Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Rozmowy o seksie i seksualności,o naszych pragnieniach, fantazjach erotycznych. Jak zabezpieczyć się przed niechcianą ciążą? Te i inne tematy związane z seksem i antykoncepcją poruszamy tutaj.

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez rozoowa » 22 sie 2013, o 18:20

Jeżeli kobieta nie cierpi na zespól policystycznych jajników, przez który musiala stosować antykoncepcję, po jej odstawieniu nie powinno być absolutnie żadnych problemów z zajściem w ciążę (chyba, że ma jakiś inny problem, lub schorzenia genetyczne, które niestety nie dają możliwości posiadania dziecka). Przyjmowałam przez rok Yasminelle, odstawiłam sama, bez konsultacji z lekarzem.. Odstawiałam jednak nie w połowe blistra a dokończyłam go i poprostu po okresie nie zaczełam nowego. Czułam się normalnie a nawet powróciło mi dawne libido! Teraz po raz drugi po roku przerwy wracam do tabletek, lecz tym razem system 24+4 placebo Daylette - wzięłam pierwszą i zobaczymy!
Avatar użytkownika
rozoowa
Fajna Kobietka
 
Posty: 117
Dołączył(a): 22 sie 2013, o 16:43

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez lokowka » 1 wrz 2013, o 13:02

Jezu dziewczyny, ale się wkurzyłam...
Pani Ginekolog przepisała mi Microgynon 21, trochę się bałam, że od tego przytyję, ale biorę 3 miesiąc i nic. No ale przechodząc do sedna sprawy, moja siostra też chciała spróbować tych tabletek i poszła w tej sprawie do tej samej Pani Ginekolog (plus po to, żeby jeszcze mi przepisała te tabletki, bo mi się kończą). Szanowna Pani Ginekolog, dała receptę dla mnie, ale dla mojej siostry Microgynonu nie przepisała, ponieważ jak powiedziała - jest młodą dziewczyną i nie chce, żeby dostała od tego leku zakrzepicy, może mieć od nich problem z zajściem w ciążę i raczej się roztyje. No szlag mnie trafił. Moja siostra ma 19 lat, ja mam 22 i mam rozumieć to tak, że ja pewnie dobijam do menopauzy i ja mogę się roztyć, nie mieć dzieci i umrzeć na zakrzepicę. Jej przepisała inne tabletki, dla mnie bez oporów dała receptę na Microgynon. Nie wiem, co mam o tym myśleć, to jakiś absurd.
Macie jakieś doświadczenia z Microgynon 21?
Avatar użytkownika
lokowka
Fajna Kobietka
 
Posty: 143
Dołączył(a): 17 maja 2012, o 11:09

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez Hadassa » 1 wrz 2013, o 17:26

Lokowka.. nie przejmowała bym się tak bardzo tym....
rownie dobrze mozna powiedzieć, że odstała jakieś bonusy od producentów tych drugich tabletek, by je przepisywac ;)

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez lokowka » 1 wrz 2013, o 19:20

Też tak myślałam, że to całkiem możliwe, ale dla mnie idiotyczne, ze przy mojej siostrze przepisala Microgynon, a jej powiedziała jaki to on nie jest straszny :p
Avatar użytkownika
lokowka
Fajna Kobietka
 
Posty: 143
Dołączył(a): 17 maja 2012, o 11:09

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez Hadassa » 2 wrz 2013, o 11:09

prawidłowo powinna zrobić badania na ilość hormonów i dopiero wtedy przepisąc leki

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez lokowka » 2 wrz 2013, o 17:21

Wiem, że powinna, ale tego nie zrobiła, nawet widząc, że biorę tabsy już tyle czasu, a wcześniej plastry powinna mnie skierować na badania na gęstość krwi i próby wątrobowe :/ będę miała czas, to sama muszę się przejść...
Avatar użytkownika
lokowka
Fajna Kobietka
 
Posty: 143
Dołączył(a): 17 maja 2012, o 11:09

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez Hadassa » 3 wrz 2013, o 09:42

Koniecznie....
tylko faktycznie babka głupio nagadała.... ;) i się człowiek tylko nie potrzebnie stresuje

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez rozoowa » 8 wrz 2013, o 11:27

