Wegetarianie

Masz jakieś sprawdzone sposoby na dobre jedzonko? Znalazłaś właśnie smaczny przepis na romantyczną kolację i chcesz się nim podzielić? Nie masz pomysłu co zrobić na obiad? Odpowiedzi znajdziesz w tym temacie.

Wegetarianie

Postprzez Lea08 » 5 mar 2013, o 11:27

Dziewczyny,
czy któraś z Was jest wegetarianką ? Ja z mięs jem tylko ryby już od 8 lat. Może podzielmy się przepisami wegetariańskimi :) Co gotujecie i co lubicie najbardziej ?
Osoby, które spożywają mięso, ale lubią potrawy bezmięsne też zapraszam do podawania przepisów :) :cooking
Avatar użytkownika
Lea08
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 15
Dołączył(a): 5 mar 2013, o 09:06

Re: Wegetarianie

Postprzez roxxy681 » 5 mar 2013, o 13:47

Wegetarianką nie jestem, ale bezmięsne potrawy jadam. Lubie różnego rodzaju zapiekanki. W jednej z wegetariańskich knajpek sprzedają taką pyszną z bakłażanem i soczewicą na ostro. Miałaś okazję jeść kiedyś coś podobnego?:)
roxxy681
Miła Kobietka
 
Posty: 99
Dołączył(a): 21 lut 2013, o 17:03

Re: Wegetarianie

Postprzez Lea08 » 5 mar 2013, o 16:38

Zapiekankę z bakłażanem jadłam ale bez soczewicy :) Uwielbiam szczególnie lasagne ze szpinakiem, ogólnie wszystkie zapiekanki makaronowe są u mnie na 1 miejscu :).

Piękna pogoda, aż czekam z niecierpliwością na pierwszego łososia z grilla!!! Pycha :)
Avatar użytkownika
Lea08
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 15
Dołączył(a): 5 mar 2013, o 09:06

Re: Wegetarianie

Postprzez 456 » 7 mar 2013, o 01:05

Jedyne mięso jakie jestem w stanie zjeść to drobiowe i ryba. Bardzo dobry jest ryż w sosie po chińsku z warzywami.
Jeśli nie chce się robić od podstaw sosu i nie ma się do tego przypraw to polecam Fix do dań chińskich. Sos jest pyszny i smakuje praktycznie tak samo w dodatku nie trzeba wtedy ścierać troszkę pora ani kupować grzybków i pędów bambusa, bo już w nim są.
Warzywa kroję według widzi mi się. :) Czyli albo w talarki albo cienko wzdłuż. Lekko podsmażam na oliwie (3-4 marchewki, czerwona papryka -jeśli jest żółta to też, pędy bambusowe, pół seler, grzybki chińskie, cebula -przeważnie krążki). Wlewam gotowy sos a później duszę warzywa aż do miękkości. W między czasie gdy sos nieco "wyparowuje" dolewam małą ilość wody żeby to wszystko nie było takie zbite.
Gotuję ryż w saszetkach, bo przynajmniej się nic nie przyklei do garnka. ;) Robię ryżowe kuleczki, rozmiarowo coś jak gałka ziemniaków, małą łyżką leciutko wgniatam i polewam sosem, dodaję warzyw i gotowe.
Mięsożernym można dodać do tego pokrojoną pierś z kurczaka/ gyros lub w cieście.


"Czerwienią róż i w zapachu lilii kołysani - żeglujemy przed siebie. Niby niewidzialni, niby zakochani..."
456
Kobietka Expert
 
Posty: 3949
Dołączył(a): 8 sty 2013, o 11:05
Lokalizacja: Między Piekłem a Niebem

Re: Wegetarianie

Postprzez pisanka » 25 mar 2013, o 15:48

ja też wege JESZCZE nie jestem, ale planuję przejść na wegetarianizm :) mimo to jadam posiłki bezmięsne dosyć często. np. dzisiaj na obiad kasza gryczana z dwoma jajkami i sałatką warzywną :)

pisanka
Miła Kobietka
 
Posty: 29
Dołączył(a): 21 mar 2013, o 15:24
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wegetarianie

Postprzez bettti86 » 26 mar 2013, o 09:36

ja nie jestem wegetarianką, ale też zdarza mi się gotować obiady, które w ogóle go nie zawierają, po prostu wychodzę z założenia, ze mięsa nie należy jeść codziennie i robię tez obiady, które nic a nic w sobie mięsnego nie mają
bettti86
Extra Kobietka
 
Posty: 484
Dołączył(a): 4 gru 2012, o 12:11

Re: Wegetarianie

Postprzez MlecznaCzekolada » 31 mar 2013, o 10:42

Ser smazony w panierce z ryzem. Proste i zawsze smakuje kazdemu;) No i zapycha, wiec nikt glodny od stolu nie odejdzie.

