Wieprzowina

Masz jakieś sprawdzone sposoby na dobre jedzonko? Znalazłaś właśnie smaczny przepis na romantyczną kolację i chcesz się nim podzielić? Nie masz pomysłu co zrobić na obiad? Odpowiedzi znajdziesz w tym temacie.

Re: Wieprzowina

Postprzez marania » 2 sty 2011, o 16:11

A propos piwa :P macie jakieś przepisy na wieprzowinę w piwie? :) Kiedyś jadłam coś takiego (chyba jeszcze pieczone w ziołach) i było niebo w gębie :P Ale jakoś nie mogę się doszukać przepisów... :(
marania
 

Re: Wieprzowina

Postprzez Kingusiaczek » 3 sty 2011, o 20:09

Henia345 napisał(a):Hej, a dziś na jednym z portali internetowych widziałem reklamę wieprzowiny PQS, czyli wkrótce odnajdziemy ją bez problemu w sklepach.


Tez widziałam jakąś nową reklamę wieprzowiny pqs. A wiecie, że już od dawna w Danii jest podobny system jakości mięsa..
Kingusiaczek
 

Re: Wieprzowina

Postprzez Henia345 » 3 sty 2011, o 22:45

A jak jest z Stanach czy w cywilizowanej Europie?
Henia345
 

Re: Wieprzowina

Postprzez marania » 4 sty 2011, o 00:29

W tej Danii jak to wygląda? Jakie normy są zawarte? Kto to kontroluje? I czy się to w ogóle sprzedaje? Wiadomo coś?
marania
 

Re: Wieprzowina

Postprzez Kingusiaczek » 12 sty 2011, o 18:27

Henia345 napisał(a):A jak jest z Stanach czy w cywilizowanej Europie?



Podobno w Unii europejskiej jest podobnie, tez maja mięsko certyfikowane, które pozwala zwiększać udział rynkowy dobrej jakościowo wieprzowiny. Jest sposobem na regulację rynku europejskiego, chroni przed producentami z rynków trzecich
Kingusiaczek
 

Re: Wieprzowina

Postprzez marania » 26 sty 2011, o 00:49

A tak z innej beczki - kto w ogóle jest pomysłodawcą systemu? Kto za niego będzie odpowiadał?
marania
 

Re: Wieprzowina

Postprzez Kingusiaczek » 26 sty 2011, o 16:15

coś czytałam , że związek "Polskie Mięso" oraz Polski Związek Hodowców i Producentów Trzody Chlewnej "Polsus".

Wszystko masz na tej stronce:

http://wieprzowinapqs.pl/strona-glowna.aspx
Kingusiaczek
 

Re: Wieprzowina

Postprzez Henia345 » 26 sty 2011, o 20:41

A może ktoś zrobił sobie prywatę, kilku producentów się zmówiło i zrobiło sobie certyfikat ?
Jakość się nie zmieni a ludzie będą kupować bo niby dobre?
Henia345
 

Re: Wieprzowina

Postprzez marania » 27 sty 2011, o 00:14

Ktoś to chyba kontroluje... Ciężko uwierzyć, żeby każdy sobie mógł z taką akcją wyjechać.
marania
 

Re: Wieprzowina

Postprzez Henia345 » 27 sty 2011, o 00:49

Słyszałam że podobno ministerstwo rolnictwa trzyma nad tym piecze, czy wy też to słyszałyście?
Henia345
 

Re: Wieprzowina

Postprzez Kingusiaczek » 27 sty 2011, o 19:32

No tak, przecież to jest na ogromna skale przedsięwzięcie.. Nie mogli by sobie cos tam wymyslic i nic z tym nie zrobic
Kingusiaczek
 

Re: Wieprzowina

Postprzez Henia345 » 27 sty 2011, o 22:01

A możesz podać jakieś strony gdzie ten temat został poruszony szerzej?
Henia345
 

Re: Wieprzowina

Postprzez Kingusiaczek » 28 sty 2011, o 17:09

Na stronie PQS masz wszystko opisane:)

http://wieprzowinapqs.pl/strona-glowna.aspx
Kingusiaczek
 
Pani Reklama

Poprzednia strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google Adsense [Bot]