Testy na poziom hormonów.. śmiać się chce, bo naprawdę nigdy nie zdarzyło mi się trafićna lekarza który by chociaż o tym napomknął przed wypisaniem recepty.. zazwyczaj słyszy się tylko "proszę przyjść pod koniec brania listka, wtedy przepiszemy nową receptę, bądź zmienimy tabletki''. Zabawa w chybił trafił jest chyba ciekawsza, niż dobro pacjenta. Kolejną sprawą jest też to, że ja wiem, że to wygodnie było dla Ciebie ale absolutnie lekarz nie powinien wypisywać recepty dla Ciebie bez wizyty i do tego za pośrednictwem Twojej siostry to przekazywać, zastanów się czy aby na pewno jest dość kompetentny ( nie zważając na wygodę ;) )
Avatar użytkownika
rozoowa
Fajna Kobietka
 
Posty: 117
Dołączył(a): 22 sie 2013, o 16:43

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez Hadassa » 9 wrz 2013, o 10:12

a czemu ma nie wypisać ?? jeżeli przyjmuje leki, które odpowiadają ??
u mnie nie raz tak jest że lekarz wypisuje bez wizyty...
istotne tylko by była co jakiś czas wizyta kontrolna...

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez lokowka » 9 wrz 2013, o 19:34

rozoowa napisał(a): Kolejną sprawą jest też to, że ja wiem, że to wygodnie było dla Ciebie ale absolutnie lekarz nie powinien wypisywać recepty dla Ciebie bez wizyty i do tego za pośrednictwem Twojej siostry to przekazywać, zastanów się czy aby na pewno jest dość kompetentny ( nie zważając na wygodę ;) )


To nie był pierwszy raz, kiedy miałam przepisywane przez nią te tabletki, więc nie widzę w tym nic dziwnego, że przepisała na mnie receptę i dała mojej siostrze, żeby mi przekazała. Co do kompetencji nie będę się wypowiadać, bo nie trafiłam jeszcze na ginekologa, który tak jak wspomniałaś dałby mi skierowanie na badania hormonów, jak dla mnie norma, choć wiadomo, że beznadziejna. Aktualnie testuję innego doktora, pierwszy raz byłam na badaniu u faceta, ale nie było tragedii, choć denerwowałam się strasznie :P
Avatar użytkownika
lokowka
Fajna Kobietka
 
Posty: 143
Dołączył(a): 17 maja 2012, o 11:09

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez 73n4V1P98 » 11 wrz 2013, o 22:13

Mnie się w końcu udało dostać takie skierowanie, ale musiałam naprawdę naciskać moją ginekolożkę... A powinna to być norma przy pierwszej wizycie...
Avatar użytkownika
73n4V1P98
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 8
Dołączył(a): 29 sie 2013, o 08:32

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez rozoowa » 12 wrz 2013, o 12:59

Ja nigdy nie dostałam takiego skierowania, z pierwszymi tabletkami Yasminelle udało się lekarzowi trafić, rok po odstawieniu kiedy znowu chciałam zacząć stosować antykoncepcję, stwierdził, że może spróbujemy czegoś innego, przepisał mi Daylette i niestety ale jutro wybieram się do niego po zmianę, bo nie czuje się po nich najlepiej.. W sumie jak się nad tym zastanowiłam, to recepty dla mojego taty odbiera moja mama więc chyba poszalałam za bardzo ze swoją opinią :P
Avatar użytkownika
rozoowa
Fajna Kobietka
 
Posty: 117
Dołączył(a): 22 sie 2013, o 16:43

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez Hadassa » 12 wrz 2013, o 14:33

jeżeli leki są stale przepisywane, i choroba jest ciągła..
to pacjent nie musi być osobiście ;)
przynajmniej tak jest w większości przychodni...

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez julitka » 23 wrz 2013, o 12:59

Ja po ostatnich tabletkach przytyłam 6 kg. Miałąm bóle głowy i mdłośći :(

julitka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 23 wrz 2013, o 12:31
Lokalizacja: Wrocław

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez docha » 24 wrz 2013, o 09:47

Jakie brałas? Jak długo? Mój lekarz mówi, ze jak efekty uboczne trwają dłużej niż 3 miesiące to trzeba pigułki zmienić.
Avatar użytkownika
docha
Extra Kobietka
 
Posty: 491
Dołączył(a): 22 lut 2013, o 12:24

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez Sabcia » 25 wrz 2013, o 14:42

ej masakra najgorsze, ze się po nich tyje ;/ ... ja brałam yasminelle ale drogie były;/
Sabcia
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 19 wrz 2013, o 14:10