Czarny chleb i czarna kawa, opętani samotnością,
Myślą swą szukają szczęścia, które zwie się wolnością.
Avatar użytkownika
MlecznaCzekolada
Fajna Kobietka
 
Posty: 120
Dołączył(a): 22 mar 2013, o 14:49

Re: Wegetarianie

Postprzez EvilGirl^^ » 16 kwi 2013, o 22:13

makaron z szpinakiem, pyszności, jest wiele sposobów na przyrządzenie, gdyby ktoś chciał, chętnie podziel się, to mój konik:P

Być kobietą, być kobietą......
Avatar użytkownika
EvilGirl^^
Miła Kobietka
 
Posty: 68
Dołączył(a): 17 maja 2012, o 19:53

Re: Wegetarianie

Postprzez tusia25 » 17 kwi 2013, o 13:06

Ja Wegetarianka to na pewno nie jestem:) ale moja bliska kolezanka owszem... Ogolnie nie krytykuje tego, ale ona baardzo dba o to co je, zawsze kupuje ze sklepow ekologicznych z zywnoscia bio, albo tzw. bio bazarkach.. ale ja tam nie wiem czy to rzeczywiscie takie wazne..? A wy? Tez tak dbacie o pochodzenie tego co jecie?
tusia25
 

Re: Wegetarianie

Postprzez szpileczki.69 » 18 kwi 2013, o 12:30

Ja nie jestem wegetarianką, a na Bio Bazarze na Żelaznej w Warszawie kupuję, nie trzeba być wegetarianinem by dbać o to, co się je, unikać konserwantów i ulepszaczy:)
szpileczki.69
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 11
Dołączył(a): 11 lis 2012, o 19:56

Re: Wegetarianie

Postprzez vpresto » 18 kwi 2013, o 22:03

EvilGirl^^ napisał(a):makaron z szpinakiem, pyszności, jest wiele sposobów na przyrządzenie, gdyby ktoś chciał, chętnie podziel się, to mój konik:P


To ja z chęcią skorzystam, uwielbiam połączenie makaron+szpinak ale umiem tylko robić zapiekane cannelloni ze szpinakiem a i to nie często bo dużo roboty :/

to w sercu ma tylko nienawiść,
nigdy nie zazna miłości i szczęścia.
Avatar użytkownika
vpresto
Miła Kobietka
 
Posty: 79
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 18:28

Re: Wegetarianie

Postprzez tusia25 » 20 kwi 2013, o 10:06

Masz racje,nie trzeba być wegetarianinem, żeby dbać o żywność.. O tym biobazarku słyszałam.. ale ciekawi mnie gdzie wy, drodzy Wegetarianie robicie zakupy? Polecacie jakieś miejsca?
tusia25
 

Re: Wegetarianie

Postprzez linka_91 » 21 maja 2013, o 20:17

Nie jestem wegetarianką, ale z racji tego że moja siostra jest, często jemy potrawy bez mięsa. Ja najbardziej to chyba lubię wszelkie dania makaronowe, zarówno na słodko jak i na słono :)
linka_91
Fajna Kobietka
 
Posty: 108
Dołączył(a): 12 kwi 2013, o 20:19

Re: Wegetarianie

Postprzez 456 » 21 maja 2013, o 20:27

Polecam jeszcze penne z brokułami i lazurem w sosie serowym.
My kupujemy gotowe sosy serowe z Knor. Przekonałam się ostatnio do gotowców, nie wszystkie takie niesmaczne jak się opisuje.
Gotujemy makaron penne, brokuła (odcinamy końcówki), robimy sosik (z dwóch torebek) i dodajemy do gotującego się sosu kawałeczki sera lazurowego (nie dużo). Wrzucamy gotowe penne i brokuły do garnka albo głębokiej miski, zalewamy sosem, znowu rozdrabniamy lazura i wrzucamy, mieszamy wszystko i gotowe.
Danie szybkie, bez mięsa i przepyszne jeśli ktoś lubi taki ser i brokuła. ;)


"Czerwienią róż i w zapachu lilii kołysani - żeglujemy przed siebie. Niby niewidzialni, niby zakochani..."
456
Kobietka Expert
 
Posty: 3949
Dołączył(a): 8 sty 2013, o 11:05
Lokalizacja: Między Piekłem a Niebem

Re: Wegetarianie

Postprzez Hadassa » 22 maja 2013, o 09:20

Black, brzmi ciekawie :)
muszę kiedyś zrobić :)

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Wegetarianie

Postprzez 456 » 22 maja 2013, o 18:57

Kayira polecam. :) Jak nie lubiłam brokułów i sera lazurowego tak teraz stało się to jednym z moich ulubionych dań. ;) No i przede wszystkim szybciutko się robi.


