Sposoby na radzenie sobie ze stresem

Masz problemy ze zdrowiem? Jak dbasz o swoje zdrowie? Wszystko na temat chorób, leczenia, profilaktyki oraz opinie na temat służby zdrowia piszemy tutaj.

Re: Sposoby na radzenie sobie ze stresem

Postprzez Tonaxinum Melatonina » 19 wrz 2016, o 14:31

Najlepszym rozwiązaniem jest eliminacja czynników stresowych, jednak może okazać się to po prostu niemożliwe, gdyż musielibyśmy zmienić pracę, partnera, a niekiedy i miejsce zamieszkania. Postawić należy więc na regularny relaks, pod postacią hobby, aktywności fizycznej, drzemki czy po prostu chwili w ciszy. Kolejnym etapem jest rzucenie picia i palenia, a także ograniczenie picia kawy. W ostateczności udać się należy na wizytę do psychologa.
Avatar użytkownika
Tonaxinum Melatonina
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 24 sie 2016, o 14:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sposoby na radzenie sobie ze stresem

Postprzez paolka » 23 mar 2018, o 12:16

betina333 napisał(a):U mnie działa najbardziej rower. Kocham jeździć. Odwiedziłam sklep rowerowy kupiłam co trzeba i mykam minimum co dwa dni. Wiecie że za brak dzwonka można mandat dostać? Właśnie się dowiedziałam. Medytacja też pomaga.

Gdzieś juz o tym słyszałam:) Ale w razie czego mozna zadzownić do Centrum Mandatowego LINK i dopytać jak to faktycznie wygląda. Zeby w razie czego wiedzieć jak się zachować i czego unikać w przyszłości.
paolka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 14
Dołączył(a): 1 gru 2017, o 13:46

Re: Sposoby na radzenie sobie ze stresem

Postprzez aladini » 2 maja 2018, o 14:28

Sport jest bardzo dobry. Warto zrobić parę treningów w tygodniu, wyzwalają się endorfiny w mózgu i od razu lepiej :)

Świetne trampoliny - https://maniaskakania.pl/
aladini
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2 maja 2018, o 14:24
Lokalizacja: Polska

Re: Sposoby na radzenie sobie ze stresem

Postprzez wrona » 9 maja 2018, o 11:17

Czasami chodzę na masaże odprężające. Wieczorami piję melisę, oraz zazwyczaj w soboty chodzę na basen, to też mnie odpręża i relaksuje
wrona
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 9 maja 2018, o 11:09

Re: Sposoby na radzenie sobie ze stresem

Postprzez supris » 21 cze 2018, o 14:43

betina333 też o tym słyszałam. Mandat można dostać za wiele rzeczy, niesprawne światła, hamulce i inne rzeczy tego typu. Lepiej sprawdzać czy rower jest sprawny zanim zdecydujemy się na przejażdżkę. Poczytajcie jeszcze tu SPAM może znajdziecie więcej informacji na ten temat
supris
Miła Kobietka
 
Posty: 31
Dołączył(a): 27 maja 2018, o 15:29

Re: Sposoby na radzenie sobie ze stresem

Postprzez babeczka » 21 cze 2018, o 16:10

Jolaśka33 - W dzisiejszych czasach ludzie żyją w ciągłym napięciu,a to tylko krok do stresu.Niestety takie mamy czasy,że jednym nagle zaczyna się wszystko walić,nic im nie wychodzi, każdy dzień przynosi nowe niepowodzenia,a na horyzoncie nie widać żadnych pozytywnych zmian. Jedynym wyjściem jest skontaktowanie się z Terapeutą,Psychologiem - oni są od trudnych spraw i z całą pewnością pomogą,jak pomogli już bardzo wielu ludziom.
Avatar użytkownika
babeczka
Extra Kobietka
 
Posty: 362
Dołączył(a): 5 lut 2012, o 12:47

Re: Sposoby na radzenie sobie ze stresem

Postprzez dk2591 » 22 cze 2018, o 15:37

rób to co sprawia Ci przyjemność. jazda na rowerze? słuchanie muzyki? rozmowa z najbliższymi?

LINK

dk2591
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 9
Dołączył(a): 27 kwi 2018, o 11:44
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Sposoby na radzenie sobie ze stresem

Postprzez babeczka » 23 cze 2018, o 12:33

dk2591 napisał(a):rób to co sprawia Ci przyjemność. jazda na rowerze? słuchanie muzyki? rozmowa z najbliższymi?

LINK



To nie jest dobra metoda,ani nawet nie skuteczna jeśli ktoś żyje w ciągłym stresie,bez specjalisty się nie obejdzie,ponieważ człowiek sam sobie z tym nie poradzi,tutaj musi wkroczyć Psycholog.
Avatar użytkownika
babeczka
Extra Kobietka
 
Posty: 362
Dołączył(a): 5 lut 2012, o 12:47

Re: Sposoby na radzenie sobie ze stresem

Postprzez kaja12321 » 23 cze 2018, o 17:32

Moja przyjaciółka ostatnio miała ciężki czas, ciągły stres odbił się na jej zdrowiu na szczęście już jest coraz lepiej. Wszystko LINK
kaja12321
Miła Kobietka
 
Posty: 42
Dołączył(a): 18 maja 2018, o 22:21

Re: Sposoby na radzenie sobie ze stresem

Postprzez espanka » 25 cze 2018, o 17:59

zdarza mi sę brać nervomix contol, jakoś bardziej mi taka forma odpowiada niż picie herbatek, szybciej i mam wrazenie że lepiej działa, może przez to że ma też magnez w składzie. Dobrze jest też znaleźć sobie odskocznię by mieć coś co nas zrelaksuje
Avatar użytkownika
espanka
Fajna Kobietka
 
Posty: 125
Dołączył(a): 11 sie 2017, o 22:54

Re: Sposoby na radzenie sobie ze stresem

Postprzez Szczep » 26 cze 2018, o 13:57

Hm... Wydaje mi się, że warto doradzić się w tym temacie znajomych. Sądzę, że z całą pewnością będą w stanie pomóc :)

Te wszystkie słowa- zło, złośliwość- nie miały dla natury żadnego znaczenia. Zło było wynalazkiem człowieka.
Szczep
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 16 cze 2018, o 15:52

Re: Sposoby na radzenie sobie ze stresem

Postprzez DorciaMar » 27 cze 2018, o 15:59

Sama testowałam- sport i jeszcze raz sport. do tego zdrowa dieta. i polecam kota ( u mnie działa w 100%)
DorciaMar
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 27 cze 2018, o 15:56

Re: Sposoby na radzenie sobie ze stresem

Postprzez Hadassa » 27 cze 2018, o 22:59

Zdecydowanie trzeba znaleźć sposób na odreagowanie, sport, albo jakaś pasja..

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Sposoby na radzenie sobie ze stresem

Postprzez actress » 28 cze 2018, o 08:09

No na pewno
dużo sportu
sen
czytanie książki
drzemka w ciągu dnia

NO i staram sie nie przenosić problemów z pracy na grunt osobisty co zdarzało mi się w przeszłości....Aktualnie już się pilnuję jeśli o to chodzi

https://zietekclinic.com/
Ziętek Clinic
ul. Radzikowskiego 59/U3
31-315 Kraków
NIP: 6751225659
Regon: 356702723
tel. +48 12 294 57 50
Avatar użytkownika
actress
Miła Kobietka
 
Posty: 54
Dołączył(a): 28 cze 2018, o 08:07

Re: Sposoby na radzenie sobie ze stresem

Postprzez espanka » 9 lip 2018, o 07:47

nie jest to taki proste bo jednak praca ma bardzo duże znaczenie dla większości osób i człowiek przeżywa sytuację z pracy w domu i podziwiam osoby ktore są w stanie wyłączyć pracę i w domu być ze spokojną głową jakcoś trudnego w pracy się dzieje, ja zawsze gdzieś w pogotowiu mam tabletki ziołowe na nerwy, nie tylko mi się przydają, a łatwiej wziąć jak jest potrzeba niż robić za każdym razem herbatkę
Avatar użytkownika
espanka
Fajna Kobietka
 
Posty: 125
Dołączył(a): 11 sie 2017, o 22:54

Re: Sposoby na radzenie sobie ze stresem

Postprzez Kaaroliwn » 9 lip 2018, o 09:31

Też jestem za hobby - najlepiej sport - dostarczysz endorfin, wyrzucisz z siebie to co Ci le`y :) Bieganie, jazda na rolkach, pływanie!
Kaaroliwn
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 9 lip 2018, o 09:27

Re: Sposoby na radzenie sobie ze stresem

Postprzez Patka_789 » 9 lip 2018, o 15:58

Ja polecam taniec - jedyna aktywność która pozwala mi zapomnieć o całym napięciu jakie mi towarzyszyło :in love:
Patka_789
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 11 cze 2018, o 15:38
Lokalizacja: Kraków

Re: Sposoby na radzenie sobie ze stresem

Postprzez babeczka » 9 lip 2018, o 16:44

Jak ktoś żyje w ciągłym napięciu i ma same problemy, nie myśli o tańcu to bardzo dziecinne podejście do poważnych spraw. Życie to nie śpiew ani taniec.
Avatar użytkownika
babeczka
Extra Kobietka
 
Posty: 362
Dołączył(a): 5 lut 2012, o 12:47

Re: Sposoby na radzenie sobie ze stresem

Postprzez Jamelia » 9 lip 2018, o 20:37

Sport ale warto też zacząć się suplementowac magnezem

Zawsze trzeba podejmować ryzyko.Tylko wtedy uda nam się pojąć, jak wielkim cudem jest życie...
Avatar użytkownika
Jamelia
Moderatorka
 
Posty: 3270
Dołączył(a): 6 sty 2013, o 14:47

Re: Sposoby na radzenie sobie ze stresem

Postprzez Kasiasz » 11 lip 2018, o 13:58

ja już vhyba próbowałam wszystkiego, ale prawda jest taka, że trzeba po prostu zwolnić poukłądac sobie samemu w głowie
Kasiasz
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 12
Dołączył(a): 10 lip 2018, o 15:28

Re: Sposoby na radzenie sobie ze stresem

Postprzez babeczka » 11 lip 2018, o 15:40

Jedno jest pewne "dorobić" się stresu jest bardzo łatwo, takie mamy obecnie czasy,ale wyjść z niego i to samemu,już łatwo nie jest. Wcześniej czy póżniej powraca,dlatego warto skorzystać z porady specjalistów,bo od stresu do depresji droga bardzo krótka.
Avatar użytkownika
babeczka
Extra Kobietka
 
Posty: 362
Dołączył(a): 5 lut 2012, o 12:47

Re: Sposoby na radzenie sobie ze stresem

Postprzez Mirabelka02 » 3 sie 2018, o 19:12

miałam taki okres w swoim życiu ze normalnie wszystko mnie denerwowało, pomógł urlop i odpoczynek. Dodatkowo w tym okresie stresu narobiłam trochę bałaganu i pozrywałam znajomość z co niektórymi toksycznymi dla mnie ludźmi którzy stresowali mnie jeszcze bardziej - dziś nie żałuję bo stres minął a ja uporządkowałam swoje znajomości ;)
Mirabelka02
Miła Kobietka
 
Posty: 50
Dołączył(a): 15 lip 2018, o 15:48

Re: Sposoby na radzenie sobie ze stresem

Postprzez Jamelia » 5 sie 2018, o 09:12

Mirabelka więc zrobiłaś porządek a nie bałagan ;-)
I potwierdzam Twoje słowa, eliminacja toksycznej osoby z życia to często zmiana o 360stopni całego naszego życia. Mówię z własnego doświadczenia i teraz szybciej podejmuje decyzję co do ludzi, czy ktoś mi pasuje czy nie :)

Zawsze trzeba podejmować ryzyko.Tylko wtedy uda nam się pojąć, jak wielkim cudem jest życie...
Avatar użytkownika
Jamelia
Moderatorka
 
Posty: 3270
Dołączył(a): 6 sty 2013, o 14:47

Re: Sposoby na radzenie sobie ze stresem

Postprzez lexyy » 12 wrz 2018, o 15:14

Nie jest takie proste wywalić toksycze osoby, często jet tak że są one członkami naszych rodzin i co przestaniesz się do matki czy ojca odzywać. Ziołowe środki się przydaja, ja zawsze w apteczce mam tabletki z melisą, jak się źle czuję psychicznie to się przydają.
lexyy
Miła Kobietka
 
Posty: 99
Dołączył(a): 2 sie 2018, o 19:15

Re: Sposoby na radzenie sobie ze stresem

Postprzez oreomero » 19 wrz 2018, o 11:52

Komora hiperbaryczna! Wdychasz czysty tlen - sprawia cuda! Ja chodzę regularnie do Fundacji Pomaluj Mój Świat i wszystko tłumaczą na miejscu. Polecam
oreomero
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 19 wrz 2018, o 11:50
Pani Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]

cron