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez rozoowa » 25 wrz 2013, o 18:39

Nie tyje się po tabletkach samych w sobie, a na pewno nie 6kg.. z przyczyny samych tabletek można przytyć 1-1,5kg ponieważ zatrzymywana jest woda w organizmie, pozostałe kilogramy to tylko nasze nieumiejętne opanowywanie się przed łakomstwem, które pobudzają hormony przyjmowane w pigułkach, estrogen i progestagen :)



ja brałam yasminelle przez ponad rok, dla mnie akurat były ok, mimo, że trochę obniżały mi libido :)
Avatar użytkownika
rozoowa
Fajna Kobietka
 
Posty: 117
Dołączył(a): 22 sie 2013, o 16:43

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez VivienneWestwood » 5 paź 2013, o 01:05

Według mnie Yasminelle najlepsze - u mnie zdały egzamin na 5, praktycznie zero efektów ubocznych a inne tabletki na prawde utrudniały mi znacznie funkcjonowanie w trakcie dnia ;/
Avatar użytkownika
VivienneWestwood
Miła Kobietka
 
Posty: 58
Dołączył(a): 6 wrz 2013, o 14:40

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez Kochajaca. » 14 paź 2013, o 13:59

Przez rok brałam Cilest i zauważyłam, że przez kilka mcy miałam niskie libido, praktycznie żadnych "chcic". Od 3 mcy biorę Lesinelle i imho są to lepsze tabletki ;).
Avatar użytkownika
Kochajaca.
Miła Kobietka
 
Posty: 61
Dołączył(a): 1 maja 2013, o 11:20

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez Krysska » 15 paź 2013, o 15:27

Też jestem zadowolona z Yasminelle. Dużo negatywnych opinii o nich znalazłam ale u mnie sprawdziły się świetnie. Jak widać potwierdza to tezę, że dla każdego coś innego jest dobre :)

Avatar użytkownika
Krysska
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 15 paź 2013, o 15:23

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez LubaQWE2957 » 15 paź 2013, o 17:37

Najlepiej zgonić tycie na tabletki :) Mdłości można jeszcze zrozumieć, wtedy trzeba skonsultować się z lekarzem :)
Avatar użytkownika
LubaQWE2957
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 8 paź 2013, o 09:03

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez huks » 9 lis 2013, o 19:46

Tabletki są lepsze niż prezerwatywy, zdecydowanie :)

Serdecznie Was zapraszam - woor.pl - Każdy jest mile widziany :)
huks
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 9 lis 2013, o 19:21

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez a_gatka » 11 lis 2013, o 20:06

Jeśli są dobrze dobrane, to na pewno. Niestety nie każdy lekarz zleca badania dobierając pigułkę. Ja tam mam w zwyczaju się upominać :)
a_gatka
 

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez docha » 13 lis 2013, o 09:58

U mojego na szczęście problemów z badaniami nie ma. Poza tym, co tez ważne słucha mnie, jak mówię, że coś mi nie odpowiada to szukamy innego rozwiązania. Tym sposobem zresztą trafiłam na vibin ;)
Avatar użytkownika
docha
Extra Kobietka
 
Posty: 491
Dołączył(a): 22 lut 2013, o 12:24

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez Sszura » 13 lis 2013, o 21:43

Hej dziewczyny
Potrzebuję pomocy, a mianowicie naczytałam się mnóstwa postów na temat odstawienia antykoncepcji hormonalnej. W ten czwartek zamierzam odstawić tabletki po 1,5 roku brania. Na początku brałam tabletki, ponieważ miałam torbiele na jajnikach.
Jednak moje skutki uboczne są straszne. Mam straszną suchość pochwy, drętwieją mi ręce, libido poniżej zera a co najgorsze wpadam w co raz gorszą depresję i odechciewa mi się żyć i widzę, że mój TŻ tego nie wytrzymuje, dlatego postanowiłam je odstawić jednak baardzo boję się skutków ubocznych. Boję się trądziku, który występuje u większości kobiet, które odstawiają tabsy. Pracuje z ludźmi i boję się tego, że szef nie będzie chciał ze mną współpracować ze względu na okropny wysyp na twarzy(jeżeli taki będzie). I zastanawiam się czy nadal brać je ze względu na idealną cerę oraz regularne miesiączki czy raczej przerwać stosowanie na dobre dla siebie i partnera? Jak myślicie?
Sszura
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 13 lis 2013, o 21:41
Pani Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]