Wypadające włosy

Rozmowy o urodzie, pielęgnacji twarzy,ciała, włosów, o zabiegach upiększających.
Jeżeli nie wiesz jaki kosmetyk wybrać lub zastanawiasz się jak się umalować na kolację z mężczyzną swoich marzeń - to pisz w tym dziale. Na pewno Ci pomożemy.

Re: Wypadające włosy

Postprzez Takatoli » 18 wrz 2014, o 13:36

Natka92 napisał(a):Moim zdaniem duży wpływ na kondycję włosów ma to jak się odżywiamy, w ogóle sposób życia. Też kiedyś włosy wypadały mi w dużych ilościach, ale odkąd zdrowiej się odżywiam i używam olejku arganowego do pielęgnacji, problem zniknął :)


A co ma szczególnie dobry wpływ na włosy? Orientujecie się? Marchewka, czy coś tam? Co konkretnie powinno się jeść. Wiem jak się zdrowo żywić, ale na co szczególnie zwrócić uwagę?
Może jakieś naturalne maseczki?

P.S. Olejku arganowego poszukam, nie jesteś pierwszą osobą, która go poleca.

Z wiekiem moje włosy są coraz bardziej wymagające - ahhh gdzie są te czasy, kiedy wszyscy chłopcy zachwycali się moimi włosami...
:)
Avatar użytkownika
Takatoli
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 12
Dołączył(a): 18 wrz 2014, o 09:15

Re: Wypadające włosy

Postprzez Adidasowa » 19 wrz 2014, o 23:47

Mi też masowo wypadają, już nie mam siły, próbowałam już tyle specyfików i nic :/

`Co w niej jest, co w niej jest czego nie mam ja?
Blask i mrok - pogubiona w snach,
Blask i mrok - co więcej miałam dać?
Avatar użytkownika
Adidasowa
Kobietka Expert
 
Posty: 4637
Dołączył(a): 2 kwi 2013, o 18:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wypadające włosy

Postprzez Hadassa » 22 wrz 2014, o 10:49

Ostatnio słyszałam, że dobrze jest pić ale właśnie pić herbatkę ze skrzypu.
Może mi się w końcu dziś uda

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Wypadające włosy

Postprzez Fas_Olka24 » 22 wrz 2014, o 14:04

Dobrze jest skrócić włosy i dać im odpocząć. Ja tez wyciągałam sobie garsciami i po scieciu zdecydowanie mniej ich wychodzi.
Avatar użytkownika
Fas_Olka24
Fajna Kobietka
 
Posty: 234
Dołączył(a): 10 sie 2014, o 16:07
Lokalizacja: Śląsk

Re: Wypadające włosy

Postprzez Melania Si » 22 wrz 2014, o 16:06

Pisałam to już w innym poście, ale powtórzę to tu jeszcze raz, bo uważam, że każdy, kto ma problem ze zniszczonymi, wypadającymi włosami powinien tego spróbować! :)

Ja na wypadające, osłabione, zniszczone, łamliwe włosy polecam zestaw JANTAR firmy Farmona (WYCIĄG Z BURSZTYNU). W skład wchodzą: szampon, odżywka/wcierka oraz mgiełka. Używam od około 5 miesięcy i jestem baaardzo zadowolona. Pod wpływem suszarki i częstego farbowania moje włosy się przerzedziły, pokruszyły wręcz, były kompletnie bez życia. Teraz dostały nowej energii i co najważniejsze - zgęstniały i szybciej rosną.

W międzyczasie używam jeszcze nasion kozieradki. Napar z nich wcieram w skórę głowy, zawsze na noc. Śmierdzi, ale można się przyzwyczaić. Ma "rosołowy" zapach. Dodatkowo, kozieradka ma jeszcze jedno zastosowanie. Mianowicie, doskonale radzi sobie z trądzikiem i różnymi wypryskami na twarzy. Można używać nasion po zaparzeniu jako maseczki lub naparu jako toniku do mycia twarzy.

Do Jantaru i kozieradki podchodziłam bardzo sceptycznie. Brałam wiele, różnych tabletek (skrzypy, pokrzywy, również jakieś specjalne przepisane od dermatologa), stosowałam szampon Dermena, jakieś toniki na porost włosów, ale nic to nie dało. Wyrzuciłam kasę w błoto, bo efektów żadnych nie zauważyłam. Natomiast, te dwa specyfiki - Jantar i kozieradka - naprawdę działają. Nawet nie wiem, który lepiej. Teraz odstawiłam kozieradkę. Stosuję tylko Jantar i nie jest źle. Nigdy mi tak szybko włosy nie rosły, pojawiło się też wiele tzw. baby hair. Ale do kozieradki jeszcze wrócę.
W przeciwieństwie do tego, co przepisywał mi mój dermatolog, Jantar (cały zestaw kosztuje ok. 20-26 zł) i kozieradka (1-2 zł) są naprawdę tanie, a SKUTECZNE!

