na dziecko? masakra.
O no widzisz, ale ja akurat byłam w takiej części, że gdzie tylko wzrok sięgał same komisy samochodowe, nic więcej :D a zadziwiło mnie, bo stała taka kamienica i ogrodzenie było przy samej drodze i na tym ogrodzeniu wisiały takie piękne dywany. Przecież jakby w Polsce tak zrobić to 5 minut i dywanu nie ma :D

miaamy możliwe w sumie, bo przecież u nas też są różne dialekty. Ja np. jak byłam w Zakopcu i powiedziałam do pani "czy mogę prosić zrywkę" to się popatrzyła na mnie dziwnie i spytała co to :D jak powiedziała, że torebeczka żeby zapakować to dopiero się zczaiła. Ja np. jakbym pojechała na śląsk to też pewnie bym nikogo nie zrozumiała, albo nawet kaszuby:)
Hahahah we need help hahaha :D no każde rozwiązanie dobre, trzeba sobie radzić ;)
`Co w niej jest, co w niej jest czego nie mam ja?
Blask i mrok - pogubiona w snach,
Blask i mrok - co więcej miałam dać?
Awatar użytkownika
miaamy
Super Gaduła
Posty: 1298
Rejestracja: śr lis 06, 2013 12:04 am

Re: Przy kawie ...

Post autor: miaamy »

hahaha ja też bym nie wiedziała co to zrywka ! u nas się mówi TYTKA :D:D ale u nas są szneki z glancem ryczki wymborki i pyry i pewnie też połowa nie wie o co chodzi :D
„To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.”
J. Carroll
Awatar użytkownika
Paolcia
Gadatliwa Kobietka
Posty: 581
Rejestracja: sob mar 15, 2014 8:05 pm

Re: Przy kawie ...

Post autor: Paolcia »

Moja bratowa kiedyś przywiozła truskawki z Holandii bo też tam pracowała,są strasznie moczopędne he he :P
Awatar użytkownika
miaamy
Super Gaduła
Posty: 1298
Rejestracja: śr lis 06, 2013 12:04 am

Re: Przy kawie ...

Post autor: miaamy »

noo i białe w środku te szklarniowe ... jak jest biała w środku to znaczy że nie dojżewała na słońcu ;)
„To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.”
J. Carroll
Awatar użytkownika
Adidasowa
Kobietka Expert
Posty: 4637
Rejestracja: wt kwie 02, 2013 6:31 pm

Re: Przy kawie ...

Post autor: Adidasowa »

miaamy wiem co to pyry xd reszta nie mam pojęcia :D gdzie Ty mieszkasz? :D:D

Paolcia moczopędne? O matko :D
`Co w niej jest, co w niej jest czego nie mam ja?
Blask i mrok - pogubiona w snach,
Blask i mrok - co więcej miałam dać?
Awatar użytkownika
Paolcia
Gadatliwa Kobietka
Posty: 581
Rejestracja: sob mar 15, 2014 8:05 pm

Re: Przy kawie ...

Post autor: Paolcia »

U nas też się mówi pyry :D to są ziemniaki :P

tak adidasowa po nich co chwilę się robi siusiu ;-)

Ja odkąd pamiętam miałam truskawki za fee,mój tata hodował nadal to robi tylko teraz nie na sprzedaż tylko dla siebie Polskie na słoneczku wymiatają :D
Awatar użytkownika
chochlik70
Super Gaduła
Posty: 1465
Rejestracja: czw paź 03, 2013 7:29 pm

Re: Przy kawie ...

Post autor: chochlik70 »

Hej
Szneka z glancem-drożdżówka
Tytka-torebka
wymborek-wiadro
ryczka-mały taborecik
Polecam maść na potliwość stóp

http://www.natu-pharm.pl/matrix_v5.html
tania i skuteczna pasta przeciwpotliwości stóp
Obrazek

Sarkazm mym ojcem,ironia mą matką.Z mym charakterem nie ma tak gładko
Awatar użytkownika
Adix257
Samiec
Posty: 1665
Rejestracja: sob gru 22, 2012 11:42 pm

Re: Przy kawie ...

Post autor: Adix257 »

Hej wszystkim ;)
Adrian
:P
Awatar użytkownika
Paolcia
Gadatliwa Kobietka
Posty: 581
Rejestracja: sob mar 15, 2014 8:05 pm

Re: Przy kawie ...

Post autor: Paolcia »

siemka Adix dawno cię tu nie widziałam,gdzie byłeś gdy cię nie było :P

CHochlik widzę że jakiś słownik utworzyłas :P
Awatar użytkownika
Adidasowa
Kobietka Expert
Posty: 4637
Rejestracja: wt kwie 02, 2013 6:31 pm

Re: Przy kawie ...

Post autor: Adidasowa »

Paolcia wiadomo, że swojskie lepsze i bez nie wiadomo jakiś sztucznych nawozów, barwników i konserwatów :P

chochlik dziękuję za tłumaczenie, pierwszy raz w życiu widzę takie słowa, hehe. To jakiś dialekt lokalny czy co?:)
I dziękuję za polecenie maści, na pewno coś wykombinuję z tymi stopami jego :P

Adix no kooope lat, gdzie Ty byłeś? ;d

A ja jestem w trakcie gotowania rosołku, co jak co ale rosołek to ja umiem boski gotować :in love:
`Co w niej jest, co w niej jest czego nie mam ja?
Blask i mrok - pogubiona w snach,
Blask i mrok - co więcej miałam dać?
Awatar użytkownika
Paolcia
Gadatliwa Kobietka
Posty: 581
Rejestracja: sob mar 15, 2014 8:05 pm

Re: Przy kawie ...