"Czerwienią róż i w zapachu lilii kołysani - żeglujemy przed siebie. Niby niewidzialni, niby zakochani..."
456
Kobietka Expert
 
Posty: 3949
Dołączył(a): 8 sty 2013, o 11:05
Lokalizacja: Między Piekłem a Niebem

Re: Wegetarianie

Postprzez Hadassa » 23 maja 2013, o 09:47

brokuły lubię szczególnie do sałatek, albo zapiekanek ;)
tu ciekawe połączenie.. w sumie do tego to i nawet kurczaka można by było dac :)

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Wegetarianie

Postprzez linka_91 » 25 maja 2013, o 22:59

Kayira napisał(a):brokuły lubię szczególnie do sałatek, albo zapiekanek ;)
tu ciekawe połączenie.. w sumie do tego to i nawet kurczaka można by było dac :)

brokuły i ser to dla mnie idealne połączenie :) i do tego makaronik :)
linka_91
Fajna Kobietka
 
Posty: 108
Dołączył(a): 12 kwi 2013, o 20:19

Re: Wegetarianie

Postprzez 456 » 27 maja 2013, o 14:54

Kayira napisał(a): (...) w sumie do tego to i nawet kurczaka można by było dac :)

Można i też jest smaczne. :)


"Czerwienią róż i w zapachu lilii kołysani - żeglujemy przed siebie. Niby niewidzialni, niby zakochani..."
456
Kobietka Expert
 
Posty: 3949
Dołączył(a): 8 sty 2013, o 11:05
Lokalizacja: Między Piekłem a Niebem

Re: Wegetarianie

Postprzez linka_91 » 28 maja 2013, o 09:46

Blackfox napisał(a):
Kayira napisał(a): (...) w sumie do tego to i nawet kurczaka można by było dac :)

Można i też jest smaczne. :)


Dziewczyny, a to nie jest czasem wątek wegetariański? :kwiatek
linka_91
Fajna Kobietka
 
Posty: 108
Dołączył(a): 12 kwi 2013, o 20:19

Re: Wegetarianie

Postprzez MaryMary » 28 maja 2013, o 10:00

Mmmm ser lazur idealnie pasuje do zielonych warzyw - zarówno do brokuła jak i do szpinaku. Uwielbiam naleśniki posmarowane pastą lazorowo-brokułową! W sumie lazur tak potrafi doprawić potrawę, że przyprawy stają się zbędne!

Fotograf z Wrocławia pomoże nie tylko robiąc ładne zdjęcia, ale też przykręcając śrubki...
MaryMary
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 28 maja 2013, o 09:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wegetarianie

Postprzez 456 » 28 maja 2013, o 10:18

linka_91 napisał(a):Dziewczyny, a to nie jest czasem wątek wegetariański? :kwiatek

Owszem, ale nie sami wegetarianie udzielają się tutaj. Jak ktoś jest mięsożerny to taki dodatek może sobie wrzucić. ;)


"Czerwienią róż i w zapachu lilii kołysani - żeglujemy przed siebie. Niby niewidzialni, niby zakochani..."
456
Kobietka Expert
 
Posty: 3949
Dołączył(a): 8 sty 2013, o 11:05
Lokalizacja: Między Piekłem a Niebem

Re: Wegetarianie

Postprzez EvilGirl^^ » 28 maja 2013, o 12:12

Ja zawsze do makaronów dodaje camemberta i trochę zwykłego startego zółtego sera

Być kobietą, być kobietą......
Avatar użytkownika
EvilGirl^^
Miła Kobietka
 
Posty: 68
Dołączył(a): 17 maja 2012, o 19:53

Re: Wegetarianie

Postprzez linka_91 » 28 maja 2013, o 19:58

Blackfox napisał(a):Owszem, ale nie sami wegetarianie udzielają się tutaj. Jak ktoś jest mięsożerny to taki dodatek może sobie wrzucić. ;)

No wiem, wiem, ale żeby się przypadkiem ktoś nie oburzył, że zmieniamy tematykę ;)
linka_91
Fajna Kobietka
 
Posty: 108
Dołączył(a): 12 kwi 2013, o 20:19

Re: Wegetarianie

Postprzez 456 » 29 maja 2013, o 01:07

Nie zmieniamy tematu. ;)


"Czerwienią róż i w zapachu lilii kołysani - żeglujemy przed siebie. Niby niewidzialni, niby zakochani..."
456
Kobietka Expert
 
Posty: 3949
Dołączył(a): 8 sty 2013, o 11:05
Lokalizacja: Między Piekłem a Niebem
Pani Reklama

Następna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]