Ponadto na końcówki włosów świetnie sprawdza się jedwab w płynie. Ułatwia również rozczesywanie włosów po umyciu.

Polecam spróbować.

Dum spiro, spero...
Avatar użytkownika
Melania Si
Miła Kobietka
 
Posty: 95
Dołączył(a): 16 wrz 2014, o 12:21

Re: Wypadające włosy

Postprzez redgreen » 30 wrz 2014, o 14:56

od kilku tygodni zauważyłam że bardzo wypadają mi włosy :) nie wiem czy mam się już zacząć martwić, czy to chwilowe czy minie..... jak myśłicie, rozglądać się już za jakąś kuracją, i innymi specjalistyvcznymi kosmetykami?
redgreen
Miła Kobietka
 
Posty: 32
Dołączył(a): 26 maja 2014, o 13:57

Re: Wypadające włosy

Postprzez reakti » 30 wrz 2014, o 15:02

ja kupiłam kiedyś na ten problem kuracje Alterna Clinical stosowałam przez kilka tyogdni i efekty było dość szybko widać. w SPAM możesz kupić tą kurację, tak myślę, bo ja kupowałam ją tam kiedyś :)

Ostatnio edytowano 30 wrz 2014, o 15:07 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
reakti
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 22
Dołączył(a): 23 maja 2014, o 13:34

Re: Wypadające włosy

Postprzez Hadassa » 1 paź 2014, o 09:43

Koleżanka, fryzjerka poleca Boiebal 5
podobno sprawdzony lek i przetestowany przez inne fryzjerki

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Wypadające włosy

Postprzez Toya89 » 2 paź 2014, o 09:51

Boiebal 5 można kupić bez recepty i w aptece po prostu?
Avatar użytkownika
Toya89
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 18
Dołączył(a): 15 paź 2013, o 15:44

Re: Wypadające włosy

Postprzez Hadassa » 2 paź 2014, o 09:53

z tego co wiem tak, nie wiem jak cenowo
ale nie zalecany dla kobiet w ciąży

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Wypadające włosy

Postprzez Michalina88 » 2 paź 2014, o 10:59

Mi zawsze jesienią lecą włosy...
Avatar użytkownika
Michalina88
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 11
Dołączył(a): 21 paź 2013, o 15:38

Re: Wypadające włosy

Postprzez majasosna » 24 paź 2014, o 09:55

Do niedawna ja tez miałam problem z wypadającymi zniszczonymi włosami- koleżanka poleciła mi stosowanie maseczek z alg mikroorganicznych- taką zieloną papkę nakładam na włosy i spłukuję po 10 min- moje włosy są dziś bardziej odżywione, przez co mniej wypadają- spróbujcie :)
majasosna
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 22 paź 2014, o 09:50

Re: Wypadające włosy

Postprzez Specjalista Aspazji » 28 paź 2014, o 13:11

Warto udać się na zabiegi z medycyny estetycznej. Na problem wypadających włosów polecam karboksyterapię. Jest to aplikacja medycznego CO2 pod skórę, który pobudza naturalne funkcje skóry.
Avatar użytkownika
Specjalista Aspazji
Fajna Kobietka
 
Posty: 160
Dołączył(a): 23 lip 2014, o 23:46

Re: Wypadające włosy

Postprzez jałowa » 4 lis 2014, o 22:03

ja ostatnio też ostro wzięłam się za moje włosy, zaczęłam łykać suplementy na wzmocnienie włosów, do tego zainwestowałam w olejek Oil Wonders z Matrixa, który bardzo nawilża, jednocześnie nie przetłuszczając moich włosów.
Avatar użytkownika
jałowa
Fajna Kobietka
 
Posty: 238
Dołączył(a): 12 maja 2014, o 13:07

Re: Wypadające włosy

Postprzez Natka92 » 4 lis 2014, o 23:09

Słyszałam, że bardzo dobrze na włosy działają olejki: arganowy i rycynowy. Do tego dobra jest maseczka błotna Spa Afryka z bielendy, ona jest z jakąś glinką, i zapobiega wypadaniu włosów. Gdy używałam jej regularnie włosy przestały mi się też tak szybko przetłuszczać, więc zdecydowanie polecam jak ktoś ma z tym problem
Natka92
Fajna Kobietka
 