Post autor: Paolcia »

To gratuluję ja chyba z 2 razy miałam przyjemność gotowania i też całkiem całkiem :P
Awatar użytkownika
Adix257
Samiec
Posty: 1665
Rejestracja: sob gru 22, 2012 11:42 pm

Re: Przy kawie ...

Post autor: Adix257 »

A widzicie dziewczyny; tułam się po tym moim śląskim świecie, pełnym nienawiści i nieżyczliwych ludzi, którzy za dwa złote potrafili by zabić :|
Jakoś tak nie mam ostatnie czasy weny do pisania z kimkolwiek. Stąd też moja nieaktywność.

Kupiłem wczoraj ekstrakty słodowe i znowu zacznę warzyć piwa.
Mam rozwalony palec i nie wiem jak jutro będę funkcjonował w pracy.

Rosół to bardzo dobra zupa, tylko trzeba ją długo gotować i uważać żeby się zbyt mocno nie gotowała, bo straci swoją klarowność.
Adrian
:P
Karolina_R
Miła Kobietka
Posty: 46
Rejestracja: ndz kwie 13, 2014 12:45 pm

Re: Przy kawie ...

Post autor: Karolina_R »

Co prawda nie pijam kawy, tylko herbatę, ale do niej musi być rafaello.
Snajper
Samiec
Posty: 789
Rejestracja: wt mar 04, 2014 8:53 am

Re: Przy kawie ...

Post autor: Snajper »

Podobno lepszy banan - uzupełnia magnez a jego brak to podstawowa bolączka kawoszy :)
Awatar użytkownika
Paolcia
Gadatliwa Kobietka
Posty: 581
Rejestracja: sob mar 15, 2014 8:05 pm

Re: Przy kawie ...

Post autor: Paolcia »

Karolina_R witamy nową forumowicz-kę,i zapraszamy na pogawędkę :D


Ja tam biorę codziennie magnez,lepiej się po nim czuje :P

Adix a ja robiłam wino własnej roboty w tamtym roku,mówię ci pycha :P
w tym też chciałam zrobić z ryżu i rodzynek tylko bez przypraw,
mojego x brat robił z przyprawami to było jak dla mnie za ciężkie ;-)

Snajper ja do kawy zawsze coś słodkiego,podobno nie wypłukuję tak magnezu z organizmu ;-)
Awatar użytkownika
Adix257
Samiec
Posty: 1665
Rejestracja: sob gru 22, 2012 11:42 pm

Re: Przy kawie ...

Post autor: Adix257 »

Sake z ryżu jest naprawdę wyśmienite, wiem bo również robiłem :D Mój ojciec również robił wina, miał zapełnione w piwnicy 4 regały samymi winami :D nawet ogórków nie było gdzie postawić jak zaprawialiśmy. No ale jakoś szybko to znikło :D i teraz wzięliśmy się za wyrób piwa domowego :P Wszystkie lechy, warki, tatry, tyskie, żywce mogą się schować pod stół :D

Kawy również nie pijam a jak już to sporadycznie. w tamtym tygodniu jak miałem na nocki to taka kawa z automatu to stawiała mnie na nogi :D
Adrian
:P
Snajper
Samiec
Posty: 789
Rejestracja: wt mar 04, 2014 8:53 am

Re: Przy kawie ...

Post autor: Snajper »

No to będę musiał spróbować tego tricku ze słodyczami :)

Na twoją odpowiedzialność Paolcia ;) :)
Awatar użytkownika
Paolcia
Gadatliwa Kobietka
Posty: 581
Rejestracja: sob mar 15, 2014 8:05 pm

Re: Przy kawie ...

Post autor: Paolcia »

Ja jeszcze kilka lat temu piłam tylko rozpuszczalną,a teraz piję i taką prawdziwą tylko z mleczkiem,jest delikatniejsza :P

O kurcze też bym się napiła takiego piwa własnego wyrobu...
po tych sklepowych mnie głowa boli,nie wiem co oni tam dodają :?

A wino zrobię na pewno będzie jak znalazł na zimę :D

Snajper kawa lepiej smakuję, i życie staję się piękniejsze endorfiny... :D
Awatar użytkownika
Adix257
Samiec
Posty: 1665
Rejestracja: sob gru 22, 2012 11:42 pm

Re: Przy kawie ...

Post autor: Adix257 »

no to Paolcia zapraszam za trzy tygodnie ;-)
Adrian
:P
Awatar użytkownika
Paolcia
Gadatliwa Kobietka
Posty: 581
Rejestracja: sob mar 15, 2014 8:05 pm

Re: Przy kawie ...

Post autor: Paolcia »

Adrian to już drugie zaproszenie z twojej strony,chyba się skusze :D
Awatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
Posty: 22168
Rejestracja: czw mar 14, 2013 11:43 am

Re: Przy kawie ...

Post autor: Hadassa »

Adix, musiała bym pomysł warzenia piwa mojemu X podpowiedzieć..
ciekawe co on na to..

Jam, Hadassa to moje imię, tylko w innym jezyku..
Trochę dłuższa historia :)
ale przylgnęło do mnie, nawet w realnym życiu...
.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Zablokowany

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości