znamie, co z nim?

Masz problemy ze zdrowiem? Jak dbasz o swoje zdrowie? Wszystko na temat chorób, leczenia, profilaktyki oraz opinie na temat służby zdrowia piszemy tutaj.

Re: znamie, co z nim?

Postprzez Edytka77 » 14 cze 2016, o 08:49

martyśka36 napisał(a):Nie chcę straszyć, ale ja na Twoim miejscu poszłabym do chirurga z tym. Żadne tam laserowe bajki. Dlaczego? Tyle się mówi o czerniaku. Masz znamię (nie każde musi od razu oznaczać zło). Ale na to trzeba uważać. I teraz - jak laserowo to usuniesz - to fajnie, małe blizny albo w ogóle ich nie będzie. Ale nie będzie możliwości badania histopatologicznego takiej zmiany (pod katem co to jest). Natomiast chirurg wytnie Ci to z marginesem (a przynajmniej powinien) i wycięta tkanka zostanie przebadana. Inną opcją jest wizyta u dermatologa najpierw i ew. biopsja cienkoigłowa (o ile lekarz uzna jej konieczność). Jeśli będzie czysto - możesz usuwać nawet i laserowo.
Aha, jeśli nie zauważyłaś by z tym znamieniem coś się działo (zmiana koloru, rozmiary, faktury, etc.), to wszystko jest ok. I nawet lepiej je usunąć - nie tylko ze względów estetycznych. Najszybciej to zrobisz chyba w centrum onkologii. Pozdrawiam.

Zgadzam się z koleżanka ,najlepiej wyciąć z marginesem.I dać do badania.Nigdy nie wolno samemu robić wycinać.Ja mam piepszyk pod pachą,lekarz zaproponował mi usuniecie go ponieważ goląc pachy mogę go naruszać a wtedy może się zezłośliwic.Jeslo znamię cie nipokoi jest w miejscu narażonym na czynniki zewnatrzne ,to usowa się od razu.Kiedys było przekonanie lepiej nie ruszać bo się zezłośliwi .Teraz niema czegos takiego ,jeśli ammy cokolwiek guzek ,pieprzyk który niepokoi usuwamy wszystko .Każdy np. guzek to nowotwor (od słowa nowy twor) ale niekoniecznie musi być złośliwy .
Edytka77
Miła Kobietka
 
Posty: 84
Dołączył(a): 12 cze 2016, o 19:38

Re: znamie, co z nim?

Postprzez marionka » 13 cze 2018, o 22:23

Oj koniecznie trzeba badać znamiona i najlepiej usuwać bo nie ma co się narażać, lepiej miec to z głowy.
marionka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 9
Dołączył(a): 12 cze 2018, o 19:15

Re: znamie, co z nim?

Postprzez juliuszek » 13 cze 2018, o 23:05

Najlepiej pójść do jakiego dobrego dermatologa, nigdy nie wiadomo co z takiej zmiany może wyniknąć. Nawet czasem małe znamiona mogą być groźne więc najlepiej się badać jednak. Szukaj tutaj, polecam LINK
juliuszek
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 13 cze 2018, o 23:03

Re: znamie, co z nim?

Postprzez AnkaB » 14 cze 2018, o 13:22

Zgadzam się. Ja usuwałam w Mekmed w Katowicach. Szybko poszło a ja nie muszę się już martwić, że coś się z nich złego zrobi. Dziewczyny lepiej o to zadbać, zdrowie najważniejsze.
AnkaB
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 14 cze 2018, o 13:18

Re: znamie, co z nim?

Postprzez [email protected] » 15 cze 2018, o 11:02

Każdy z nas ma znamiona, ale niestety nie każdy je kontroluje. Warto obserwować znamiona i pieprzyki, w szczególności te, które nam się pojawiają. Jeśli mamy jakieś wątpliwości to lepiej wybrać się do lekarza i zbadać takie znamie.
[email protected]
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 6 kwi 2018, o 13:46

Poprzednia strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Google [Bot]