Posty: 111
Dołączył(a): 25 cze 2014, o 02:46

Re: Wypadające włosy

Postprzez Specjalista Aspazji » 5 lis 2014, o 10:22

Jeżeli tabletki i szampony nie dają sobie rady, warto zastosować zabiegi z medycyny estetycznej. Polecam mezoterapię osoczem bogatopłytkowym. Daje naprawdę fenomenalne efekty
Avatar użytkownika
Specjalista Aspazji
Fajna Kobietka
 
Posty: 160
Dołączył(a): 23 lip 2014, o 23:46

Re: Wypadające włosy

Postprzez Hadassa » 5 lis 2014, o 10:47

Jałowa widziałam ze ten olejek jest w 3 wersjach, którą masz?
Ja sie właśnie zastanawiam nad kupnem

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Wypadające włosy

Postprzez jałowa » 5 lis 2014, o 19:50

tak masz 3 wersje, olejek Indie, olejek Amazonia, olejek Egipt, ja mam ta pierwsza wersję, jestem z niego bardzo zadowolona wzmocnia włosy a po nałożeniu są błyszczące i nie są obciążone.
Avatar użytkownika
jałowa
Fajna Kobietka
 
Posty: 238
Dołączył(a): 12 maja 2014, o 13:07

Re: Wypadające włosy

Postprzez a_gatka » 7 lis 2014, o 09:17

Przede wszystkim fajnie wygładzają włosy. Nie wiem jak te inne, pewnie je przetestuję, ale sama posiadam ten egipski z hibiskusem. Koleżanka jest fryzjerką i poleciła mi przy ostatniej wizycie. Tak w sumie z ciekawości się skusiłam i powiem Wam, że jestem naprawdę przyjemnie zaskoczona. Egipski wygląda tak:

Obrazek
a_gatka
 

Re: Wypadające włosy

Postprzez Hadassa » 7 lis 2014, o 11:04

Póki co zdecydowałam sie na odżywkę od nich ;) wczoraj kupiłam.
Olejki jeszcze mam, a jak mi się skończą to zakupie ten z matrixa ;)
a dziś po pierwszym użyciu odżywki, jestem zadowolona.
Fajne włosy po niej są

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Wypadające włosy

Postprzez docha » 7 lis 2014, o 11:16

ooo.... świetne sa te olejki, ja mam INDIE, bałam się, że włosy będą po nim tłuste, ale nie są, stały się za to błyszczące, miękkie i gładkie :)
Avatar użytkownika
docha
Extra Kobietka
 
Posty: 491
Dołączył(a): 22 lut 2013, o 12:24

Re: Wypadające włosy

Postprzez jałowa » 8 lis 2014, o 10:13

ja zdecydowałam się dokupić do olejku z tej samej serii szampon do włosów, bo też maja w ofercie, po nich włosy są bardzo fajne w dotyku, gładkie i to co mi się podoba najbardziej to że błyszczą tak jakbym dopiero wyszła od fryzjera.
Avatar użytkownika
jałowa
Fajna Kobietka
 
Posty: 238
Dołączył(a): 12 maja 2014, o 13:07

Re: Wypadające włosy

Postprzez RoseNails_pl » 12 lis 2014, o 17:06

Ja także mam bardzo pozytywne zdanie na temat olejków,warto czasem jako odżywkę zastosować maskę białkową,w kwestii odbudowy kondycji naszych włosów będzie niezastąpiona.
RoseNails_pl
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 21
Dołączył(a): 22 wrz 2014, o 12:30

Re: Wypadające włosy

Postprzez Natka92 » 12 lis 2014, o 21:42

Dokładnie, olejki bardzo dobrze wpływają na kondycję włosów, np. arganowy. Ważne też żeby ich nie przesuszyć zbyt częstym myciem i suszeniem... No i zdrowe odżywianie może pomóc, mi dzięki temu włosy mniej zaczęły wypadać.
Natka92
Fajna Kobietka
 
Posty: 111
Dołączył(a): 25 cze 2014, o 02:46

Re: Wypadające włosy

Postprzez blueskay » 13 lis 2014, o 00:06

Też mam problem z wypadaniem włosów. Używam olejku arganowego 3w1 z bielendy to wyglądają ładnie i są nawilżone ale z wypadaniem jest strasznie. Dzisiaj kupiłam tabletki prolady, miala może je któraś z Was? Kupiłam je bo były znacznie tańsze od innych a skład miały podobny.
blueskay
Miła Kobietka
 
Posty: 64
Dołączył(a): 3 mar 2014, o 21:33
Pani Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], docha, Google [Bot], Google Adsense [Bot]